vožnja "pod utjecajem alkohola"

vožnja "pod utjecajem alkohola"

Član
ja jednom popio 3 pive, i tu noc nakon dva tri sata me zaustavi policija , i jamo ampula kad tamo nuliro sve :D
nisam neki alkoholičar, 6-7 piva i napijem se fino, al tu noc sam dobru večeru imao pa je piva imala dobru podlogu :D
znači zavisi sve od organizma, samo dobra meza i moze se i popit i vozit :D
 
Član
pa jel sad 0.3 il 0.03?
Do 0.3 ti ide kazna 100 KM ali ne idu bodovi ni vozacka a do 0.03 sto se prica to mogu da tolerisu ili ne sve zavisi od policajca, eto bas sad za vikend sam naduvao 0.36 i malo nagovaranja pregovaranja napisali su mi 0.33 uzeli vozacku na 12 sati, dobio 100 KM kazne ali bez kaznenih bodova i zabrane, sutradan sam otisao uzeo vozacku iz policije i to je to sad imam "samo" da platim kaznicu ;)
 
Član
Do 0.3 ti ide kazna 100 KM ali ne idu bodovi ni vozacka a do 0.03 sto se prica to mogu da tolerisu ili ne sve zavisi od policajca, eto bas sad za vikend sam naduvao 0.36 i malo nagovaranja pregovaranja napisali su mi 0.33 uzeli vozacku na 12 sati, dobio 100 KM kazne ali bez kaznenih bodova i zabrane, sutradan sam otisao uzeo vozacku iz policije i to je to sad imam "samo" da platim kaznicu ;)
zar kod vas ne pamte dregeri koliko si naduvao? to u brckom samo bi u masti morao jer moras da pravdas sve i u supu se ocitava na kraju smjene sve
 
BHT Ovisnik
sta si popio i koliko? cisto orjentaciono da imam.
bilo bi gotivno na par dana imati onaj alko test. cisto da se ustelim i naucim svoje mogucnosti :D
ma pio bavariu,em i ona sama od sebe slaba, jes da sam ja njih par popio tu vecer,al mnogooo ranije,nisam vozio, nego kasnije kada sam jeo i sve...
 
Član
zar kod vas ne pamte dregeri koliko si naduvao? to u brckom samo bi u masti morao jer moras da pravdas sve i u supu se ocitava na kraju smjene sve
ne znam stvarno druze, oni eto kao da mi izadju u susret jer mi vozacka treba zbog posla sa 0.36 smanjise na 0.33 i sve ono sto sam vec napisao gore :)
 
Član
ma kakav alkohol :D

Super 100 :D

istock_000011242384medium-e366708f7e8113978c24c30c8a8136e13cb0f0f9-s6-c30.jpg


A rakija ide u

homemade-ethanol.jpg
 
Ja sam popio 3 - 4 točene od 0.5 i pola sata poslije toga napuhao 0.4. Oduzimanje vozačke na 12 sati, kazna 50 KM i 20 KM morao platiti za alkotest da bih mogao podići vozačku.
 
Član
Nikad se u životu nisam nalio, a probao sam mnga pića, uključujući ineka egzotična. Jednaom sam tako probao neko istočnjačko sa jakim irisom mentola. Zaustavili me, a meni grlo gori od ovog otrova. Plavac mi uzima dokumenta čisto rutinski i onako uz put : Dečko malo pretjeruješ s tim bombonama.
Kasnije mi lik koji me je častio objasnio da koliko sam popio vjerovatno bih napuhao 0.5. Srećom miris mentola je pokrio stvar pa nisam puhao.
 
Član
U slucaju udesa je bitno jesi kriv ili ne. Jaran je imao slucaj, vozio pijan, sudar, al on nije kriv. Napuhao 1.* promila, al kako nije kriv, dobio kaznu za voznju u alkoholiziranom stanju, a sve ostalo bilo kao da i nije pio. Sto je i posteno doduse, ako nisi kriv, nisi, pijan ili ne.
 
Član
U slucaju udesa je bitno jesi kriv ili ne. Jaran je imao slucaj, vozio pijan, sudar, al on nije kriv. Napuhao 1.* promila, al kako nije kriv, dobio kaznu za voznju u alkoholiziranom stanju, a sve ostalo bilo kao da i nije pio. Sto je i posteno doduse, ako nisi kriv, nisi, pijan ili ne.
Al' zato kada ti osiguranje isplaćuje oštetu za tjelesne ozljede onda na sudu " pošto si bio pod utjecajem alkohola bilo je ovako onakoo....". Meni prijatelj imo udes lik ga skoro ubio, znaci jedva živ osto i dobio nesto sitno od osiguranja jer kao da je koristio sigurnosni pojas nebi bilo toliko ozljeda i ostala sranja, isto ti je tako kad vozis pod utjecajem alkohola nađu oni nesto...
 
Član
Brate alkohol i volan ne idu zajedno koliko god popio, dvije pive ili vise ili cak zestokog ili koktele kako god to dvoje nisu jedno za drugo... Bar po meni to ne ide zajedno... Jedna piva i moze to je nista, ali vec dvije nije bas pametno... Ako ces piti parkiraj auto kod kuce pa haj piti koliko hoces, ali neki svjesno idu i znaju da ce piti i opet idu autom...
Kod nas su kazne slabe sto se tice alkohola, zato puno ljudi i pije pa vozi...
drug_alcohol_carkeys_445.jpg
 
Član
Kad dobijes kaznu za 0,06 promila to je vec da places. Vozac koji nije navrsio 21god ili ima manje od 3 godine vozackog iskustva ne smije imati vise od 0,00 promila.
Znaci taman da ti pokaze 0,01 dobijas kaznu. Svi ostali slucajevi se tolerisu do 0,30 promila. Nemojte da vas decimale zavaraju.
 
Top