Voznja na stranim tablama u inostranstvu?

Voznja na stranim tablama u inostranstvu?

Mozes, u mene od rodice covjek otisao u AT, i trenutno vozi auto registrovano u AT sa bosanskom vozackom. Kada se preselis gore, vozacka ti vazi godinu dana nasa, znaci u roku godine trebas poloziti za njihovu vozacku, jer ti ne vazi za stalno. A, kada putujes ovako pomalo, imas pravo voziti.. Ovo mi je tetak rekao, i imam jos neke famelije koji su se odselili i svi su imali pravo godinu dana koristit nasu vozacku. Mada su se svi odselili trajno, pa tako da su poslije godine morali svi poloziti gore ponovo i Austrijsku vozacku izvaditi!
 
Član
evo kad je vec tema da i ja kazem iskustvo prijatelja koji je skoro bio u svicarskoj par mjeseci. I on je svasta cuo povodom tih vozackih i tako to,ali situacija je slijedeca
znaci bio je u svici nekih 3-4 mjeseca,i za to vrijeme je vozio auto na svicarskim tablama,od amidze auto,ali sa nasom vozackom,par puta su ga zaustavljali rutinski i nije imao problema,dal sto je bio amidza s njim il sta ne znam,ali je vozio, i vratio se ovamo sam sa autom kojim je i otisao tamo,znaci nije imao problema
nelogicno mi je da neko ko je dosao turisticki u neku zemlju ne moze da vozi auto u toj zemlji sa vozackom dozvolom svoje zemlje, mislim da vazi ovo pravilo od godinu dana,poslije toga vozacka ne vrijedi vise
 
Član
mozes vozit u kojoj god hoces zemlji ako imas nasu vozacku npr ti odes u austriju i tako iznajmis auto s kojim odes u italiju nemogu ti pravit nikakve probleme a ovo sto govore za 1 godinu da vozacka vazi to je moguce ;);)
 
Član
evo ukratko
ja ponekad odem u swiss i malo sam se raspitivao oko te voznje samo u sloveniji mozes da vozis sa nasom vozackom dozvolom auto na slovenske table bez ikakve punomoci a sto se tice it-de-ch moze sda vozis sa nasom vozackom njihovo auto samo ako je auto od rent-a-car ili ako je vlasnik vozila sa tobom u autu mislim ako ti je od strica auto sl a sto se tice medjunarodne vozacke ona nista nevrjedi ako nemas normalnu uz sebe moras da pokazes obe ali tako isto nasa ti ne vrijedi nigdje bez medjunarodne osim kod nas a to da mozes da vozis auto tamo ovo ono nase sto mi smilsimo ne moze mene je isto opapucilo pre 5 god u swiss i nepada mi vise na pamet umalo da me kosta deporta kuci
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
tebe druze jos nisu zaustavili ja italijani pa da vidis dali mozes oduzmu odma i od 800 do 9000 eura kazne pa ti nebi palo na pamet da vozis mozes da vozis ali dok te nezaustave,medjunarodna nista nevrijedi za nju te niko nepita nista u italiji,ako zivis u italiji samo do 1 godine od kako si prijavljen da boravis poslije moras da polazes,a kao turista mislim da nebi bilo nekakvih problema neznam opet
Zaboravio sam naglasiti da ja živim u BIH , u Italiju idem samo poslovno , i zaustavljala me je policija i nikakvih problema, Problem je samo ako tamo živiš duže od godinu , onda ne smiješ voziti sa BIH vozačkom.
 
Član
tesa je napisao(la):
evo ukratko
ja ponekad odem u swiss i malo sam se raspitivao oko te voznje samo u sloveniji mozes da vozis sa nasom vozackom dozvolom auto na slovenske table bez ikakve punomoci a sto se tice it-de-ch moze sda vozis sa nasom vozackom njihovo auto samo ako je auto od rent-a-car ili ako je vlasnik vozila sa tobom u autu mislim ako ti je od strica auto sl a sto se tice medjunarodne vozacke ona nista nevrjedi ako nemas normalnu uz sebe moras da pokazes obe ali tako isto nasa ti ne vrijedi nigdje bez medjunarodne osim kod nas a to da mozes da vozis auto tamo ovo ono nase sto mi smilsimo ne moze mene je isto opapucilo pre 5 god u swiss i nepada mi vise na pamet umalo da me kosta deporta kuci

ovo ti nije tacno. a evo i dokaz. zato nemojte pisati o stvarima za koje nista sigurni... ;)

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/101216063
 
Član
Po meni ti mozes voziti svako auto u svakoj zemlji ako imas vozacku dozvolu i eventualno medjunarodnu ako koja zemlja ne priznaje nasu vozacku.

Mislim logicno je,zamisli sada odes u francusku i uzmes rent-a-car,naravno sve normalno,eh sad da je kojim slucajem zabranjeno takvo nesto onda niti jedan turista nebi mogao koristiti rent-a-car..........

Znaci sjedi pali vozi! Ja sam vozio i prelazio granice sa autom Austrijskih tabli,a imam nasu vozacku i nas pasos i boravak mi je u BiH i nikakvih problema nisam imao,cak nisam imao ni medjunarodnu.
 
Top