Voznja na stranim tablama u inostranstvu?

Voznja na stranim tablama u inostranstvu?

Znaci ovako, trebam informaciju mogu li ja sa BiH vozackom i medjunarodnom vozackom voziti auto na austrijskim tablama u Austriji. Takodjer sa tim autom bi vjerovatno prelazio granice (Italijanska, Svicarska, Njemacka). Jeli ovo moguce, zna li neko?
 
Član
sorry na off-u, ali kad je uveden ovaj bezvizni rezim, sjecam se da je naglasavano u vezi vozacke da ne treba medjunarodna nikakva, da se moze voziti i na ovoj nasoj, jer na sebi ima 7-8 jezika (koliko vec, nebitno)...
 
Ma nije off i to mi je korisna informacija, hvala u svakom slucaju. Nadam se samo da ima neko ko je bio u ovakvoj situaciji, pa da mi kaze...
 
Član
Ja sam skoro otvarao istu temu. VIdi ovako, ti možeš da vozis bilo koje table u austriji sa bih dozvolom i boravkom, ali u bih ne možeš. Evo jedan moj rođak sad završava crnogorski boravak da bi vozio u Srbiji strane table(bilo koje) i može,a čak ima samo SRB dozvolu i to nije bitno bitan je boravak. Samo neće moći u Cg da vozi na te strane table. Znači bitno je da imas boravak u drugoj zemlji i u toj zemlji možeš bilo koje table da voziš, čak i američke. Nadam se da sam ti pomogao, jedan inspektor mi je sve to ispričao.
 
Početnik
u mene je mama u njem i vozi tetkino auto,znaci legala je sve cak moze i da ide van njem ali koliko mi je ona objasnila da to moze samo godinu dana nakon toga moras polagat vozacki te zemlje u kojoj boravis...
 
u itali nije priznata bosanska vozacka ako radis u itali i stanujes duze od godinu dana a ako si u prolazu sam ko turista i to nemoze ti niko nista
 
Član
Možeš bez ikakvih problema , ja već petu godinu godinu vozim auta sa talijanskim tablama sa BIH vozačkom na relaciji IT-SLO-HR-BiH ili kad za Srbiju vozim preko Mađarske. Sa policijom i na granicama nikakvih problem. Samo pasoš i da su uredni dokumenti od auta (Zeleni karton ,tehnički...)
 
Član
tebe druze jos nisu zaustavili ja italijani pa da vidis dali mozes oduzmu odma i od 800 do 9000 eura kazne pa ti nebi palo na pamet da vozis mozes da vozis ali dok te nezaustave,medjunarodna nista nevrijedi za nju te niko nepita nista u italiji,ako zivis u italiji samo do 1 godine od kako si prijavljen da boravis poslije moras da polazes,a kao turista mislim da nebi bilo nekakvih problema neznam opet
 
Administrator
sorry na ot:
@nesobrzi: pa kako mozes voziti u italiji? samo sa nasom vozackom i sa vozilom sa nasim tablicama ili???
 
Ja nemam boravak ni u Italiji ni u Austriji niti radim tu, vec samo povremeno boravim tu. Koliko sam shavtio u takvoj situaciji mogu voziti ta auta...
 
Član
Možda se razlikuje od zemlje do zemlje, ali generalno je onako kako sam ti rekao u većini zemalja, možda su neke zemlje uvele druge propise jer su imale problem sa tim ili sl...I zavisi gde ti priznaju tvoju dozvolu.
 
Član
potrebno je da imas italijansku vozacku ili vozacku koja je priznata npr. njemacku,slo itd... ali nasa nije priznata a table mozes da vozis koje hoces
 
Administrator
ih sranja... ja znaci prolazim kroz italiju i oni mene zaustave i kazne me jer nam vozacka nije priznata...
 
Top