Vožna na stranim tablicama???

Vožna na stranim tablicama???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
legionar je napisao(la):
Mozes vozati auto na srtanim tablama ako si ti drzavljanin drzave u kojoj ga vozas, izvadis neku medjunarodnu punomoc il tako ensto, neznam tacno, al 100% mozes ga vozati u BiH! A za preko granice neznam!

Mozes.Ako ce ti dati punomoc nemas nikakvih problema.Ja sam godinu vozio alfu na italijanskim tablama a nisam imao ni punomoc.
Auto ti policija moze privremeno oduzeti na utvrdjivanje porijekla vlasnistva.Dakle da vide je li ukradeno.Ako se ispostavi da nije vozilicu ti moraju vratiti jer nema osnova da se oduzme trajno.Nisi napravio nikakav carinski prekrsaj.Jedino ako putem provjere utvrde da je auto ukradeno ostat ces bez njega i dobit krivicnu prijavu.Cak nemogu ni provjeriti da li je registrovano auto.
 
Član
A za krivicnu prijavu se mozes vaditi ako kazes da si ga kupio ne znajuci da ja ukraden- ne savijestan kupac!
Tebi je najbolje da govoris da je njegovo a da ga ti trenutno koristis dok njega nema!
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Mozes.Ako ce ti dati punomoc nemas nikakvih problema.Ja sam godinu vozio alfu na italijanskim tablama a nisam imao ni punomoc.
Auto ti policija moze privremeno oduzeti na utvrdjivanje porijekla vlasnistva.Dakle da vide je li ukradeno.Ako se ispostavi da nije vozilicu ti moraju vratiti jer nema osnova da se oduzme trajno.Nisi napravio nikakav carinski prekrsaj.Jedino ako putem provjere utvrde da je auto ukradeno ostat ces bez njega i dobit krivicnu prijavu.Cak nemogu ni provjeriti da li je registrovano auto.

Upravo tako, sta su auta oduzeli pa vratili, ko iz price. Ja vec 4 mjeseca vozam na njemackim tablama, zaustavljali me XXX puta i nikad nista, a haver mi je u zadnjoj godini promjenio 25 stranaca i nijedno mu auto nisu oduzeli niti ga peglali.
 
Član
ma samo vozi...boli te...u zakonu nigdje ne pise da ne smijes...a ni da smijes...dok je tako...mozes se navozati...moja dva auta su na stranim tablama i nema nikakvih problema...samo ne mozes preko grane...uzivaj u voznji na stranim tablama...pozdrav
 
Početnik
alo bolan mijo je carinski sluzbenik orginal dgs-ovac ako ko zna zna on :)

i ja sam se raspitivao pa na kraju :)
...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top