Vožna na stranim tablicama???

Vožna na stranim tablicama???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
ljudi prijatelj želi da mi dovuče trojku na stranim tablama,auto je tamo registrovano još godinu dana,dali ga u BIH mogu voziti na osnovu punomoći???

malo mi pojasnite ove zezancije oko stranaca???
 
Član
Koliko ja znam, nema kombinacije full legalne da ti, drzavljanin bih, sa prebivalistem u bih, vozas ovdje auto sa stranim tablama. Ako grijesim, molim da me se ispravi jer i ja imam shema :)
 
Član
ja kolko znam moze, jer ti on gore da punomoc i zdravo...samo sto ti onda valja svake godine ici gore da produzis registraciju....
 
Početnik
ne znam kako bi ti napravio punomoc..kod mene rodjak voza na slovenskim tablama, nema ni punomoc, auto je registrovano na nekom slovencu, prijatelj od njegovog amidze koji tamo radi, shta ja znam..uglavnom,ne pravi prekrsaje i lagano.. kad ti nalete papiri od kakve domace udarene prekucas i gotovo..ima ih takvih koliko hoces,a tek dvica..
 
Početnik
plus drug ti laze da je registrovana godinu
mozda ima TUV i AzU jos godinu dana ali da ti neki svabo bezveze placa osiguranje (koje oni placaju inace tromjesecno ili mjesecno) nema sanse :)

drug ti namjerava uraditi sledece
dovuci ti auto i dati ga tebi
vratiti se u njemacku i auto odjaviti, reci da su tablice ukradene brief izgubljen :)
tako da to auto prestaje da postoji :)

sve je to ok imam jarana koji vozaju takva auta do momenta kad nekog udaris ili slicno ili te neki policajac uzme na zub pa provjeri interpolom auto i skonta da vozis neregistrovano auto sa kojeg su ukradene table i dokumenti

e sad ako si necovjek pa kad udaris nekog da nemas obraza, jer ti ljudi nemogu naplatiti osiguranje to je druga pricha ...
 

edo

Član
ma tipo samo mi treba naki legalitet ako postoji...dakle ako je auto gore registrovano i ako imam
punomoć mogu ga vozati u BIH dok rega ne istekne!!!tako nešto...
 
Član
jebiga jarane,ako mislis kupit auto ,a nemas para za registraciju nemoj ga ni uzimat... sacekaj skupi jos para za registraciju,a ovako ko zna sta sve tu moze izac..
 
Član
ne misli on da nema za registraciju, nego ne moze ovdje golfa 3 registrovat jer je stariji od 7 god, pa zbog toga hoce na punomoc iz Njemacke
 
voznja auta na stranim tablama je moguca ako u pasosu ima radnu, studentsku ili boravisnu vizu i pasos moras uvijek nositi sa sobom ili ako imas prebivaliste u toj zemlji u kojoj je registrirano auto,

ako to nemas policija kad te zaustavi ima puno zakonsko pravo da ti oduzme automobil i preda Upravi za indirektno oporezivanje - Carini i pocinio si carinski prekrsaj i vodit ce se sudska procedura sta ce dalje biti
 
Član
mijo_16v je napisao(la):
voznja auta na stranim tablama je moguca ako u pasosu ima radnu, studentsku ili boravisnu vizu i pasos moras uvijek nositi sa sobom ili ako imas prebivaliste u toj zemlji u kojoj je registrirano auto,

ako to nemas policija kad te zaustavi ima puno zakonsko pravo da ti oduzme automobil i preda Upravi za indirektno oporezivanje - Carini i pocinio si carinski prekrsaj i vodit ce se sudska procedura sta ce dalje biti

Ja vam rekoh da ne moze.
 
Član
Mozes vozati auto na srtanim tablama ako si ti drzavljanin drzave u kojoj ga vozas, izvadis neku medjunarodnu punomoc il tako ensto, neznam tacno, al 100% mozes ga vozati u BiH! A za preko granice neznam!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top