Vozili smo VW Amarok

Vozili smo VW Amarok

Jao prozivke na moj nick :lol:, pa hajd molim te reci mi da pljujem i da nisam upravu...

Kupujes radnu masinu, i trebas uzeti VW-a koji je tek krenuo u to trziste, po istoj cijeni za koju mozes dobiti Toyotu u najjacoj opremi, koja je u ovom polju lupam, nekih 50 godina, i ti trebas izabrati nekoga ko nema iskustva sto se toga tice... Ajd molim te reci mi gdje je tu logika ? Nema je, jer ovo nije auto za k*rcenja, nego je prije svega radna masina....
 
Član
Poredite VW i Hiluxa, smijesno.... neko ko je proizveo prvi pickup model i ljude koji imaju iskustva godinama u tome.
Plus stari Hilux model 2006 izgleda puno bolje nego ovaj VW, svaka cast VW al se nemoze poredit sa Hiluxom.
A ne svidja mi se previse nit je ljep nit nije.... ljepsi je od dacie uglavnom :)
 
Član
Ovaj Amarok se nemoze registrovati na fizicko lice,samo pravna lica mogu registrovati ovo vozilo.
Predpostavljam da ti je stari upoznat sa tim,ali reko da napomenem.
Nas glupi zakon jos nedozvoljava da kao fizicko lice mozes posjedovati pickup vozilo!
 

MTR

Član
Al_Galone je napisao(la):
Ovaj Amarok se nemoze registrovati na fizicko lice,samo pravna lica mogu registrovati ovo vozilo.
Predpostavljam da ti je stari upoznat sa tim,ali reko da napomenem.
Nas glupi zakon jos nedozvoljava da kao fizicko lice mozes posjedovati pickup vozilo!

jest , jebada je sto Pick Up tretiraju kao teretno vozilo jer se navodi nosivost i onda ti trebaju od ministarstva saobracaja u kantonu rjesenja , isto kamion mame mi , daj redovni tehnicki daj periodicni , daj nalju sa ogranicenjem od 80 km/h , daj pp aparat daj ovo ono , ma jebo ih tito nije Actros :D
 
Član
Može i na privatne osobe registracija ako na sebi ima prijavljeno neko obradivo zemljište pa mu ko fol služi kao poljoprivredno vozilo.

Ali naj jača je fora da mpraš imato dozvolu od ministarstva prometa, npr iz Neuma moraš 2 puta ići u Mostar da to izvadiš.
 
Super Moderator
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
superman je napisao(la):
Toyota je najveći svjetski proizvođač auta, zato smiješno je upoređivati Toyotu i VW

al ga i ti lupas brate,, trenutno su tu negdje i vw ce ih naJVJEROVATNIJE PRESTICI, AKO vec nije,, i opet tema sa vw noviteta dodje na neko usporedjivanje sa drugim markama:icon_mad: postalo je smijesno citati takve komentare, posebno od technogeeka

jao ja stvarno ne znam zasto se svi pale na ove komentare
ja cu samo reci da VW nece nikad biti bolji od Toyote... toliko ;)
 
Član
Ja se iskreno nadam da nece nikad biti, iskteno mi je draze vozit auto koje moze zakocit, koje ne daje samo gas, kojem radi volan itd.. Japanska industrija je nakon ovih kriza historija, vw im lagano uzima komplet trziste
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Jao prozivke na moj nick :lol:, pa hajd molim te reci mi da pljujem i da nisam upravu...

Kupujes radnu masinu, i trebas uzeti VW-a koji je tek krenuo u to trziste, po istoj cijeni za koju mozes dobiti Toyotu u najjacoj opremi, koja je u ovom polju lupam, nekih 50 godina, i ti trebas izabrati nekoga ko nema iskustva sto se toga tice... Ajd molim te reci mi gdje je tu logika ? Nema je, jer ovo nije auto za k*rcenja, nego je prije svega radna masina....

Koje gluposti ti i jos nekolicina lupate, Evo vam dokaza kad je vw pravio djipove a sta je toyota u to vrijeme pravila i kad je osnovana( ko nezna 1937 a prvi auto im je bio toyota AA 1940)
1944
VW-Kuebelwagen-1.jpeg


KblwgnFQ.jpg

1960
01_182719_350240.jpg


VW_Jeep_002.JPG


Iltis.jpg


A touareg je dosao 2008 na relly dakar i otad su 3 god zaredom \/

Rally-Dakar-2011-Winners.jpg


A evo prve toyote decembar 1946

AK10+toyota+jeep.jpg
 
Član
Amarok mi se bas svidja, video sam ga na sajmu, ali i da isto kostaju u full opremu pre bih toyotu koja se proslavila u tom segmentu, predpostavljam da su mnogi gledali top gear kada su pokusavali da uniste hilux i nisu uspeli :) Komsija vozi mazdu BT-50 kupio novu, izuzetna masina i za posao i kao auto...Ide kao zmaj, ne bih ni od nje bezao.
 
I sta ako je VW tada pravio ? Vidim toliko im je dobro islo da su svi osim mene culi za njih ? Nema to nikakve veze, Toyota vlada u tom segmentu, pa i da su 1850 krenuli praviti, dzaba im kada jednostavno nisu za toga, dobro i ova auta prave... Prodaja ce naravno pokazati ko je bio i ostao vladar sto se tice ovog segmenta ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
I sta ako je VW tada pravio ? Vidim toliko im je dobro islo da su svi osim mene culi za njih ? Nema to nikakve veze, Toyota vlada u tom segmentu, pa i da su 1850 krenuli praviti, dzaba im kada jednostavno nisu za toga, dobro i ova auta prave... Prodaja ce naravno pokazati ko je bio i ostao vladar sto se tice ovog segmenta ;)

Pa kad je toliko dominantna u tom sengmentu sto ne osvoji rally dakar. Sigurno bi joj bila dobra reklama i povecana prodaja ;)

Jadni vw bez imalo iskustva pobjedjuje vec 3 god zaredom ito sa dizelasom :D
 
Član
VW debituje u ovom segmentu sta god da su pravili pre 50 god, nisu to vozila iste namene...siguran sam da ce biti dobri, ali sa skeptik oko 2.0 motora.
 
Član
dellas je napisao(la):
VW debituje u ovom segmentu sta god da su pravili pre 50 god, nisu to vozila iste namene...siguran sam da ce biti dobri, ali sa skeptik oko 2.0 motora.

Bitan je prenos, a 164 i 190ks nije nikako malo ;)
 
Top