Vozili smo VW Amarok

Vozili smo VW Amarok

Član
VW-Amarok.jpg


Amarok je višenamjensko vozilo namijenjeno prvenstveno kao radno vozilo ali vrlo dobro se snalazi i u urbanim sredinama. On je fantastična kombinacija vozila kojim možete raditi cijeli dan u najtežim uvjetima eksploatacije a nakon toga sjesti u njegovu luksuzno opremljenu kabinu i uputiti se u kazalište ili na večernji izlazak. Nakon svjetske premijere Amaroka Volkswagen Hrvatska organizirao je njegovu prezentaciju i kod nas na jednoj od najzahtjevnijih motocross staza u ovom dijelu Europe, na motocross stazi Zabok. Nakon okupljanja i doručka u Auto kući Berislavić u Oroslavju kolona Amaroka krenula je prema Zaboku. Nekim ždrijebom podijeljeni su auti a meni je pripao prekrasni srebrni Amarok pod rednim brojem 4. Ušavši u njega odmah sam primijetio da je unutrašnjost kabine napravljena od vrlo luksuznih materijala.

Vrlo precizno sašivena sjedala, trokraki volan presvučen kožom, čak i rukohvati na krovnoj oblozi koji se nakon puštanja polako vraćaju nazad zbog ugrađenog usporivača da se ne bi proizvodila nepotrebna buka u kabini. Kako je bilo rano jutro a temperatura malo iznad nule odmah sam upalio auto da i on i ja dođemo na radnu temperaturu. Nakon paljenja Amarok je počeo mirno raditi. U prvom trenutku pomislio sam da je organizator skupa prethodno grijao aute ali pogledavši na zamrznuto staklo od mraza i „cajger“ temperature motora koji je bio čvrsto prikovan na nulu uvjerio sam se da je motor potpuno hladan. Već prilikom prvog jačeg ubrzanja primijetio sam da mali motor obujma samo dvije litre nevjerojatno snažno vuče.

VW-Amarok2.jpg


Kako sam prije vožnje dobro proučio prospekte odmah mi je bilo jasno da biturbo (motor 20 l-BiTDI) radi svoje. Odmah sam „prešaltao“ sve brzine i došavši do šeste ostao zatečen mirnoćom i tihoćom vožnje. Poslije sam na teoretskom dijelu prezentacije čuo da je to zbog šestog stupnja prijenosa koji je prema tvrdnjama ljudi iz VW puno „duži“ od konkurencije i vozilo radi na puno manjim okretajima što rezultira tihu vožnju velikim brzinama uz fantastično malu potrošnju goriva za tu vrstu vozila. Dolaskom na izuzetno blatnjavu motocross stazu Amarok je pokazao svoje pravo lice. Nakon prvog lijevog blatnjavog zavoja uslijedio je blatnjavi uspon koji u očima promatrača izgleda strm kao zid. Kako su prvi Amaroci prošli, a na teoretskom dijelu su me uvjerili da vozilo savladava uspon od 100% natovaren teretom od jedne tone stisnuo sam gas, a i zube jer sam znao da će nakon strmine biti doskok. Amarok je savladao blatnjavu stazu ko od šale i popeo sam se na vrh.

Spuštajući se ostao sam stvarno fasciniran držanjem pravca i fenomenalnim offroad ABS sustavom koji se brine za sigurno zaustavljanje vozila na izuzetno kliskim podlogama. On se automatski uključuje kada je uključen pogon na sve kotače te se može i ručno uključiti po potrebi kod vožnje samo zadnjim pogonom. Amarok je isplativo vozilo zbog vrlo snažnog i štedljivog „malog“ motora, relativno niskih troškova održavanja i malog pada vrijednosti vozila koji je karakterističan za sva VW vozila na našim prostorima. Kako cijena goriva više nikada neće biti mala, a vjerojatno će još i rasti, izuzetno mala potrošnja uz nevjerojatno veliku snagu je, prema mojem mišljenju, magična formula isplativosti i glavni as u rukavu čelnih ljudi VW u prodaji Amaroka na našem tržištu. Cijene VW Amaroka zasad nisu poznate.
 
Član
Iako ne gotivim VW, ovo je dobar auto, a o motoru nema potrebe pričati, bar je to u VW-u provjereno.:cool:
 
Član
Mozda stara tema ali evo.
Danas smo isli po predracun za VW Amaroka.Za dodatnu opremu nadoplacuju koliko sam vidio i zracne jastuke.ESP je dodatna oprema.Cak u toj cijeni ne dolaze ni alu felge,vec celicne kao sto dodju na T5 ili VW caddy.Cijena je prava sitnica.Motor je 2.0TDI 163ks,4 motion pogon.Ima radio mp3 i jos par stvarcica.Tona je nosivosti tereta u zadnjem dijelu,dok u unutrasnjosti sjeda 5 ljudi i kazu mi ne utice na nosivost.
Cijena je 63.456KM.Cekamo dok stigne u salon da probamo i vidimo.Stari se dosta zagrijao.Njemu to nije skupo,jer ipak kaze za te pare nemoze dobiti radno vozilo koje moze koristiti i u privatne svrhe.Ali po meni tu cijenu nista ne opravdava.Nebih rekao da ima npr kozu,navigaciju,ili bar neke lijepe felgice,a ono celicne dolaze.Ja ga jos nisam vidio uzivo,ali po prospektu koji su mi dali izgleda lijepo.
S druge strane i dobra je cijena.Za te pare takvo vozilo je tesko naci.Da je kvalitetno koliko tolio.Da je nedaj boze mercedes ili bmw bio bi duplo skuplji.
 

MTR

Član
aldinbih je napisao(la):
Mozda stara tema ali evo.
Danas smo isli po predracun za VW Amaroka.Za dodatnu opremu nadoplacuju koliko sam vidio i zracne jastuke.ESP je dodatna oprema.Cak u toj cijeni ne dolaze ni alu felge,vec celicne kao sto dodju na T5 ili VW caddy.Cijena je prava sitnica.Motor je 2.0TDI 163ks,4 motion pogon.Ima radio mp3 i jos par stvarcica.Tona je nosivosti tereta u zadnjem dijelu,dok u unutrasnjosti sjeda 5 ljudi i kazu mi ne utice na nosivost.
Cijena je 63.456KM.Cekamo dok stigne u salon da probamo i vidimo.Stari se dosta zagrijao.Njemu to nije skupo,jer ipak kaze za te pare nemoze dobiti radno vozilo koje moze koristiti i u privatne svrhe.Ali po meni tu cijenu nista ne opravdava.Nebih rekao da ima npr kozu,navigaciju,ili bar neke lijepe felgice,a ono celicne dolaze.Ja ga jos nisam vidio uzivo,ali po prospektu koji su mi dali izgleda lijepo.
S druge strane i dobra je cijena.Za te pare takvo vozilo je tesko naci.Da je kvalitetno koliko tolio.Da je nedaj boze mercedes ili bmw bio bi duplo skuplji.

reci starom nek kupi Toyotu Hi-Lux , nema dalje ;)
 
Član
Ma njega ovo zanima.On vjeruje samo u VW,Audi,Mercedes i BMW.Sad nesto u skodu vjeruje,ova nas odlicno sluzi,ali kaze da to nisu auta.
 
sminka jeste,nekako lijepo izgleda da bih povjerovao da moze sve ovo :D
http://www.youtube.com/watch?v=qFLD4yDBBGo
 
Ta cijena je stvarno previse za VW koji je tek usao u taj segment, a nisam ni ocekivao da ce biti mala.

Kao sto MTR rece, Hilux i nema dalje. Pogledaj sta kod njeg dobijes za hiljadu vise od te cijene koju si dobio... Nemoj mi samo reci da ti stari preferira VW pa ganja to...

http://www.toyotaadria.com/ba/pdf/specifikacije/hilux_specifikacije.pdf

Eto pogledaj i sam, napominjem za cijenu tog Amaroka dobijes najjacu opremu u Hiluxu, sa 17" alu felgama i ostalim glupostima, a vjerujem da i on ganja double cab, pa sam njegovu cijenu i dao ;)

edit : vidim te marke ganja... njegove pare, nije malo, ali samo ces Japance naci kao ovakve radne masine u zemljama bliskog istoka i dalje, i to nije bez razloga, ne samo u ovim godinama, nego odavno Toyote vozaju kod njih...

I eto vidis da za te pare moze dobiti i bolje radno vozilo, a ako si pratio Top Gear, onda znas sta je Hilux kod njih prosao, i stari i ovaj novi ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
aldinbih je napisao(la):
Ma njega ovo zanima.On vjeruje samo u VW,Audi,Mercedes i BMW.Sad nesto u skodu vjeruje,ova nas odlicno sluzi,ali kaze da to nisu auta.

u pravu je covjek ;)

Ali je u zabludi što se tiče Toyote, a upoređivati Hilux i ovaj VW je komedija. Uzmi Toyotu, pa da vidiš šta je terenac.:cool:
 
superman je napisao(la):
Toyota je najveći svjetski proizvođač auta, zato smiješno je upoređivati Toyotu i VW

al ga i ti lupas brate,, trenutno su tu negdje i vw ce ih naJVJEROVATNIJE PRESTICI, AKO vec nije,, i opet tema sa vw noviteta dodje na neko usporedjivanje sa drugim markama:icon_mad: postalo je smijesno citati takve komentare, posebno od technogeeka
 
Član
I kometari, ovaj ne valja, ovaj valja, su suvišni. To mogu reći jedino oni koji su vozili, oba modela. A ne na osnovu izgleda i nekih klipova govoriti koji je bolji.
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
superman je napisao(la):
Toyota je najveći svjetski proizvođač auta, zato smiješno je upoređivati Toyotu i VW

al ga i ti lupas brate,, trenutno su tu negdje i vw ce ih naJVJEROVATNIJE PRESTICI, AKO vec nije,, i opet tema sa vw noviteta dodje na neko usporedjivanje sa drugim markama:icon_mad: postalo je smijesno citati takve komentare, posebno od technogeeka

ja samo govorim istinu, ja vozim vw, ali koliko iskustva ima vw u terenskom segmentu a koliko toyota :icon_exclaim:
Iskreno, Amarok je za 10, samo nekako znak VW mu podigne cijenu
 
Top