Volvo 850, karavan, savjet

Volvo 850, karavan, savjet

Član
E ovako, interesuje me da li iko ima iskustva sa ovim autom, prilično je star, pa me zanima ima li neku specifičnu boljku?
Konkretno me interesuje ovaj motor:
850 Turbo: 2.3 L I5, 222 hp (166 kW) @ 5200 rpm and 221 lb·ft (300 N·m) @ 2100 rpm

Što se tiče motora, kakav je za održavanje, ima li kakvih problema, gdje i kako nabaviti dijelove i sl.?

Radi se o ovom automobilu, ima li iko da mu je auto poznat, da poznaje čovjeka, bilo kakva informacija:

http://www.pik.ba/artikal/2676232/volvo-850-t-5/
 
BHT Ovisnik
peri-deri,istinski volvo,dijelova ima,ovaj sto ja nabavljam u njega dijelove ima sve potrebno za njega,nije skup...a ovoga bi covjek dao za 2000km,pa i jeftinije,ovo je cijena bagatela,meni nije jasan mentalitet nasih ljudi da ovo propada,nitko ne zeli kupiti,u Hr su ovi T5 modeli preko 2x skuplji,ja da imam novac sutra bih ga kupio i cekao da prodam svog v40;)
 
Super Moderator
Dobar auto, rijetka masina! Sigurno je da ima ulaganja sad ne zna niko napamet koliko dok ne odes vidjeti. Ja nisam kuci trenutno otisao bi vidjeti da jesam to je meni 20 minuta od kuce. Imao sam ja ovakvog al 2.4 sa 350k km al je bio ocuvaniji od ovog koliko vidim. Dobro je isao i 2.4 makina je za vozit
 
BHT Ovisnik
ja sam svog volva uzeo,znao sam da ima ulaganja nekih 1000km,ali ne zalim,zato sam sada miran,racunaj nek na tom ima 1000-1500km (a nema) imas odlican auto,sminku s vana lagano mozes,nemoze biti toliko ulaganja da opet ne bude jeftin;)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vAeYJV5P0jk ;)
 
Član
Imas na piku i ovog cvenog 2.5 plin isto 2500km...;)

http://www.pik.ba/artikal/4625925/volvo-850/
 
Član
mara- je napisao(la):
Ja Ogy, nije valjda da bi uzeo ovu rugobu od auta?

Naravno da bih. Ljepota je u oku posmatrača, toliko je ružan da mi je prelijep i da sam se zaljubio u njega.

saleee je napisao(la):
Imas na piku i ovog cvenog 2.5 plin isto 2500km...;)

http://www.pik.ba/artikal/4625925/volvo-850/

Slab motor.

MTR je napisao(la):

Zašto, rođeni, je li ti poznat?

CoL3 je napisao(la):
ja sam svog volva uzeo,znao sam da ima ulaganja nekih 1000km,ali ne zalim,zato sam sada miran,racunaj nek na tom ima 1000-1500km (a nema) imas odlican auto,sminku s vana lagano mozes,nemoze biti toliko ulaganja da opet ne bude jeftin;)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vAeYJV5P0jk ;)

Ma j...š spoljašnjost, to mi je najlakše, mogu ga čitavog izlakirati, mene brine motor i podvozje i gdje te iste dijelove naći.
 

MTR

Član
sve i jedan mi je poznat ,ja ti ovoga ne bi preporucio zbog ogromne kolicine novca koja bi ti bila potrebna da ga vratis u normalno stanje .

inace dijelova ima od Svedske do Bih i nije ih tesko dopremiti , kad su stigli odozgo za burazovu 740-ku oridjidji amotri i opruge dje nece i za 850-ku .

e sad , ovaj motor je neunistiv , uradio ga Volvo u saradnji sa Porscheom , i kako sam ti vec napisao trebaju mu svi novi filteri , nove svjece , nova korpa ,lamela, druk lezaj , poluosovine su im felericne ne zbog lose proizvodnje vec ih motor pocupa u kratkom periodu , dijelovi trapa su skupi i ne bi ti preporucio zamjenske vec bas originalne iz razloga sto je Volvo imao patent bas na ovom autu sto se toga tice .

ovo gore ti je reala al brate nema nista ljepse nego kad mrtvackim autom oderes sve sto se vrti po cesti , nema , znaci nema tog auta da se moze pocerat sa ovim paletarom , jao
 
Član
MTR je napisao(la):
ovo gore ti je reala al brate nema nista ljepse nego kad mrtvackim autom oderes sve sto se vrti po cesti , nema , znaci nema tog auta da se moze pocerat sa ovim paletarom , jao

Zbog ovoga se ježim momentalno i samo mi je to u glavi, samo zbog toga bih ga uzeo. Koliko sam primjetio, on ima i neko specijalno ogibljenje za to doba, odlično leži na cesti, ne bi nikad pomislio da je toliki auto i toliko težak.
MTR, iskreno, svjestan sam ovih ulaganja, ali nekad razum ne radi kad ti se nešto sviđa, bitno mi je samo da utvrdim u kakvom tačno je stanju i kako i koliko mi je potrebno da ga dovedem u odlično stanje.
 
Član
MTR je napisao(la):
sve i jedan mi je poznat ,ja ti ovoga ne bi preporucio zbog ogromne kolicine novca koja bi ti bila potrebna da ga vratis u normalno stanje .

inace dijelova ima od Svedske do Bih i nije ih tesko dopremiti , kad su stigli odozgo za burazovu 740-ku oridjidji amotri i opruge dje nece i za 850-ku .

e sad , ovaj motor je neunistiv , uradio ga Volvo u saradnji sa Porscheom , i kako sam ti vec napisao trebaju mu svi novi filteri , nove svjece , nova korpa ,lamela, druk lezaj , poluosovine su im felericne ne zbog lose proizvodnje vec ih motor pocupa u kratkom periodu , dijelovi trapa su skupi i ne bi ti preporucio zamjenske vec bas originalne iz razloga sto je Volvo imao patent bas na ovom autu sto se toga tice .

ovo gore ti je reala al brate nema nista ljepse nego kad mrtvackim autom oderes sve sto se vrti po cesti , nema , znaci nema tog auta da se moze pocerat sa ovim paletarom , jao

da, 100put sam rekao ako se ikad posvađam sa BMW ( u sta cisto sumnjam) presao bi na Volvo.

Sto se tice boldanog, zao mi je moram te ispraviti, ako cupa osovine ipak je razlog los kvalitet a ne nekih 200njak konja sto i nije neka sad wau wau snaga.
Znam da lijepo zvuci kad se kaze ''koliko je jak cupa osovine'' ali istna je da ''osovine pucaju jer su lose''

Cisto da se nezavaravamo.

LP
 
Član
Vizuelno nije neki dizajn al sto se tice kvalitete izrade komplet auta,motora i cvrstoce vruhunski su :cool:

Nedavno gledam klipove na yt bas ova serija na crash testovima,strasno koliko je auto cvrsto i neunistivo, kao tenk je naspram konkurencije :D:cool:
 
Top