Volkswagen Up Po Ceni Od 9.500 Evra

Volkswagen Up Po Ceni Od 9.500 Evra

Član
Ok, to je Vase misljenje. Ja recimo ne bih nikad kupio ni Avea ni Sparka a ni Fabiu. Mislim da ima puno boljih auta za 2-3 hiljade vise. Kada imas za novo auto, nije stalo u 2 hiljade. A bogme za te pare dobijes odlicnu opremu.

Mislis da se ovi nigdje ne uklapaju? Pa evo, kao prvo, jako su mali, a la fico, mozes ga ostaviti gdje god hoces, sto je danas i trend i buducnost auto-industrije, jako su ekonomicni, imat ce neke mini motore sa turbom, da ne govorim o dizelima 1.6 ili jos manje, koji su izvanredno ekonomicni, a prije svega imas ime.

Dobro nije sad Skoda neko ime Lifstyle auta, ali Skoda ce ispuniti zahtjeve koje imaju kupci Skode. Opet kazem, nece svako ni da vozi Avea, a da ne govorim o Daciji... ja prvi ne bih, jer hem sto je ruzan, hem sto znas da vozis najjadnije sto si mogao kupiti za te pare. Ovako imas VW-a kao brand poznat za kvalitet, i Seat-a kao sportsku verziju VW-a, nesto ispod VW-a ali svakako iznad Skode.

Pored toga, ova auta nisu da 4-ero ide snjima na more, to bi trebalo biti svima jasno.

A kako kazes, ko hoce prtaljznik uzet ce Fabiu, ko hoce isplativo uzet ce Daciu, a sta je s onima koji hoce upravo onaj modni dodatak? Zasto ne ispuniti zelje i tih kupaca i priustiti im nesto i u toj klasi.


Ovo je moje misljenje na ovu temu, ne kazem da se tebe tice, ali kod nas je dobar samo auto koji malo kosta, malo trosi, da je ogroman i da ima jak motor, a izgled i onako nije bitan, jest kad se komentarise po forumu, ali kad je u pitnaju kupovina svi gledaju samo keš. Pa ne bih brate kupio nijedno od ovih Fabia, Dacia itd, pa makar nikako ne vozio auto.
 
Član
A slusaj vec sam rekao da su ovi auti samo modni dodatak, to nisam ja ni porekao...ja govorim sa logicne strane, da nikako nemaju smisla, ne po ovim cijenama. A tko hoce modni dodatak kupit ce ga, tko hoce dildo na haubu, stavit ce ga, ne moze nitko sad komentirati tudje zelje... Ja samo govorim da ovi auti nemaju nikakvu funkciju osim efekta "Vidi meeee" i taj efekt se neopravdano placa ovolikim novcem... ;)
 
Član
Pa imaju brate funckiju sto su mali, sto mogu stati u svaki cosak. To i jest smisao postojanja ovih auta. Neko hoce da ima ispunjen taj kriterij, da je mal i malo trosi, pogotovo zene, a da nije neka rugoba ili neka lijeva marka, nego ovo sto sam naveo + kvalitet i malo luksuza. Ja mislim da 20.000KM za ovakvog dobro opremljenog recimo Seat-a nije puno. Ova auta imaju poseban sarm, koji ne mozes naci ni u jednoj klasi.

Ali eto, ti svoje misljenje, ja svoje. O tom po tom :icon_smile:
 
Član
Pola auta u auto industriji nemaju smisla ni svrhe pa se opet prodaju i to dobro tako da... svaka roba ima svog kupca:icon_biggrin:
 
Član
Nisam u ovom slucaju mislio konkretno na Seat, nego na opcenito ova mini auta. O šarmu se sad da diskutovati, ali je to u osnovi način na koji te neko ili nesto privlaci. Ne znaci da je svakome ista osoba ili predmet sarmantan, to je ona stara prica o ukusima se ne raspravlja. Govorim o tome da ova auta ima sarm samim tim sto su tolisni, pored svih ovih kabadahija limuzina dzipova itd. Jer se danas svi prepucavaju ko ce imati vece, jace, brze, skuplje auto, a ti kupis ovako neki mini auto, koji nema nista od navedenog, ali opet privlaci vise pogleda. Vala kad ulicom prodje Fico okrene se svako, a kad prodje neka E-klasa niko je ne benda.

Naravno i sama marka moze da bude privlacna, a za mene Seat jeste jako privlacan, pogotovo od kad je Donkcerwolke odgovoran za dizajn. Recimo meni i stara (do 2008) i nova Ibiza imaju izuzetno privlacan izgled, a da ne govorim o Leonu 1P. Evo sad ce da izadje novi Leon, ali mi je ovaj sadasnji nesto najljepse, Cupra je za mene jedan od idealnih auta. A vala ako ces iskreno, kada vec pitas kada je to Seat imao sarm, meni je ona mala Arosa, pogotovo Facelift strasna. Nema ona neki 2.0 turbo, ili nesto posebno, ali je s onim "ljutim farovima" na onolisnom autu jednostavno simpaticna.
 
Član
Pa dobro, vidis ti bi prije neko polovno auto u losem stanju, ali da je to taj. Ja bih uvijek radije uzeo nov, jednu klasu ispod, ali da je nov i da gori :D To uvijek govorim, bolje uzmi "slabije auto", sto znaci nizu klasu, ali da ima extra izgled i opremu ;)
 

MTR

Član
Pa evo , neki dan sam vozio novog Pola 1,2 , pa hljebe to nikako ne ide , jebo ti njega , auto je auto sa preko 2000 kubika :D
 

MTR

Član
GTI FAN je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Pa evo , neki dan sam vozio novog Pola 1,2 , pa hljebe to nikako ne ide , jebo ti njega , auto je auto sa preko 2000 kubika :D
Uzmi 123 250D pas se predomisliti.:D

jok , imam ( dok ne prodam ) 2,6E ( op.a. imam kilovata ko 2,5 Pola zajedno ) :lol::lol::lol:
 
Član
MTR je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Pa evo , neki dan sam vozio novog Pola 1,2 , pa hljebe to nikako ne ide , jebo ti njega , auto je auto sa preko 2000 kubika :D
Uzmi 123 250D pas se predomisliti.:D

jok , imam ( dok ne prodam ) 2,6E ( op.a. imam kilovata ko 2,5 Pola zajedno ) :lol::lol::lol:
eeeeeee drugo je E :D .Prije su ovi mali autici zbog male mase papreno ubrzavali i sa malo ks jer su bili lagani a danas ni oni nemaju ispod tone ebga.Nisana micru staru K10 1,2 oko 60ks sam vozio i cudo leti,ebiga kad je imala 650 kg.
 
Član
Slazem se ja da ne mozes nista sa 1.2, ali ima brate i jacih malisana. :D S tim sto se opet javlja pitanje sta hoces od auta. Nekome je sve u snazi, da bude najjaci i najbrzi, nekome stajling, hoce da bude vidjen, a nije bitno kako ide, neko ganja nesto izmedju. Ja nemam potrebu za nekim ogromnim brojem KS, ali nesto izmedju stajlinga i snage je po meni optimalno. Djaba ti i 500 konja kad je rugoba. Zato sam ja uvijek za Soprt pakete. Tipa neki solidan motor u kombinaciji sa M-paletom, S-lineom, AMG-paket, ili od ovih malo normalnijih Leon FR, Ibiza FR, Golf GTD i tako to.

Imas i jare i pare :lol: :lol:
 
Član
cekaj ba mtr, 1.2 turbak sa nekih 105 konjica jel na to mislis u polu i da sad ne ide bas :icon_question: :icon_rolleyes: il mislis na onog obicnog 1.2, taj ide samnom na crtu :p
 
Top