Volkswagen povukao 500.000 vozila u SAD-u zbog uređaja koji prikrivaju nivo zagađenosti

Volkswagen povukao 500.000 vozila u SAD-u zbog uređaja koji prikrivaju nivo zagađenosti

Član
Sto sam ja zakljucio do sada:

-Propust nije otkrila americka EPA (agencija za zastitu okoline) vec nezavisna firma koja je izvodila nezavisan test u cilju DOKAZIVANJA DA SU MALI DIZELI BUDUĆNOST I KAKO SU KORISNI ZA OKOLIKU.
- Otkrili su varanje jer su mjerili izduvne gasove na izduvu u voznji a tu i sav problem nastaje, jer inače EPA zahtjeva samo regulaciju od auto kompanija odnosno do sada sve testove je izvodio sam VW (kao sto i dalje rade sve firme).

- Zahvaćeni modeli su pogodjeni 2.0 TDI motorima bez AdBlue aditiva (postoji par TDI modela koji se prodaju sa istim), sto dalje znaci da sveti 1.9 je i dalje tata svih motora i kao takav je best od the best na svjetu i da je JEDINA greska VW ta sto nisu prodavali sva ta auta u americi sa 1.9TDI motorima.
 
Član
sad će raditi test svim autima, do sada su uradili i reno, volvo i hyundai i isto padaju na gore pomenutom testu...
 
Top