Volkswagen povukao 500.000 vozila u SAD-u zbog uređaja koji prikrivaju nivo zagađenosti

Volkswagen povukao 500.000 vozila u SAD-u zbog uređaja koji prikrivaju nivo zagađenosti

ovo je bila varijanta uvali pa ako prođe dobro je :D
ali majku mu od svih baš ameri da se jave za ekologiju, pa onaj njihov jedan HEMI zagadi više od 50 ovih dizelčina :) ali jbg, opet su upravu, ne možeš prodavati muda pod bubrege ;)
i ti baš misliš da benzin može da zagadi više nego jedan obični vw dizel? Ako to misliš, stvarno nisi normalan :D
 
Član
Nije da branim VW ali kako software moze lazirat eko test ako ti mjeris sondom iz auspuha...
isto sto su Priuse pljuvali

Ja sam malo istrazivao oko ovoga, VW je jedini na americkom trzistu prodavao dizele bez ad blue aditiva i kao takvi su zadovoljavali eko norme (koje su veoma visoke).
Ali eto čini se da su varali, mada sada su nagrabusili jer ameri su imali skoro GM-ov fijasko sa bravama i nesrecama koje su oni izazvali ali GM kazniti je kao kazniti sebe jer ih je vlada izvukla iz bankrota. A VW nije američki pa njih ce sada sa apetitom naribati, ja mislim da zbog toga VW i radi sta radi (priznaj, prihvati kaznu/nagodi se i gotovo).


Zamisli sada kako ce iko prodati VW/Audi dizela u americi polovnog!! Unistice vrijednost polovnih auta...
 
Član
da njemci to rade bas neobicno, ali i ameri jedva docekali jer njemacka vozila uveliko osvajaju njihovo trziste , a pametni ljudi nedaju da se tudje prodaje bolje od njihovog u njihovoj basti
 
Član
da njemci to rade bas neobicno, ali i ameri jedva docekali jer njemacka vozila uveliko osvajaju njihovo trziste , a pametni ljudi nedaju da se tudje prodaje bolje od njihovog u njihovoj basti
Pa i ja tako nekako milsim, malo je cudno da cjelo jedno tržište tako izolovano i da je većina motora V8 i ogromne zapremine a cjeli svjet na malim zapreminama.
 

EE9

Član
A jeli, a sta bi sa tojotom i varanjem u WRC-u??
Fabrika pravila naprave za varanje!
Ovdje se priča o milionskim serijama, cestovnih tj. putničkih vozila i njihovom zagađenju a ne o sportskim vanserijskim vozilima i njihovim takmičenjima, gdje je uvijek bilo "muljanja"! Nema ko nije varao po "trkama"...počevši od legendarnog Ferrari-a u F1...
Ovo je mega/turbo/vanserijski presedan u auto industriji i nadam se da će "vauvau" financijski dobro iskihati ovaj bezobrazluk i konačno se malo spustiti na zemlju jer nažalost, već decenijama prodaju muda za bubrege! :)
 
Član
a da pogledate drugu stranu medalje radi se o svađi 2 CEO iz vrha Piech vs Winterkorn, postoji mogućnost da je ovaj pustio info
inače test ko test u realnoj vožnji automobili proizvode i od 50x veću emisiju, al libo vas tuki...
pa nije samo vw, i bmw, psa su pale dionice

eto nastavite se igrati na temi ..... :)
 
da njemci to rade bas neobicno, ali i ameri jedva docekali jer njemacka vozila uveliko osvajaju njihovo trziste , a pametni ljudi nedaju da se tudje prodaje bolje od njihovog u njihovoj basti
kako onda hondi nikad nista ne podvalise,a honda se prodaje u americi samo tako,pogotovo accord koji je godinama bio najprodavaniji model u americi,da su imali sta naci nasli bi,kao i kod hyundaia i kie
 
Nije baš vezano za temu, ali u autoindustriji ameri su trenutno jedini koji imaju onu pravu mušku stvar. Zato što proizvode Vipera, Corvettu, Dodge Challengere i ostale "staromodne" i "zaostale" strojeve. Ja ih apsolutno podržavam u ovom jebavanju Njemaca :D
Možda je to moja posljedica frustracije zato što i 911 postaje Golf ove godine. :D
 
Član
Nije baš vezano za temu, ali u autoindustriji ameri su trenutno jedini koji imaju onu pravu mušku stvar. Zato što proizvode Vipera, Corvettu, Dodge Challengere i ostale "staromodne" i "zaostale" strojeve. Ja ih apsolutno podržavam u ovom jebavanju Njemaca :D
Možda je to moja posljedica frustracije zato što i 911 postaje Golf ove godine. :D
Odavno se dr. Porsche prevrce u grobu.
 
Član
kako onda hondi nikad nista ne podvalise,a honda se prodaje u americi samo tako,pogotovo accord koji je godinama bio najprodavaniji model u americi,da su imali sta naci nasli bi,kao i kod hyundaia i kie


Takata i povlacenje 30 miliona automobila u americi?!?!? To ne zvuci poznato jelde....
A da pricamo o zabrani prodaje automobila jer su celni ljudi honde UCJENJIVALI DILERE I TRAZILI PARE I POKLONE!! Ni to nije poznato...
U americi se gleda POLITICKA moc i iz tog razloga vecina proizvodjaca pravi dio svojih automobila U AMERICI (sto je realno skupo jer radna snaga nije jeftina) ali tako dobijas priliku da placas poreze u jednoj od drzava amerike a samim tim i da placas i lokalne politicare koji postaju nacionalni politicari!
VW-ov problem je sto im je sva moc u Karolini ili Tenesiju (gdje vec ni sam ne znam) a te drzave su supak amerike!

Volio bih da vise ljudi malo cita i istrazi temu koju bi da komentarise a ne samo da bombarduje glupostima, sto se prije prihvati da su to KORPORACIJE i da ih zanimaju pare i nista vise, niti gledaju Davora niti Milana niti Suada samo PARE i to je to.
I bitno je biti ljubitelj automobila a ne jednog brenda.
 
Nije baš vezano za temu, ali u autoindustriji ameri su trenutno jedini koji imaju onu pravu mušku stvar. Zato što proizvode Vipera, Corvettu, Dodge Challengere i ostale "staromodne" i "zaostale" strojeve. Ja ih apsolutno podržavam u ovom jebavanju Njemaca :D
Možda je to moja posljedica frustracije zato što i 911 postaje Golf ove godine. :D
ma pametni ljudi :D,nada li se da ce smanjit viperu kubikazu i nekim turbinama,oni povecali :)
 
Član
"Volio bih da vise ljudi malo cita i istrazi temu koju bi da komentarise a ne samo da bombarduje glupostima, sto se prije prihvati da su to KORPORACIJE i da ih zanimaju pare i nista vise, niti gledaju Davora niti Milana niti Suada samo PARE i to je to." Tesko ce to shvatiti bosnjo, kojem je tesko prelistati koju knjigu iz menadzmenta, ekonomije, marketinga. Ebe se bolan biznismenu za pravila, da nema regulatora i konkurencije svi bi se jos vozali na karburator.
 
Top