Volkswagen Golf Vii Gti

Volkswagen Golf Vii Gti

Član
@MTR:procitah nekad na nasem forumu:
osnovni model Porsche-a 911 2.7S iz 1976-e godine imao je 165 KS i ubrzavao do 100 km/h za 7.8 s, a Golf GTI sa 110 KS izvučenih iz 1.6 litrenog motora je, zahvaljujuči maloj težini od samo 810 kg do iste brzine stizao za 8.2 sekunde. Dovoljan je bio malo kasniji start ili malo lošije šaltanje vozača Porsche-a da bi ostao iza Vas, koji sjedite u praktičnom porodičnom automobilu bar 3 puta jeftinijem od datog Porsche-a. Znaci ipak se moglo..:D

@dohc16v ajd nek ja valjam gluposti, bas mi ti pises konstruktivno:lol:. pa valjda si skontao da je i sustina u konzervatinvom dizajnu, zato ga koriste dugi niz godina, zato sto prolazi kod ljudi. sva njemacka auta su takva, zbog toga i dan danas su lijepa i rado vidjena na cesti.. npr ovaj golf ce biti lijep i za 20 godina kao sto su i njegovi prethodnici.. nije nista svemirsko i prenapucano...tako ti je i sa bmw-om il nekim drugim njemackim automobilom, pogledaj prethodne generacije, npr od kocke pa nadalje, sve maleni pomaci.. u tome je i sustina..
da nije sve u konjazi, ali pretpostavljam da ti to znas.;)
mada o ukusima nevrijedi raspravljati, svako ima svoje misljenje...
 
Član
mokeBass je napisao(la):
@MTR:procitah nekad na nasem forumu:
osnovni model Porsche-a 911 2.7S iz 1976-e godine imao je 165 KS i ubrzavao do 100 km/h za 7.8 s, a Golf GTI sa 110 KS izvučenih iz 1.6 litrenog motora je, zahvaljujuči maloj težini od samo 810 kg do iste brzine stizao za 8.2 sekunde.

Da,prije skoro 40 godina ubrznje od 8 sec do stotke.90 posto auta na forumu danas, i to i novijih godista zaostaje samo par sekundi :icon_biggrin:
 
Član
aServis je napisao(la):
Mole se forumaši da kad kliknu link na ne stavljaj ruke u gaće :)

http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=24


Taze iz pariza :)

stig'o babo :cool: :cool:
unutrasnjost i vanstinja odlicna, farovi i stope perverzno dobri :icon_smile:
 
Član
Par interesantni stvari

Nema ključa :)

Na zadnjem amortizeru njaki snezor znači čaprkanje po ovjesu neće ići tako lako...

Ručica mjenjača edišn folovi golovi...

Ima 2-3 felge su isto solidne

Fino izgledaju ovi štopovi zadnji..

Prednja crvena linija hmmmm kao da je neko na kraju samo flomasterom povuko liniju nekako mi još nije to to...al mislim da je lajv to to :) i da će ova crvena linija u faru jebat mnoge kad budu čunirali tdia u gtia :)

Neznam sad kakav je filing suvozača, centrala konzola je zakrivljena prem suvozaču...

Neznam zašto :icon_smile: al plavi mi je :icon_eek:

A najčudni mi je volan vuče na audi..
 
Član
poslije ovih slika sve pada u vodu, svo pljuvanje i sve ostalo, prosto prejeben model, jako mocno izgleda, i unutrasnjost i vani, posebno mi se svidjaju ove neke ostre ivice, prespreman auto sve u svemu
 
Razumijem ja sve sto ti pises, ali ja nisam dogmata u tolikoj mjeri. Neka neko prilozi video tog GTI-a koji uzima porsea. A u pravu si sto pises za dizajn, svi ce se slozit..ono prepricana prica nebrojno mnogo puta. Mada su mogli 7-icu natjerat na barem 260-270 ;):dojke:
 
Član
crveni je prejakk..samo bi mu ja izduv promjenio stavio nastavke kako branik nosi spicaste..;)
 
Član
dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Razumijem ja sve sto ti pises, ali ja nisam dogmata u tolikoj mjeri. Neka neko prilozi video tog GTI-a koji uzima porsea. A u pravu si sto pises za dizajn, svi ce se slozit..ono prepricana prica nebrojno mnogo puta. Mada su mogli 7-icu natjerat na barem 260-270 ;):dojke:

ma bilo bi ga lijepo vidjeti sa tom konjazom, ali eto ima i nekih drugih prednosti tipa dsg mjenjaca, pa moze brze saltati itd... al opet ima zavidne karakeristike...
 
Član
Jos u tom preformans paketu ssem 10ks i diff je druga prica s njim je 13sekudni brzi u Nringu
 
Član
Vidim 5 strana se ispisalo, pa uletio i ja ovdje da vidim o cemu je rijec :D

Koliko god imao sarena sjedista i crvene cize, meni je to jos uvijek jedan Golf. Sto bi rekli nit smrdi nit mirise, uopste me nesto ne privlaci, iako sam fan ovakvih autica. Svidja mi se smjestaj tipkice za paljenje sva 4 zmigavca i oblik rucice mjenjaca kod manualca :icon_biggrin:
 

MTR

Član
VR6Boki je napisao(la):
Vidim 5 strana se ispisalo, pa uletio i ja ovdje da vidim o cemu je rijec :D

Koliko god imao sarena sjedista i crvene cize, meni je to jos uvijek jedan Golf. Sto bi rekli nit smrdi nit mirise, uopste me nesto ne privlaci, iako sam fan ovakvih autica. Svidja mi se smjestaj tipkice za paljenje sva 4 zmigavca i oblik rucice mjenjaca kod manualca :icon_biggrin:

da upravo , Mass Production ga jebe
 
Top