Voda u faru - rjssenje

Voda u faru - rjssenje

Član
Kupio nov far za passata 6 i poceo mi je magliti i rositi iznutra. Otvorio sam onaj zadnji poklopac gumeni jedan dan i upalio duga svjetla i kao da je isusio. Medjutim prilikom rosenja sad se formirala voda unutar fara i na dnu fara se jasno vidi voda.
Kako rekoh far je nov, nema nigdje nekog traga da je pukao, da je lijepljen i slicno.
Jel moguce ispod fara izbusiti nekim malim borerom rupicu da moze voda da izlazi kada se nakupi ?
 
Član
Prvo haha, onaj provjeri jesu li ti svi plasticni poklopci dobro zatvoreni.
- Ne mora biti puknut da, rosi. Mozda je negdje ljepilo popustilo. Ako imas onaj fen, ugrij okolo fara i utisni fino "staklo"
 
Član
r3IPJ7z.jpg

JrmRoYO.jpg

2SfT3nq.jpg

Dpd6F2D.jpg


Nije bilo druge :D
Voda je izasla a evo vidite razliku desnog i lijevog. Inace desni je nov (kineski garant) dok je lijevi polovan (ali original).

Usput jos nesto. Uzeo sam led pozicije i nisu mi mjesec bile, pocele da trepere. Lijeva je vec pri kraju, mislim da jedna-dvije diode samo rade i ponekad mi izbaci gresku na bordu da je riknula.
Ima li neko prijedlog dobrih led pozicija koje ne crkavaju ovako cesto ?
Ove sam platio 10-ak KM u paru.
 
Član
Je l' me zajebaješ da si izbušio staklo ?
Nema drugog nacina da voda izadje. Dosla je do sociva , bojao sam se moze mi zajebati xenone unutra a far mi se ne vadi moram platiti 20 KM zbog skidanja karambolke a i necu time nista dobiti jer ce se opet pojaviti voda. Da ih rastavljam i odlijepljujem ne umijem a i mogu vecu budalastinu napraviti a far haman nov. Imam stare farove pa sam prvo na jednom od starih isprobao i probusio malu rupicu da vidim kako se materija ponasa pa sam to primijenio i na ovim. Nemam izbora...
 
Član
Nema drugog nacina da voda izadje. Dosla je do sociva , bojao sam se moze mi zajebati xenone unutra a far mi se ne vadi moram platiti 20 KM zbog skidanja karambolke a i necu time nista dobiti jer ce se opet pojaviti voda. Da ih rastavljam i odlijepljujem ne umijem a i mogu vecu budalastinu napraviti a far haman nov. Imam stare farove pa sam prvo na jednom od starih isprobao i probusio malu rupicu da vidim kako se materija ponasa pa sam to primijenio i na ovim. Nemam izbora...

Pa jesi svjestan da sad imaš rupu na faru kroz koju će opet ulazit voda, ha kiša, ha dok pereš auto............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 
Član
Rupu je lako zacepiti, minimalna je i neprimijetna. Svakako cu je zatvoriti pa cu fenom isušiti far iznutra i provjeriti kako ce se ponasati kasnije. Ne znam čemu zajebancija, ovo sam morao napraviti. Far mi je zamalo postao akvarijum, samo ribice staviti umjesto sijalica i eto ga.
 
Član
Trebao si brate ostaviti poklopac otvore i izlazila bi ti vlaga. Pozicije OLLO . 10 KM par. Ako trepre ti, a ne crkavaju hvata ti se korozija na kontaktima od vlage.
AAA baa raaa teee, sto si busio ? Pa sto nisi pokusao ono sto sam ti rekao. Ako treba jbt rastavi ga, nanesi novo ljepilo i sastavi. Nece biti vlage 100%
 
Član
Bpo3ivE.jpg

Xebej69.jpg


Isusio sam ga iznutra i ostavio sam otvoren poklopac gdje je sijalica dugog svjetla a rupice sam zacepio. Vidjet cu kako ce se ponasati vremenom. Nemam industrijski fen da ga zagrijem i odlijepim a i nemam iskustva sa skidanjem fara i karambolke, radije prepustam majstorima taj dio posla.
 
Top