VN Belgije

VN Belgije

Član
Maldonado kažnjen s pet mjesta, Hamilton se izvukao s opomenom
maldonado_hamilton_spa.jpg

Nekoliko sati nakon kvalifikacija, suci su objavili kako će Maldonado biti kažnjen pomicanjem pet mjesta unatrag u odnosu na kvalifikacijsku poziciju. Hamilton je dobio samo opomenu.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8hHG3rPl5UM&feature=player_embedded[/video]
Williamsov vozač, Pastor Maldonado kažnjen je s pet mjesta zbog sudara s Lewisom Hamiltonom po isteku drugog kvalifikacijskog segmenta.

Nakon uračunate kazne, Maldonado je sa 16. pomaknut na 21. mjesto na gridu.

Lewis Hamilton iz slučaja se izvukao samo s opomenom.

Schumacher: Imam extra set svježih guma za sutra


Michael Schumacher svoj kvalifikacijski nastup završio je već u prvom krugu, i to zbog kotača koji je otpao s njegovog Mercedesa i kasnije doveo do sudara.

schumacher_car_spa_crashed.jpg

"Nije baš jednostavno voziti na tri kotača"

Sedmerostruki svjetski prvak, Michael Schumacher rekao je kako je i dalje pozitivan po pitanju sutrašnje VN Belgije, koja će označiti 20. godišnjicu od njegovog prvog nastupa u Formuli 1.

Schuacher će u utrku krenuti sa samog začelja, nakon što je na kvalifikacijama ostao bez jednog od kotača i zbog toga se sudario.

"Imao sam potpuno drugačije želje za danas, ali teško je voziti na tri kotača, premda s tim imam iskustva na ovoj stazi," našalio se Schumacher, misleći pritom na 1998.

"Inače, ovo je nešto što se ne bi smjelo događati. Ali, istovremeno ovo je i Formula 1. Cijelo vrijeme radimo na najvišoj razini, ali ovakve stvari svejedno se ponekad dogode."

"U prvom trenutku nisam znao što se dogodilo. Odjednom sam izgubio stražnji kraj i automatski sam se ispričao momčadi. Ali, onda sam vidio da mi je otpao kotač i shvatio sam zašto sam izgubio kontrolu."

"Trudim se pronaći dobro u lošem pa ću reći da imamo jedan dodatni set svježih guma. Za sutra imamo samo jednu mogućnost, a to je proboj naprijed."

Rosberg zadovoljan petim mjestom

Schumacherov momčadski kolega, Nico Rosberg kvalificirao se na peto mjesto. Rosberg je rekao: "Bilo je prilično teško. Situacija se mijenjala sa svakom minutom. Čas je bilo mokro, čas suho, onda smo se opet vraćali na gume za kišu, pa na intermedije, slickove... bilo je svega."

"Ali, bilo je interesantno i sve smo maksimalno iskoristili. Momčad mi je puno pomogla sa strategijom. Ja sam bio posljednji vozač koji je završio krug, što znači da sam imao i najbolju stazu. Sve je dobro ispalo," dodao je.

Button za 13. mjesto krivi "nesporazum" s momčadi

McLarenov vozač, Jenson Button Veliku nagradu Belgije startat će s trinaestog mjesta, za što krivi nesporazum kojeg je tijekom kvalifikacija imao s momčadi.

button_coc_silver.jpg

Button usporio kako bi ohladio gume

Jenson Button izjavio je kako ga je "nesporazum" s McLarenom na današnjim kvalifikacijama u Belgiji stajao prolaska u Q3.

Button će u utrku krenuti s trinaestog startnog mjesta, nakon što je u 2 usprio kako bi ohladio intermedije za novi leteći krug, a da pritom nije znao kako nema dovoljno vremena stići do startne crte.

"Bio je to nesporazum," rekao je. "Odvozio sam prvi leteći krug i onda sam malo usporio kako bih ohladio gume. Nisam znao da više ne mogu započeti sljedeći krug, a staza se sušila sa svakim novim krugom."

"Bilo je jako puno bolida na stazi... Mislim da sam bio drugi ili treći najbrži, no nisam iskoristio priliku za još jedan krug. Za mene je ovo veliko razočaranje i veliki šok jer sam u Q1 od svih drugih bio brži za cijelu sekundu. Ovo je bio nesporazum."

Propuštanje Hamiltona omelo Buttona?

Button je demantirao nagađanja da je grešci kumovala i instrukcija iz McLarena da propusti Lewisa Hamiltona, koji je bio u brzom krugu.

"Usporio sam kako bih ohladio gume. Nisam znao da nisam imao vremena za to i nisam znao da neću moći odvoziti još jedan krug."

MP4-26 je konkurentan u uvjetima utrke

U zaključku intervjua, Button je rekao da nije sve tako crno jer je McLarenov bolid dobar u uvjetima utrke, a priznao je i da se za najbolju startnu poziciju ionako ne bi mogao boriti.

"Bolid je bio u potpunosti podešen za suho. Imamo vrlo brz bolid i na svim slobodnim treninzima smo bili među prvom trojicom. Teško mi je što sam na 13. mjestu na startu, ali moram se nositi s tim."

"Bit će teško pobijediti s ove pozicije, ali vidjet ćemo. Bilo bi puno lakše iz prvog reda. Nisam očekivao da ću biti 13., a sve je to rezultat nesporazuma," zaključio je.


Senna: "Učinio sam moju porodicu ponosnom"

Nakon odličnih kvalifikacija Brazilac ima puno razloga za zadovoljstvo.
Bruno_senna_spa.jpg

Ko bi reko da će u svojim prvim kvalifikacijama ove godine, Bruno Senna osvojiti sedmo mesto, što je veliki uspeh. I pored teških vremenskih uslova, on je uspeo da nadmaši svog timskog kolegu, pa i Fernanda Alonsa.
"Sam ulazak u Q3 za mene predstavlja uspeh. Znao sam da mogu da rizikujem u zadnjem trenucima jer ništa nisam imao da izgubim. Nisam hteo baš toliko da rizikujem da ne bih napravio neki udes, ali sam znao da mogu da napravim dobro vreme. Mnogo vozača je napravilo greške na stazi, ja nisam, što se na kraju ispostavilo kao dobra stvar", izjavio je Bruno Senna.
"Naravno da su sada moja majka, deda i baka veoma srećni što sam Senna prezime učinio opet ponosnim", dodao je on.
Evo šta očekuje od sutrašnje trke.
"Sutra, trka će biti sasivim druga priča. Ja ne očekujem da ću sutra sesti u bolid, dati samo gas do kraja i tako dodći do podijuma, već se nadam da ću sutra dosta naučiti. Sutra me očekuje težak dan, ali ja ću ići korak po korak u svemu ovome", kazao je Senna.
 
Član
Dobra utrka bijase,
samo Ferrari prespor na tvrdjoj komponenti guma... uvijek ih to kosta na kraju utrke.
 
GTI FAN je napisao(la):
Vernes,jesi li gledao utrku? :lol:

Kad je Vettel poceo sa vanjske strane da proilijece pored najvece konkurencije htio sam zapaliti TV i sve :icon_mad: Jos oanj zuti konj napda Hamiltona , vidi da ga ne moze proci al ista ces mu kad je takav. Button je dobro vozio :cool:

Bernijevoj kcerci zalim sve najbolje :D
 
Član
eeee vernese, vidis kako se drugi osjecaju kad hamilton krene ludjacki da "pretice"... :icon_biggrin:

zao mi je sto nisam gledao trku cini se da je zanimljivo bilo. sta je to sumi pobudalio pa rijesio da i on pokaze da jos uvijek nije za baciti. jel to fkt dobro odvezo ili je sticajem okolnosti tako dobro zavrsio??
 
Član
Dugme i Sumi su odlicni bili ;)

jedino eto preticanje sumija, rosberga... tj. za 5-to mjesto... prati ga sumi, kad javljaju rosbergu kao nema goriva, da mora "stedit", mislit na okolinu, zelenilo i te gluposti... i naravno prelazi ga sumi... sve u svemu dobra trka :icon_smile:
 
Član
Limpi je napisao(la):
Dugme i Sumi su odlicni bili ;)

jedino eto preticanje sumija, rosberga... tj. za 5-to mjesto... prati ga sumi, kad javljaju rosbergu kao nema goriva, da mora "stedit", mislit na okolinu, zelenilo i te gluposti... i naravno prelazi ga sumi... sve u svemu dobra trka :icon_smile:
Pa poznato je da je spa Sumijeva omiljena staza,moje prognoze su bile tocne,inace i Raikonnen je uvjek briljirao u Belgiji.Jedna od rijetkih pravih uzbudljivih staza preostalih u F1 .
 
Takodje se vidi napredak Mercedesa , danas su bili dobri , dosta bolji nego dosad. Start Rosberga je nenormalan :icon_biggrin:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Takodje se vidi napredak Mercedesa , danas su bili dobri , dosta bolji nego dosad. Start Rosberga je nenormalan :icon_biggrin:
ono je rec lounch control il ti ga drz se misko krenuli smo
 
Top