vise konja

vise konja

Član
krenut cemo od glave!
posto bi ti jeftiniju verziju idemo ovako!
1.obrada glave sve novo unutra sicevi,ventili,gumice,ravnanje glave!
ujedno obratiti paznju na velicinu klapne usisne,po potrebi zamjeniti ak je premala ili ak ces ici na standalone uzeti klapnu sa potenciometrom leptira gasa+dizne+rail goriva+regulator protiska goriva sve sto ti treba!
po meni za malo ozbiljniji tuning trebas struju neku tipa vems,megasquiert,vipec.
ajmo reci da ides na ms2 kao u mome slucaju!
grana ispusna treba i znanje da se slozi jer ovisi koji ces i wastgate da koristis externi ili interni!
turbina ide po zelji po mogusnosti markiranih firmi.(borgwarner,garret,kkk itd itd)
kad si sredio glavu kompletiro i spremna je na usisnu slozis klapnu koja ima tps-senzor i senzor usisanog zraka jer i to ces trebati kako bi motor radio kako treba!
2.blok ovisno o zelji mozes ici sa serijskim klipovima ali si ogranicen na snazi i veca je mogucnost pucanja klipnjaca!
ak stavis kovane komponenete onda si miran za 500+konja!
sve u bloku podrazumijeva obrada busenje itd itd!
kad je motor unutra zajedno sa usisnom ispusnom i turbinom slazes povrat ulja u karter dovod ulja u trubinu i dovod vode i povrat vode za hladenje turbine,opet ovisi koju si turbinu korisitio i koju verziju hladenja ima,jer postoje i turbine samo sa uljnim hladenjem!
3.mjenjacka kutija mora biti propisno slozena sa dobrim kvacilom koje ce izdrzat!
4.pumpa goriva po mogucnosti sa sto vecim protokom,minimala 255l-300l.
5.crijeva,cijevi alu,inox+intercooler!
6.blow off ventil
7.boost controller
i jos dosta stvari koje treba staviti na papir i vidjet tako da ti se sve cifre popnu do par tisuca eura!
najdelikatnija stvar jeste samo mapiranje bez dobrog mapera sve ostalo je nula bodova!
uz sve ove osnovne stvari sto sam ti nabrojo ima jos milion sitnica koje treba odradit i koje se sreduju i samom procesu prerade motora,sta po meni nije nimalo jeftino ak hoce da to iole valja!
znaci sto smo zakljuciliili radis kako treba ili neradis nikako,jer jeftina prerada bez truda se samo obije o glavu!
 
Član
evo ja sam postavio ovu temu i nadam se da gospodin sa omegom nije mislio ka ni ja da je to negdfje oko 1000 KM, ja radimm dobar posao imam dobru platu imam lijepo auto drugo ali tog mercedesa sam htio malo da uradim ,kao sto bih rekli za vikenda da se ima ,jos jedna stvar niko nije mislio da te djelove negdje skuplja po odpadima glavnica ptanje je bila da li negdje ima servis u bih da to ugradjuje ili mozda u srbiji pozz svim koji imaju normalne i dobronamjerne komentare ;;;; NA PLIN SE KUHA ,NA DIZEL ORE NJIVA I NA BENZIN SE VOZI TO JE UVIJEK BILO I BIT CE:123::123::123::123::cool:
 
Član
azuli je napisao(la):
evo ja sam postavio ovu temu i nadam se da gospodin sa omegom nije mislio ka ni ja da je to negdfje oko 1000 KM, ja radimm dobar posao imam dobru platu imam lijepo auto drugo ali tog mercedesa sam htio malo da uradim ,kao sto bih rekli za vikenda da se ima ,jos jedna stvar niko nije mislio da te djelove negdje skuplja po odpadima glavnica ptanje je bila da li negdje ima servis u bih da to ugradjuje ili mozda u srbiji pozz svim koji imaju normalne i dobronamjerne komentare ;;;; NA PLIN SE KUHA ,NA DIZEL ORE NJIVA I NA BENZIN SE VOZI TO JE UVIJEK BILO I BIT CE:123::123::123::123::cool:

fino sam ti objasnio sto ti sve treba!
najisplativije je da sam sebi radis,jer da ti netko to radi ponajprije ces jako puno ruke platiti
 
Ma decki dzabe se zamarate pisuci odgovore...erol je sve rekao...netko hoce turbo a nezna ni osnove toga,a vi mu pokusavate objasniti....nema smisla
 
Top