Vergla a ne pali

Vergla a ne pali

Pozdrav!

Renault 19, 1990. godište, 1.4

Jučer mi u vožnji auto jednostavno koda ga je ugušio neko. Onako lijepo živahno radio i onda koda je neko ugasio motor, gas nije primao. I kad sam stao ugasio se.
I onda ja verglam a ne pali. I sve provjerio, sajla gasa ok, karburator ok, kabeli i svjećice nove, baterija 1 godina, novi filter benzina.
Provjerio i ne baca iskru. Što bi moglo biti?
 
Član
Drug meni se prije par dana desila slicna ista stvar...provjeri da li ti se cuje rad "Pumpe goriva" u rezervaru kada das kontakt ! Vjerovatno je ona stala i ne ubrizgava ti gorivo u motor ! 99% sam siguran da je to !
 
Član
ako vergla i sve super a samo ne baca iskru nea sta drugo provjeri bombinu i kablove provjeri razvodnik !!!
 
Član
S obzirom da renoi kod nas ne traju dugo zabog kvaliteta goriva, prvo provjeri pumpu, pa i ako jest i ako nije crkla moj ti je savjet da bi je sacuvao a pogotovo na novijim recimo na laguni kad kgod naspes rezervar goriva uz to istresi pola flasice dvotaktola.

To mozda zvuci smjesno ali nije vjerujte.

Dal se cuje pumpa kad das kontakt ?

Kakav ti je filter za gorivo ?

Kakav ti je filter za zrak ?

Skini konektore sve koje vidis pod haubom pa vrati, skini klemu na 10ak sekundi, otidji negdje na diagnostiku .....
 
Član
senzor paljenja rikno 100%,kod renoa se on nalazi odozgo na zvonu mjenjaca i ocitaje impuls s zamajca,ako ti ne baca struju do njega je,mozda je i koja zica pukla na njemu.
 
nije bilo ništa strašno...
jedna žičica je pukla od bobine koja ide, ali nije s emoglo vidjeti dok se nije svaka žičica testirala. unutar gume je popucala sva i ije bilo kontakta.
Eto.
Hvala na pomoći
 
Član
Gdje si popravljao to? Mene isto zeza struja na twingu a ne znam kome da odem... Najveći problem kod mene je što auto sasvim normalno radi, bez ikakvih problema. međutim ako ga ne palim dan, dva posle teško upali... nakon što ispraznim skroz akumulator tek se malo javi... kad ga napokon nkekako upalim onda me zeza neki 5km voženje, gubi gas, neravnomjerno radi, gasi se kad stanem na semaforu i nakon tih nekih 5km auto opet radi savršeno i tako sve dok ne ostane dan ili dva da se ne pali...

baš mi treba neki dobar majstor koji se razumije u elektriku!
 
Član
Kad se auto vozi tada pali.Kada dugo stoji neće da pali.Šta drugo može biti nego akumulator.Možda ti negdje vuče struju.Kod nas na tržištu vladaju akumulatori koji su većinom Ž kvalitete.Bez obzira što je nedavno kupljen može biti do njega ili do alternatora.Provjeri punjenje,treba biti između 11 i 14
 
Član
ama ako on upali j.. akumulator.onda gledaj cetkice na latenatoru.mozda slabo puni.ili kao kod mene da ti ne vuce struju.da nisi nesto kentra oko struje ko i ja
 
Član
Nemora značiti.Dugo sam se handrio s jednim akumulatorom.Čas pali,pa ne pali,vergla po par minuta,pa upali..Nakon tjedan dana mi puko film,kupio novi bosch i riješio problem
 
Član
barem je to lako oprobat.nek uzme neciji aku i ubaci u auto i nek oproba.ako zaj*aje nije do njega
 
Top