Veliki i mali servis

Veliki i mali servis

Član
Sarajlic je napisao(la):
Nakon kupnje audia receno mi da je uradjen veliki i mali servis zajedno sa servisom mjenjaca i quatrro pogona.Vjerovao jedno vrijeme i onda u dogovoru sa tatom odlucimo da mi radi sebe odradimo veliki,mali i servis mjenjaca i pogona.Sve to sa rukama odradjeno za 1400km.Uzmi u obzor da je motor 2.5 od 132kw koji je daleko skuplji od 1.9 za odrzavat.Po meni je to za golfa 4 malo previse.Realna neka cijena bi bila po meni oko 700km,barem ja msm jer na pasatu mi je radjen veliki,mali sewrvis i obrada glave nkon pucanja zupcastog(svi novi ventili,novi podizaci x8,dihtnung,ravnanje,gumice i par jos sitnica) i sve me ispalo 880km.Pasat je 1.9 tdi 81kw Syncro.Prohodaj jos malo,ima majstora dosta,trazi zlatnu sredinu izmedju pouzdanosti,strucnosti i cijene.I nemoj stediti na dijelovima koji se ticu motora ;)

drugo je to kad ti radi neki majstor a drugo je kad je u pitanju ovlasteni servis,vidis i sam koliko su skuplji
 
Član
za skodu fabiju 1.9tdi 700km+sitno servis veliki i mali, tako da vjerujem da je i za golfa priblizno

i onda mi kazu nevalja pezo skup za odrzavanje ;) a sve ovo za 307-cu 500km-ova (morao sam):icon_smile:
 
Legend
Druze tu je meni jedino cijena vodene pumpe sumnjiva jer orginalna pumpa kosta vishe, makar sam ja gledao fakture nipexove gdje je VP dosta skuplja, ostalo su ok cijene sto se cijena tice, a sad za porjeklo dijelova ti nemogu nista reci.
Medjutim problem nastaje sa malim servisom taj servis ti se krece negdje u rangu od 130 do 150 KM sa uslugom, sa PDV uracunatim. Dalje mislim da se to moze odraditi za dosta manje novaca jer sam radio dosad na dosta passata VI velike servise, a dijelove kupim u NIPEX-u, jer imamo dobru saradnju sa njima, tako da veliki servis za passat 6 bez ikakvih popusta sa solidnom zaradom uradim za 1.000.00 KM.

Moj neki savjet prijateljski ti je da pitas u NIPEX koliko kostaju dijelovi za veliki servis, znaci spaner span rolna remen, VP i koliko je usluga. Uradis to u nipexu (iz jednog jedinog razloga, veoma je bitno ko ti radi VS, znaci znanje i kvalitet majstora) a onda mali servis uradis negdje za nekih 130 150 KM ...

Nemoj da te neko nagovori da ides po kojekakvim garazama, kada je u pitanju taj tip servisa za to auto (osjetljivi su) onda ti je NIPEX broj 1.
I to je to, neces nigdje moc upoloviti iznos ili cak ispod te cifre,a mislim da netrebas stedjeti na toj vrsti radova.;)

Neka ti je sa srecom.
 
Član
kad ti neko u pouzdanom servisu uradi VS daju ti garanciju,meni je bila 50.000km tako da ako sta i rikne...
 
kod mene je isto mk4 tdi mal servis sam komplet radio kad sam ga dovezo izaslo me sve 130 km ulje uljni filter filter klime polena naftni filter filter zraka i jos par sitnica izaslo 130 km sto se tice velikog servisa u njemackoj je koštao nevjerovatnih 1500 eura masa djelova oni jos dodaju u veliki servis pored vodene remenja i zatezača i to je radjeno prije 20 000 tako da sam ja miran al kad sam vidio racun od 1500 eura stvarnio mi nije bilo jasno jel to kod njih normala ili a kod nas sam gledo u par kolega isto mk4 radili su servise velike od 700 do 1000 ovisno od modela motora...
 
Član
Grga je napisao(la):
za skodu fabiju 1.9tdi 700km+sitno servis veliki i mali, tako da vjerujem da je i za golfa priblizno

i onda mi kazu nevalja pezo skup za odrzavanje ;) a sve ovo za 307-cu 500km-ova (morao sam):icon_smile:


Slazem se sa Grgom sto se tice ovoga.
 
Legend
mrkela1987 je napisao(la):
a GDJE DA KUPIM ORGINALNE DIJELOVE?Mislim kako da znam da su orginalni imas ovih radnji mali milion!

Druze u NIPEX-u mozes kupiti org dio 100%, oni imaju rigorozne kontrole, znam jer imamo slican sistem, njima dolaze njemci kao i nama, nakraju nisu ljudi medju 100 naj boljih servisa u EVROPI. Za ostale ne mogu garantovat, ali nipex znam 100% ;)
 
Član
daki je napisao(la):
Druze tu je meni jedino cijena vodene pumpe sumnjiva jer orginalna pumpa kosta vishe, makar sam ja gledao fakture nipexove gdje je VP dosta skuplja, ostalo su ok cijene sto se cijena tice, a sad za porjeklo dijelova ti nemogu nista reci.
Medjutim problem nastaje sa malim servisom taj servis ti se krece negdje u rangu od 130 do 150 KM sa uslugom, sa PDV uracunatim. Dalje mislim da se to moze odraditi za dosta manje novaca jer sam radio dosad na dosta passata VI velike servise, a dijelove kupim u NIPEX-u, jer imamo dobru saradnju sa njima, tako da veliki servis za passat 6 bez ikakvih popusta sa solidnom zaradom uradim za 1.000.00 KM.

Moj neki savjet prijateljski ti je da pitas u NIPEX koliko kostaju dijelovi za veliki servis, znaci spaner span rolna remen, VP i koliko je usluga. Uradis to u nipexu (iz jednog jedinog razloga, veoma je bitno ko ti radi VS, znaci znanje i kvalitet majstora) a onda mali servis uradis negdje za nekih 130 150 KM ...

Nemoj da te neko nagovori da ides po kojekakvim garazama, kada je u pitanju taj tip servisa za to auto (osjetljivi su) onda ti je NIPEX broj 1.
I to je to, neces nigdje moc upoloviti iznos ili cak ispod te cifre,a mislim da netrebas stedjeti na toj vrsti radova.;)

Neka ti je sa srecom.
daki ti je sve rekao nemoj traziti vise pravac tuzla;) a za one tri stoje se ponovi necim ljepim :D:cool:
 
Član
mrkela1987 je napisao(la):
a GDJE DA KUPIM ORGINALNE DIJELOVE?Mislim kako da znam da su orginalni imas ovih radnji mali milion!

Što se tiče VW-a, masovno se kopira, tako da,..., original je teško znati šta je. Mogu ti jedino preporučiti dobrog majstora, njih nekoliko iz BL, Laktaša i okoline, pa biraj.
 
Član
Nedavno sam u Auto Jelić u Mostaru pitao za cijenu dijelova za veliki servis za Golf 4 tdi 74 kW pd i rekli su mi da dijelovi koštaju oko 700 KM, sa zamjenom ukupno oko 1000 KM. A mali servis u Unitrade ASD odradio za oko 150 KM (Ulje Castrol edge turbodiesel 505.01 5 Litara i svi filteri)

GTI TDI je napisao(la):
to jeste cijena u ovlaštenom servisu, ali nema potrebe da ga tamo radiš, ja sam za 1.9 TDI kupio dijelove u ovlaštenom servisu koji su koštali 390 KM i odnio ih svom majstoru koji mi je uzeo još 50 KM za ruke i to ti je veliki servis, mali servis te košta do 150 KM ulje i filteri, a možeš ga i sam uraditi ako imaš negdje neku dizalicu ;)
A koje si dijelove kupio za 390 KM i kada?
 
Ma ovlasteni dere na svemu, a i u auto dijelovima ces dobiti garanciju na remen i ostalo. Brate nadjes remen da je Continentalov ili Dayco, sto je mislim prva ugradnja u VW, nekog pouzdanog majstora mimo ovlastenog i rijesis to duplo jeftinije ;)
 
Član
jusuf je napisao(la):
Grga je napisao(la):
za skodu fabiju 1.9tdi 700km+sitno servis veliki i mali, tako da vjerujem da je i za golfa priblizno

i onda mi kazu nevalja pezo skup za odrzavanje ;) a sve ovo za 307-cu 500km-ova (morao sam):icon_smile:


Slazem se sa Grgom sto se tice ovoga.




i ja se slazem. svi su mi govorili nemoj peugeot preskup za odrzavat, ja sve orginal dijelove kupio za 600km jos majstor uzeo 100km
 
Član
Ooo zivote, pa da li su oni normalni sa tim cijenama...Prosle godine sam radio na Leonu 1.8t veliki servis i izasao me sa rukama oko 400km i miran sam 80000km (sada vec skoro pola manje jbg napravilo se km)...Taj spaner sa amortizerom je 100km u radnji ja sam ga toliko placao ne vjerujem ni za tdi-a da je skuplji, cuj 300km da li su oni normalni...A drugu na Leon-u FR (TDI) otislo rebrasto crijevo sto ide na EGR, zovemo Brcko Gas kazu 290km potom Inter Auto Tuzla 180km, ko je tu lud...;)
 
Top