Veliki i mali servis

Veliki i mali servis

Narode danas sam bio u Banja Luci u servisu "Vidovic" i kaze MI covjek da veliki i mali servis zajedno za mog Golfa 4 4motion izadje sa radom 1300KM!Recite mi jel ovo realana cijena il neko hoce da me opeljesi?I znate li gdje bi mogao odraditi ove servise za neku normalnu cijenu ako je to uopste moguce?Hvala svima na odgovorima!
 
Član
Mislim da bih to mogao i jeftinije odraditi. Najbitnija stvar kod velikog servisa ti je MAJSTOR, jer ima svakakvih ljudi (govana) pa ti podvaljuju muda pod bubrege. Mogu kupiti najjeftinije zamjenske djelove i naplatiti ti ih pod original, a i pitanje je što će ti sve odraditi.. tako da ti je najbitnije naći majstora od povjerenja...
 
Član
ja mislim da je najpametnije da napismeno trazis cijenu za sve sto bi oni odradili
znaci za svaki dio pojedinacno, za ruke i sve ostalo

onda se podvuce crta i vidi se sve;)
i meni je to realno malo pretjerano,,,
 
Brane984 je napisao(la):
1300km :icon_eek:

pa blizu sam ja dervente reci ako moze jeftinije?:)

ArminM je napisao(la):
ja mislim da je najpametnije da napismeno trazis cijenu za sve sto bi oni odradili
znaci za svaki dio pojedinacno, za ruke i sve ostalo

onda se podvuce crta i vidi se sve;)
i meni je to realno malo pretjerano,,,

Dobio sam poijedinacno eto npr. španer je 290 KM!
 
Član
daj sve fino napisi da vidimo,,, ima jos clanova koji imaju zajednicke dijelove kao i ti, pa cemo uporedit;)
 
Set za popravak za zupcasti remen sa zateznom remenicom 214.33
Pumpa za rashl. sredstva 77.32
Dvostrani klinasti rebrasti remen za vozila sa klima uredjajem 61.55
Zakretna remenica 83.61
Zatezni element s amortizerom - španer 290.38

Cijene su u KM i nije uracunat PDV i ovo je Veiki servis za mali m ije rekao cca 300KM
 
Član
Pa probaj recimo Nipex u Tuzli (www.nipex.ba), a ako mislimo na isti Vidović, oni su ovlašteni je li tako? Mislim da su cijene tu negdje...
 
Član
Starom na 407-ici 2.0 hdi je veliki servis u ovlaštenom bio oko 1000 km. Još je radio neke sitnice koje nisu predviđene.

Veliki servis za fabiju 1.9 tdi u ovlaštenom je bio oko 750 km.

To je preskupo, jedino ako 4 motion zahtjeva zasebno održavanje uključeno u veliki servis...
 
BHT Ovisnik
vidi koliko koji dio kosta,ja sam za vel. servis sam kupio dijelove,ruka su mi naplatili 100km i pecat u servisnu knjigu
 
Početnik
Nakon kupnje audia receno mi da je uradjen veliki i mali servis zajedno sa servisom mjenjaca i quatrro pogona.Vjerovao jedno vrijeme i onda u dogovoru sa tatom odlucimo da mi radi sebe odradimo veliki,mali i servis mjenjaca i pogona.Sve to sa rukama odradjeno za 1400km.Uzmi u obzor da je motor 2.5 od 132kw koji je daleko skuplji od 1.9 za odrzavat.Po meni je to za golfa 4 malo previse.Realna neka cijena bi bila po meni oko 700km,barem ja msm jer na pasatu mi je radjen veliki,mali sewrvis i obrada glave nkon pucanja zupcastog(svi novi ventili,novi podizaci x8,dihtnung,ravnanje,gumice i par jos sitnica) i sve me ispalo 880km.Pasat je 1.9 tdi 81kw Syncro.Prohodaj jos malo,ima majstora dosta,trazi zlatnu sredinu izmedju pouzdanosti,strucnosti i cijene.I nemoj stediti na dijelovima koji se ticu motora ;)
 
Član
to jeste cijena u ovlaštenom servisu, ali nema potrebe da ga tamo radiš, ja sam za 1.9 TDI kupio dijelove u ovlaštenom servisu koji su koštali 390 KM i odnio ih svom majstoru koji mi je uzeo još 50 KM za ruke i to ti je veliki servis, mali servis te košta do 150 KM ulje i filteri, a možeš ga i sam uraditi ako imaš negdje neku dizalicu ;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Starom na 407-ici 2.0 hdi je veliki servis u ovlaštenom bio oko 1000 km. Još je radio neke sitnice koje nisu predviđene.

Veliki servis za fabiju 1.9 tdi u ovlaštenom je bio oko 750 km.

To je preskupo, jedino ako 4 motion zahtjeva zasebno održavanje uključeno u veliki servis...

kod mene je najobicniji golf od 66kw pa su mi isto toliko para trazili
 
Član
imas daki-ja na forumu on ti radi u fordovom servisu vidi sa njime mislim da ce ti dati bolje cjene a i bolji kvalitet usluge mislim nece ti uvaliti kakve kineske djelove raspitaj se malo kasno je razmisljati kasnije kada dadnes te novce ovlasteni ti uzimaju puno na ruke i druge sitnice dosta bolja opcija uzeti orginalne djelove i da ti to uradi neki drugi dobar majstor.
imas i fiatov ovlasteni u sijama i oni ti rade vw pa mozes i kod njih vidjeti cjene;)
 
Top