Vectra B - neće da upali

Vectra B - neće da upali

Član
Naime imam problem s vectrom B, nece da upali. Da malo detaljnije opišem :p radi se o vectri b, 2001 godište DTI kada duže stoji neće da upali, tek nakon desetominutnog verglanja upalim i mogu voziti dok god auto ne ostoji nekih 7 sati. Pregledao sam pumpu, dodao još dva nepovratna ventila, zamijenio neke gumice ili šta već na injektorima..i opet tuta :p..ima li iko da posavjetuje šta bi moglo biti?
 
G

GoPlay

Maher_88 je napisao(la):
Naime imam problem s vectrom B, nece da upali. Da malo detaljnije opišem :p radi se o vectri b, 2001 godište DTI kada duže stoji neće da upali, tek nakon desetominutnog verglanja upalim i mogu voziti dok god auto ne ostoji nekih 7 sati. Pregledao sam pumpu, dodao još dva nepovratna ventila, zamijenio neke gumice ili šta već na injektorima..i opet tuta :p..ima li iko da posavjetuje šta bi moglo biti?

Otidji u Zenicu. Opel Servis sto drzi Aid Dzambo nek ti pregleda i sve ce ti reci u detalje. A i trazit ce uzrok kvara dok nenadje da je bas to otislo. Nije kao ostali mislim da je ovo pa onda jos 100 dijelova...
063992182
 
Član
GoPlay je napisao(la):
Maher_88 je napisao(la):
Naime imam problem s vectrom B, nece da upali. Da malo detaljnije opišem :p radi se o vectri b, 2001 godište DTI kada duže stoji neće da upali, tek nakon desetominutnog verglanja upalim i mogu voziti dok god auto ne ostoji nekih 7 sati. Pregledao sam pumpu, dodao još dva nepovratna ventila, zamijenio neke gumice ili šta već na injektorima..i opet tuta :p..ima li iko da posavjetuje šta bi moglo biti?

Otidji u Zenicu. Opel Servis sto drzi Aid Dzambo nek ti pregleda i sve ce ti reci u detalje. A i trazit ce uzrok kvara dok nenadje da je bas to otislo. Nije kao ostali mislim da je ovo pa onda jos 100 dijelova...
063992182

Vec sam promijenio 96 dijelova haha ako nista ne bude sutra ću bošisti pumpu za svaki slučaj odnijeti :)
 
Član
jesil dizne pregledao?prije postavljanja ventila dal si probao direktno spojit na kanister

kako vergla?
 
Član
mozda vuce negdje zrak,jesi li provjeravao sva vakum crijeva...
jesi li gledao pritisak pumpe goriva ?
provjeravao grijace,alnaser ? jesi li mjerio kompresiju ?
 
Član
Kod mehaničara već 7 dana, on je isto tako mislio, i pregledao sve što je mogao. Kaže da još nikad nije naišao na ovakav problem, jer ne zna šta mu je (a čovjek je jako iskusan, skoro cijeli grad vozi njemu). Što je još smješnije, nekad hoće da iz prve upali bez obzira na stajanje.

Nemrin je napisao(la):
mozda vuce negdje zrak,jesi li provjeravao sva vakum crijeva...
jesi li gledao pritisak pumpe goriva ?
provjeravao grijace,alnaser ? jesi li mjerio kompresiju ?

Sve pregledano, a to da vuče zrak na to sumnja mehaničar isto ali sve je promijenio i opet isto, još eto sutra će doći neki dio pa će probati. A grijači, alnaser, kompresija sve extra. kaže mehaničar da je auto kao novo (kupio ja od austrijanca, prvi vlasnik, u servisu opelovom održavan do dana kada sam ga ja kupio).

edo_benz je napisao(la):
jesil dizne pregledao?prije postavljanja ventila dal si probao direktno spojit na kanister

kako vergla?

Postavio mi je mehaničar malu pumpicu da sebi napumpam gorivo, ali samo se zakašlje. Vergla extra, i tako nekih 10-15 minuta, i onda počne kao traktor da se trese, trese i ukreše i onda kao da ništa nije bilo. Bez problema cijeli dan se vozam hodam.
 
Član
Jesi li mjenjao filter goriva ? Mozda vuce zrak na filteru zraka...provjeri sve selne i spojeve..
Postoje gumice i na bosch pumpi,bakarne kao i gumene...i one znaju praviti probleme.

Ako se trese kada se upali ja bih rekao da je problem sa grijacima i da pali jedan ili dva cilindra pa poslije i ostale dok se malo zagrije.
Jeste li skidali grijace ili bez skidanja ispitali ? Jeste li gledali reley grijaca,koliki je napon i koliko dugo reley radi ?
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Jesi li mjenjao filter goriva ? Mozda vuce zrak na filteru zraka...provjeri sve selne i spojeve..
Postoje gumice i na bosch pumpi,bakarne kao i gumene...i one znaju praviti probleme.

Ako se trese kada se upali ja bih rekao da je problem sa grijacima i da pali jedan ili dva cilindra pa poslije i ostale dok se malo zagrije.
Jeste li skidali grijace ili bez skidanja ispitali ? Jeste li gledali reley grijaca,koliki je napon i koliko dugo reley radi ?

E ovako, mijenjao filter goriva jesam ali prije nekiih 4 mjeseca (urađen servis u ovlaštenom servisu) ali nije pravio probleme. On se ne trese kad se upali, nego kad se pali, znaći ključ okreneš i on vergla vergla i onda polahko se pali, isto kao da se čuju klackalice, ima baš zvuk isti ovaj u potpunosti:
http://www.youtube.com/watch?v=GAZS6D7g3aE&feature=related
pa pogledaj, šta misliš?

A grijači su pregledani kaže mehaničar da su skoro postavljeni (valjda) pitat ću ga opet sutra.
 
Predpostavljam da si kod svog mehanicara Envera to radio :lol: grijaci se ne ispituju kad svu postavljeni na auto vec kad se skinu onda se ispituju jer kad su na motoru moze jedan da pokazuje da je dobar a ostali nevaljaju a pokazuje istrument da valjaju i ostali otjeraj to kome drugom ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
Predpostavljam da si kod svog mehanicara Envera to radio :lol: grijaci se ne ispituju kad svu postavljeni na auto vec kad se skinu onda se ispituju jer kad su na motoru moze jedan da pokazuje da je dobar a ostali nevaljaju a pokazuje istrument da valjaju i ostali otjeraj to kome drugom ;)

OD Envera nema boljeg :p..sutra ću s njime da vidim šta i kako, baš ću da provjerim za grijače :D

Nemrin je napisao(la):
Kako se u voznji ponasa ?

Da li nekada skidana pumpa i da li dobro ufazena ?

Pumpa je skidana u martu ove godine, i urađena je generalno, sad ne znam šta znaći jel ufazena?
 
je je dobar je on malo sutra pravi banalne greske koje neki laik koji nema pojma o mehanici moze da rijesi ;)
kupi ti nove grijace i nek sve zamjeni i budi Happy ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
je je dobar je on malo sutra pravi banalne greske koje neki laik koji nema pojma o mehanici moze da rijesi ;)
kupi ti nove grijace i nek sve zamjeni i budi Happy ;)

Čim vidim VW na slici odmah ne slušam savjete (šalim se) hahaha..neke meni envera, do sad je sve radio na vectri i kadetu i ja mu zamjerke nemam niti jedne :D. ODeš kod njega i samo vidiš red auta, to dovoljno govori :D
 
Član
e to je mozda uzrok...trebas u bosch servis ili boljem mehanicaru koji zna kako ufaziti pumpu...
 
Top