vazna informacija!!!

vazna informacija!!!

Član
jbg ne znam jel pravo mjesto za temu, ako nije nek je premjeste moderatori na neko drugo mjesto...

ovako... danas sam imao razgovor s jednim policajcem, ono fino lagano uz kafu. rece mi da je doslo do promjena nekih tj da je od sad sve uvezano i ko ima bilo kakvu kaznu da nije platio ili sl. ne moze nikakve dokumente izvadit, pa cak ni rodni list a kamoli pasos, vozacku i ostalo...

ako vec znate, halalite, ako ne znate rijesite se kazni;)
 
Član
Da ne pocinjem da je protivzakonito da ti drzava brani vadjenje licnih dokumenata koje si obavezan nositi tako da .....
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Da ne pocinjem da je protivzakonito da ti drzava brani vadjenje licnih dokumenata koje si obavezan nositi tako da .....

jasno je meni da je protivzakonito al su to ipak tako napravili i sad se mozemo svi *ebat kako nam volja, al dokumente nece niko dobit dok ne plati kazne...
 
Član
drzava nadje 'instumente' da joj niko ne moze ostati duzan, a i ne treba ha ja ;)
to je jednosmjerna ulica jedino drzava moze nas jebati , ne mozemo mi nju ;)
 

rs6

Član
TuLe je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
Da ne pocinjem da je protivzakonito da ti drzava brani vadjenje licnih dokumenata koje si obavezan nositi tako da .....

jasno je meni da je protivzakonito al su to ipak tako napravili i sad se mozemo svi *ebat kako nam volja, al dokumente nece niko dobit dok ne plati kazne...

mozes izvadit licnu kartu i rodni list ..... ostalo ne mozes... znam iz iskustva :D
 
Član
rs6 je napisao(la):
TuLe je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
Da ne pocinjem da je protivzakonito da ti drzava brani vadjenje licnih dokumenata koje si obavezan nositi tako da .....

jasno je meni da je protivzakonito al su to ipak tako napravili i sad se mozemo svi *ebat kako nam volja, al dokumente nece niko dobit dok ne plati kazne...

mozes izvadit licnu kartu i rodni list ..... ostalo ne mozes... znam iz iskustva :D

ne moze vise, sad je sve uvezano i vise se nista ne moze izvadit ako imas ne placenu kaznu. znam i ja da je prije moglo, ali sad ni rodni list ne mozes izvadit. bas danas mi covjek rece, slagat cu dal je krim policija il koja bi (uglavnom nije onaj obicni prasinar u uniformi). znaci od prije par dana donesena odluka da vise nista ne mozes izvadit ako imas kaznu, a i usput mi nabrojao gdje su jos postavljene kamere po tuzli, samo nisu jos u funkcji (kod kipova i kod mejdana) :D
 
Član
a bas se nakanjujem ovih dana da izvadim pasos, pa cu znati iz prve ruke (imam jednu neplacenu kaznu)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Neka vala, pa da vidimo ko ce sad skupljati 5000 maraka kazni i kurciti se ;)
A bas,i jesu se neki kurcili i mahali sa spilom kazni debljim od spila karata za remi.Ponekad sam se pitao zasto ja usporavam tamo gdje bi moglo biti policije.
 
Član
i ja imam jednu neplacenu,moram sada pasos da radim, pa cemo bas da vidimo
prije toga saznat cu informaciju od ovog druga, on je prije dva dana predao za licnu i vozacku koje je izgubio, ima bar 300km kazni, ako podigne dokumente odoh i ja vadit svoje:icon_biggrin:
 
Član
ja sam nedavno digao vozacku u cipsu pored 380KM kazni, jos fino pise u kompjuteru kad sam dosao s onim papirom da je istekla zabrana, nesto kao dug i cifra 380KM ali mi je zenska dala vozacku ;) ima neka rupa u zakonu, kad se moze vozacka dignuti sto nebi mogao i pasos, a isto tako sam registrovao auto u aprilu a imao kaznu iz januara od 100KM+20 i uspio dignuti na salteru table, dok prosle godine NISAM mogao isto uraditi..
 
Član
te kamere kod kipova i kod mejdana u tuzli nisu postavljene,nego su to kamere za nadzor saobracaja,video kamere,bez funkcije mjerenja brzine,a to za kazne me ne interesuje,nemam ih :D
 
Član
elmir je napisao(la):
ja sam nedavno digao vozacku u cipsu pored 380KM kazni, jos fino pise u kompjuteru kad sam dosao s onim papirom da je istekla zabrana, nesto kao dug i cifra 380KM ali mi je zenska dala vozacku ;) ima neka rupa u zakonu, kad se moze vozacka dignuti sto nebi mogao i pasos, a isto tako sam registrovao auto u aprilu a imao kaznu iz januara od 100KM+20 i uspio dignuti na salteru table, dok prosle godine NISAM mogao isto uraditi..

a pitanje je da li je tb oduzeta pa vracena ili si vadio novu, mozda su glupo napravili pa kada ti je oduzmu mozes je dobiti po isteku zabrane, a mozda ne mozes produziti tj. izvaditi novu i sl.
 
Top