VAG 2.0 TDI 140 ks >>> SM >>> 200 ks

VAG 2.0 TDI 140 ks >>> SM >>> 200 ks

Član
dellas je napisao(la):
Ja sam upravo postavio pitanje, nisam rekao da nije, svi pljuju po 2.0 motorima, posebno cr, nzm zašto...

Svi zato sto su čuli priče od nekoga ko je 2.0 PD odrzavao kao golfa 1, ulje od 4,8KM i ložika mora to ici to je VW...
Svi su čuli neku pricu od jarana amidža imao 2.0 pa....
Ja ih znam masu koji ih voze i koji su ih održavali kako treba neki imaju preko 200 000 na satu...i niko nije imao problema, našem narodu je čudno sto mu dizna rokne posle 150 000 i kaze slabe dizne :lol:
I kod mene je 2.0TDI radi se o passatu B6 2006g sa 114 000 na satu, za sad nemam problema, Srle je uradio mapu na 170KS auto otkida :icon_smile: pa je stavio ovaj klip da mi malo vadi živce :123:
 
srdjanove rijeci:
"CR 2.0 je nesto drugo ali 2.0 PD je macak u vreci jer moze se desiti da bude OK ali bojim se da je takav tesko pogoditi jer vecina tih motora imaju neke felere i mnogo su njezniji od 1.9 tdi."
 
Član
CR nema problema nikakvih, to je otklonjeno sa njim, a noviji 2.0 TDI sa novim diznama od 06,07 godine nemaju nikakvih problema!! naravno iskljucujem situacije kao sto je Bekir naveo... ja imam 2.0 CR-a 170ks, sta fali motoru? ide ko raketa, ne trosi nista..
 
Član
Mrva je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Koliko je pametno raditi chipovanje 2.0 pd motora? :icon_confused:
sto to zela.. ako je to radi neki prica kako brzo turbo puca onda nevidim problem il je neki drugi problem za koji cuo nisam

Ti se šališ? 2.0 tdi pd motor je jedan od razloga zbog kojih je vw prešao na CR sustav.

Fijasko sa potrošnjom ulja, pucanjem glava....

Zaključak je bio: "Nije moguće kombinirati više ventilsku tehnologiju sa pumpa dizna sustavom."

CR motori nemaju problema.
 
u mene drug u petici ima 2.0 TDI PD 140ks i pozalio se kako trosi ulje

razumijem da auto ima te probleme ali kaze da je kupio sa 25 000 na satu pa nije valjda toliko los motor da ima te probleme ili mu je kilometraza vracana sto nije iskljeceno
 
Početnik
GolFanatiCars je napisao(la):
u mene drug u petici ima 2.0 TDI PD 140ks i pozalio se kako trosi ulje

razumijem da auto ima te probleme ali kaze da je kupio sa 25 000 na satu pa nije valjda toliko los motor da ima te probleme ili mu je kilometraza vracana sto nije iskljeceno

kilometraza je 205000km,,i nabijem ja i njega i njegovu kilometrazu znas vec gdje..jesi i ti nekad cudan bogte vjerujes osobi kojoj hans kristijan andersen nije ravan..i da nezaboravimo da njegocv motor trosi litru ipo ulja na 10 hiljada...to znam jer sam bio pri zadnjoj zamjeni,jbt zuti i ti njemu vjerujes...ccc
edit:tolko je imo kad je kupljen a sad ima 222338..gledo prije pola sata
 
Član
Svi troše enormne količine ulja preko brizgalica - pumpi. Znam x ljudi sa novim autima, sipaju po kilo ulja na 1000 kilometara. Al se tvornica ogradila, u prospektima piše da je to "normalna" potrošnja:icon_biggrin:
 
Član
Na ovome motoru su u garanciji mjenjanje dizne,glava i turbo i to bio je stock 140 ks.
Tako da i dalje stoji prica o osjetljivosti ovih motora.
Sad ima sve nove dijelove pa vjerujem da ce sve biti ok...
 
Početnik
SM chip tuning je napisao(la):
Na ovome motoru su u garanciji mjenjanje dizne,glava i turbo i to bio je stock 140 ks.
Tako da i dalje stoji prica o osjetljivosti ovih motora.
Sad ima sve nove dijelove pa vjerujem da ce sve biti ok...

ja nisam imo priliku probat vozilo sa SM-om ali po pricama ljudi sa foruma i ovako mogu samo reci svaka cat i to je to:cool:;)
 
svaka cast na odradjenom poslu ;) ovaj zahvat je super :cool:

a to sto je navedeno kao promijenji dijelovi bi sada trebalo bit uredu bez ikakve sumnje odlicno ;)
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Ako su PD motori bila greska zasto se jos uvijek ugradjuju?

Ne ugradjuju se vise u Audi i VW, mozda u pokoji model Seata i Skode (a i to ce stati kad prodaju zalihe).

PD tehnologiju je samo VW forsirao, pa je daljnji razvoj jako skup. Plus dizne su same od sebe skupe, oko 750 KM komad. A PD diznu pokrece bregasta osovina, dok je CR elektronski sistem. Zbog toga na PD-ima, posebno 2.0 TDI odlaze bregaste, podizaci i sl, jer pored ventila, imaju i dodatno opterecenje. Ja sam vozio skoro nov 2.0 TDI u Passatu, i kad sam ga 1-2 zgasao uz Igman, odmah mi je upalio lampicu da mu fali ulja (auto je bio presao manje od 15.000 km).

Da ulje trose to je sigurno, a sa diznama posebne probleme imaju 2.0 TDI sa 170 KS, jer imaju Piezo PD dizne.

A fina je snaga izvucena iz ovog konkretnog motora, samo je pitanje koliko je to sve "usiljeno".
 
Top