VAG 1.9 TDI 105 ks >>> SM >>> 175 ks

VAG 1.9 TDI 105 ks >>> SM >>> 175 ks

svaka cast na obavljenom poslu

a mene interesuje kako niko ne moze chipovat Passata 3b TDI 110KS bosch pumpa, mozda je OFF ali drug je pokusavo i svaki put kad se uradi taj REMAP auto ide dosta bolje ali cadi nenormalno
 
Član
Ovi motori od 105 ks fabricki imaju oko 112-115 ks bez icega,znaci cista fabrika.
Ovaj ima protocni ishup.

Temparatura je 27 stepeni bila kad je mjereno,tako da nije mjereno na mnogo hladno nego na taman :)

110 ks motori ako pumpa nije u fazi ne mogu da se pojacaju jer odmah na 0.1 jaci boost pocnu da dime i mora se pumpa ufaziti da bi mogao da se cipuje.

Svaki VAG moze ovako da se uradi,ovo je jedno 10 motor 1.9 tdi 105 ks koji sam radio na preko 170 ks samo nikad nemam snimak a danas sam odlucio malo i da snimin :)
 
aServis je napisao(la):
mislim da je vlasnik golfa ovdje na forum, pa možda čujemo koju i od njega :))

a jel,mozda sam ga i upoznao skoro???? :icon_smile:
imam pitanje za tebe srdjane,dali mi se moze optimizirati tako da kada skinem kat. i nabacim protocniji izduv nece cadit, i koliko bi mogao snage izbaciti ako mozes kroz iskustvo reci(sada ne baca ni praskicu dima cak i pod opterecenjem,vruc naravno) radi se o 1.9 TDI PD 115KS presao 170Hkm,bora ...
 
To je izuzetna snaga za 1.9 tdi 105 ks,ali mene stvarno zanima kako je moguce da na duze staze to nece naskoditi motoru?
 
SM chip tuning je napisao(la):
Ovi motori od 105 ks fabricki imaju oko 112-115 ks bez icega,znaci cista fabrika.
Ovaj ima protocni ishup.

Temparatura je 27 stepeni bila kad je mjereno,tako da nije mjereno na mnogo hladno nego na taman :)

110 ks motori ako pumpa nije u fazi ne mogu da se pojacaju jer odmah na 0.1 jaci boost pocnu da dime i mora se pumpa ufaziti da bi mogao da se cipuje.

Svaki VAG moze ovako da se uradi,ovo je jedno 10 motor 1.9 tdi 105 ks koji sam radio na preko 170 ks samo nikad nemam snimak a danas sam odlucio malo i da snimin :)

Eh to objasnjava sve tako sam i mislio da na ispuhu mozes dobiti samo oko 5ks ;)
 
Član
U pravilu skoro svi 1.9 tdi motori su jaci nego je deklarisano osim 1.9 tdi 150 ks i 160 ks cupra koji imaju manje nego je deklarisano.

Onaj od 100 ks PD motor i ovaj od 105 ks PD motor imaju skoro 10 ks vise nego je deklarisano i mogu je najvise pojacati od svih motora na trzistu samo remapiranjem.

Takodje i tvoj 115 ks je jaci stock kad se mjeri a koliko mozes imati ks to zavisi od milion stvari,od stanja motora,turba,izduva,mjenjaca,verzije softwera...
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
To je izuzetna snaga za 1.9 tdi 105 ks,ali mene stvarno zanima kako je moguce da na duze staze to nece naskoditi motoru?

Ovo mi je sigurno 10ti motor 105 ks na snagu preko 170 ks i niti na jednom jos nije otisao turbo a pritisak je znacajno veci,tako da ovo nije motor sa ove planete Smile
 
Član
pa mjenjac kao mjenjac,nerazumjem pitanje ?

Svakom mjenjacu sa 5 brzina fali 6 a svakom sa 6 fali 7 i to tako ide,nikad dosta snage i brzina :)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
pa mjenjac kao mjenjac,nerazumjem pitanje ?

Svakom mjenjacu sa 5 brzina fali 6 a svakom sa 6 fali 7 i to tako ide,nikad dosta snage i brzina :)

Pa tom bratu na 105ks, u 5-oj brzo postaje bučan(auto prešao 30-40k), preko 120km/h baš traži šestu, pa nzm kako je na toj snazi....
 
Član
ima jos mnogo rezerve sto se tice turba i ovo nije max tako da se i ne moze zavrtiti na full jer je rasterecen...
 
Top