Uvoz iz SLO

Uvoz iz SLO

Član
ako se u slo napravi papir da auto napusta Slo teritoriju i ako se na onim posebnim zutim tablama uveze,izađe dosta jeftinije nego kad se doveze na regularnim slo tablama....koje se poslije moraju slati u SLo na odjavu bla bla bla.....
 
Član
MTR je napisao(la):
Dado16v je napisao(la):
E super... Kako da se orijentisem na tu procjenu na carini ? necu da idem glavom bez obzira pa da mi izadje skuplja pita nego tepsija...

koje je auto , zapremina motora , kilovati , jel monovolumen , limuzina , 3,4,5 vrata , karavan , benzin ili dizel , koja je cijena gore i na koga ce se faktura pravit ?????

audi a4, 1.6, 74 kW, 5, nije karavan, benzin, 2k €, na starog...

-Suki- je napisao(la):
ako se u slo napravi papir da auto napusta Slo teritoriju i ako se na onim posebnim zutim tablama uveze,izađe dosta jeftinije nego kad se doveze na regularnim slo tablama....koje se poslije moraju slati u SLo na odjavu bla bla bla.....

Hvala na informaciji.
 

MTR

Član
imas na to oko 986 KM davanja ( cijena x 6% x 1 % carinska obrada + sve to zajedno x 17 % PDV ) uz to imas propratne papire od granice do odredisne carinarnice od 120-180 KM + troskovi speditera na carini od 60-120 KM

ps. prije svega otidji sa kopiranim papirima od auta ( saobracajna ) do Carinarnice ( preko puta Bajre ) pa se raspitaj sta i kako , bolje pitaj nego da te vrate nazad za sloveniju
 
Član
MTR je napisao(la):
imas na to oko 986 KM davanja ( cijena x 6% x 1 % carinska obrada + sve to zajedno x 17 % PDV ) uz to imas propratne papire od granice do odredisne carinarnice od 120-180 KM + troskovi speditera na carini od 60-120 KM

ps. prije svega otidji sa kopiranim papirima od auta ( saobracajna ) do Carinarnice ( preko puta Bajre ) pa se raspitaj sta i kako , bolje pitaj nego da te vrate nazad za sloveniju



Hvala ti puno! Imas pice od mene ;)
 
Član
Druže prvo ti provjeri papire tj. da li mu u saobraćajnoj i homologacijskoj knjigi piše da je euro3, malo mi je sumnjivo da 97. godina bude euro3 ,jer u oglasima to što napišu je nigdje veze a posebno na mobile.de.
Jer ako je ovo euro 3 motor ja sam u najmanju ruku Chuck Norris http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=139999882&__lp=10&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14,55&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuels=DIESEL&maxFirstRegistrationDate=1999-12-31&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&emissionClass=EURO3&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1
 
Član
Da li iko uvezao dosad iz SLO,cuo sam nesto kao da ne daju uvoz iz Slovenije,cisto sumnjam da je to tacno al eto.. ima li iko iz prve ruke da je odradio uvoz???
 
Član
sumnjivo je to 97god a euro 3 jedino da je prepravljen sa euro 2 ako je to nemoze proc,samo cisti euro 3 a on je od 99god
 
Član
Ne mozes ti prepravljati na euro 3, samo se gledaju fabricke karakteristike, ne mozes ti u golfa 2 staviti cetvorkin motor i uvesti taj auto.
Taj ti audi nije euro 3 niti ima sanse da bude.
Potrazi spisak automobila na netu koji zadovoljavaju euro 3.Imao sam neki dan jednu knjizicu od svih modela koji su intresantni nasem trzistu, ako je nadjem reicu ti koje verzije i od kog godista zadovoljavaju euro 3.
 
Top