Uvoz iz SLO

Uvoz iz SLO

Član
Drustvo da li se neko razumije u ovaj uvoz ?
Najvise me interesuje kako se orijentise na tu procjenu na carini ? i kakva je tacna procedura po ovim novim zakonima :eek:
Citao sam negdje na netu da se placa 15% carina + 1% neceg + 17% PDVa
Auto je 97'god, staronja hoce sebi da kupi a ja se trebam raspitat :/ Cijena 3k :D
 
Dado16v je napisao(la):
Drustvo da li se neko razumije u ovaj uvoz ?
Najvise me interesuje kako se orijentise na tu procjenu na carini ? i kakva je tacna procedura po ovim novim zakonima :eek:
Citao sam negdje na netu da se placa 15% carina + 1% neceg + 17% PDVa
Auto je 97'god, staronja hoce sebi da kupi a ja se trebam raspitat :/ Cijena 3k :D

Ne mozes uvesti 97 godinu.... jer to auto nema euro 3 normu...
 
Član
E super... Kako da se orijentisem na tu procjenu na carini ? necu da idem glavom bez obzira pa da mi izadje skuplja pita nego tepsija...
 
Član
Dado16v je napisao(la):
E super... Kako da se orijentisem na tu procjenu na carini ? necu da idem glavom bez obzira pa da mi izadje skuplja pita nego tepsija...

ide ti 6 % na vrijednost auta + pdv 17% pa ti racunaj
 
Član
Sahman_Turbe je napisao(la):
Dado16v je napisao(la):
E super... Kako da se orijentisem na tu procjenu na carini ? necu da idem glavom bez obzira pa da mi izadje skuplja pita nego tepsija...

ide ti 6 % na vrijednost auta + pdv 17% pa ti racunaj

Ali kako sam citao ne ide po cijeni po kojoj je kupljen nego koju oni procjene :S
to mene muci...Bog zna koliko oni mogu procijeniti auto...
 
Dado16v je napisao(la):
Sahman_Turbe je napisao(la):
Dado16v je napisao(la):
E super... Kako da se orijentisem na tu procjenu na carini ? necu da idem glavom bez obzira pa da mi izadje skuplja pita nego tepsija...

ide ti 6 % na vrijednost auta + pdv 17% pa ti racunaj

Ali kako sam citao ne ide po cijeni po kojoj je kupljen nego koju oni procjene :S
to mene muci...Bog zna koliko oni mogu procijeniti auto...

Pa uzima se kataloska vrijednost kada je auto bilo novo, gleda se oprema i sve, i onda oni procjene, dzaba ti i da kupis auto za 1€, koliko ga procjene na to ti ide ostalo ;)
 
Član
dobro ti kazu, 6% carine na vrijednost auta i 17%PDV i to je to. Euro 3 obavezan,kako su ti vec i rekli
 

MTR

Član
Dado16v je napisao(la):
E super... Kako da se orijentisem na tu procjenu na carini ? necu da idem glavom bez obzira pa da mi izadje skuplja pita nego tepsija...

koje je auto , zapremina motora , kilovati , jel monovolumen , limuzina , 3,4,5 vrata , karavan , benzin ili dizel , koja je cijena gore i na koga ce se faktura pravit ?????
 
Top