uvoz auta

uvoz auta

Član
Prednost uzimanja vani auta je u tome sto su auta "urednija" ,što njegovih 300.000km je 100.000km nase ceste najbolji su Langstrecke auto dakle autoput šibao nisam mehanicar al i ne trebam biti da skontam o cemu je rijec. Tu se moze pronaci nesto al opet napravi racunicu i dodaj zivce jer ides skoro sam u tu avanturu.
 
Član
Ne zaboravi putne troskove jos na sve to koji nisu mali. A ako imas zelju da ides u njemacku uplati u agenciji turisticko putovanje jeftinije ce te sve to doci. Bmw da bi te izasao 4500e ovde tamo ga ne smijes platit vise od 3000da je zlatan a za te pare nema zlatnog. U ovim postovima vidim i kontradiktornosti jer si ovde kupio golfa u losem stanju bilo ti zao dat 30-50km da ga pregledas u ovlastenom servisu a u svabiji ti nece bit zao dat 100-200e za to isto. Al ajd ja ti zelim srecan put i jos bolju kupovinu
 
Član
U njemackoj ako hoces dobar primjerak e46 moras izdvojiti 13-15000km za njega, sto ce svako reci ti nisi normalan za te pare se uzme haman e90, pa u njemsckoj i austriji e30 sa originalnih ispod 100 000km recimo jedan ima 70 000km sve fabrika i kad da je sada iz salona izasao kosta 7000 eura sto bi svi rekli taj je lud ko ce mu toliko dati za to auto pa ima njih i po 900 eura, ima ali sa 350-400 000km na satu i stanju za uloziti jedno jos 2500 eura u njega i opet imas les.
E46 za 8-9000km da te izadje ovdje dok ga uvezes ili da ga odmah kupus za 8-9000km ovdje xe ti biti isto, macak u vreci sa vracenom km i tamo i ovdje... U danskoj e46 imas za 900 eura sa 550 000km sav se raspao pa do 7500 eura sa 145 000km originalnih...
Koliko para toliko muzike... Ako hoces ocuvano onda moras i platiti..
 
Član
Gledaj ovako 90% nude zamjene na piku nazalost zivimo tako da nam je kupovna moc ravna nuli. I u njemackoj imas svercera ne ulazu u auto jer nemaju zaraditi onda. Uzmi keš prodji pijacom 30ih ce se okupiti oko tebe. I tu nastupas ti, ti si taj s kešom samo zaobidji svercere nadji nekog dugogodisnjeg vlasnika "urednog" kao i auto pregledaj auto i cijenu mozes spustiti i do 15%. Da skratim s kešom si ti kralj
e bravo. :) sve je do kesa, lako je naci auto
 
Član
Registrovan sam na jednom forumu gdje ima jedna tema eeprom auta... ta tema ima masu stranica iscitanih eeproma i zeljene kilometraze...
Ako momak ima vremena i zivca bolje je otici i kupiti sebi auto
Pa bem li ga od cega sverceri zive!?
 
Član
A u Bosni e46 sa 170.000 i koji km u pola cijene :)
Što li Bože ?

Zato sto je to ''originalna'' kilometraza, i u bosni taj sa 170000km je ustvari onaj vani od 1500 eura dovezen ovamo, usminkan, poravljeno i izlakirano sta treba, opran, sredjen, kilometraza vracena za sitnih 150 000km i cijena 9000km... Rijetko kod kojeg svercera auto da se prodaje u stanju u kakvom je dosao iz vana, vecinom su sve usminkana eh bom ne bi rekao ocuvano samo tako...
Zamisli ovo covjek na fiatu 1.9jtd rekao mom jednom dobrom kolegi da je uradio veliki servis i dao mu racune kad je uzimao tog fiata a ja cim sam digao haubu sam mu rekao da nije nista radio na motoru, prvo jer je motor prasbjav i vidi se da nijedna plastika nije skinuta sigurno 30-40 000km a sruga stvar je micro remen u kojeg fali jedna kanalica, znaci pukao micro remen i stoji na 4 kanala a treba da ima 5... Koja bi livada radila veliki servis a ostavila ispucan micro remen... A racun bezze nasao neki i dao da ne bi spustao cijenu auta 3-500km...
Ja iakreno i kad bi uzimao auto uzimao bi od ljudi a ne pijace i sverceri

Ako hoces pravog BMW e46 evo ima komsija kod mene, ovako
BMW e46
1999 godina proizvodnje
320i m52b20 150 konja motor
150 000km originalnih
Covjek bude u Danskoj a auto ovdje, kad dodje ovdje na godisnji tako reci, onda voza to auto nekih 20-30 dana i opet ga parkira i tako vec godinama, auto je kao novo i on kaze da bi ga sad prodao jer mu samo bezveze lezi ovdje i propada u garazi ali naravno cijena nije kao kod ovih sto imaju 200 000km na satu i +150 000 km vracenih sa izmjenjanim obrvama i pragovima, i 4 kile gita na sebi... Ovakvi modeli su rijetki ali zato i vrijede...
 
Super Moderator
Zato sto je to ''originalna'' kilometraza, i u bosni taj sa 170000km je ustvari onaj vani od 1500 eura dovezen ovamo, usminkan, poravljeno i izlakirano sta treba, opran, sredjen, kilometraza vracena za sitnih 150 000km i cijena 9000km... Rijetko kod kojeg svercera auto da se prodaje u stanju u kakvom je dosao iz vana, vecinom su sve usminkana eh bom ne bi rekao ocuvano samo tako...
Zamisli ovo covjek na fiatu 1.9jtd rekao mom jednom dobrom kolegi da je uradio veliki servis i dao mu racune kad je uzimao tog fiata a ja cim sam digao haubu sam mu rekao da nije nista radio na motoru, prvo jer je motor prasbjav i vidi se da nijedna plastika nije skinuta sigurno 30-40 000km a sruga stvar je micro remen u kojeg fali jedna kanalica, znaci pukao micro remen i stoji na 4 kanala a treba da ima 5... Koja bi livada radila veliki servis a ostavila ispucan micro remen... A racun bezze nasao neki i dao da ne bi spustao cijenu auta 3-500km...
Ja iakreno i kad bi uzimao auto uzimao bi od ljudi a ne pijace i sverceri

Ako hoces pravog BMW e46 evo ima komsija kod mene, ovako
BMW e46
1999 godina proizvodnje
320i m52b20 150 konja motor
150 000km originalnih
Covjek bude u Danskoj a auto ovdje, kad dodje ovdje na godisnji tako reci, onda voza to auto nekih 20-30 dana i opet ga parkira i tako vec godinama, auto je kao novo i on kaze da bi ga sad prodao jer mu samo bezveze lezi ovdje i propada u garazi ali naravno cijena nije kao kod ovih sto imaju 200 000km na satu i +150 000 km vracenih sa izmjenjanim obrvama i pragovima, i 4 kile gita na sebi... Ovakvi modeli su rijetki ali zato i vrijede...


ma jok to, samo dizel bajo moj
 
Član
Ne zaboravi putne troskove jos na sve to koji nisu mali. A ako imas zelju da ides u njemacku uplati u agenciji turisticko putovanje jeftinije ce te sve to doci. Bmw da bi te izasao 4500e ovde tamo ga ne smijes platit vise od 3000da je zlatan a za te pare nema zlatnog. U ovim postovima vidim i kontradiktornosti jer si ovde kupio golfa u losem stanju bilo ti zao dat 30-50km da ga pregledas u ovlastenom servisu a u svabiji ti nece bit zao dat 100-200e za to isto. Al ajd ja ti zelim srecan put i jos bolju kupovinu
Ima i jedna poslovica za ovakve slučajeve, pametan uči na tuđim greškama a...

Ja ne mogu shvatiti da još ima ljudi koji misle da mogu uzeti perfektno auto staro preko 10 godina bez marke ulaganja, kojem su izservisirana sva potencijalna žarišta za te godine (dizne, turbina,zamajac,lafete ,amortizeri ,seleni ,gume itd. itd )i to za šaku Evra , nemojmo biti djeca , jer i cifra od 4500 za perfektu 46-icu je OK ako je uspiješ naći..

E sad druga je priča ako guzica hoće vidjeti puta , ali kao što kolega kaže , jeftinije ti je da uplatiš aranžman u agenciji nego ovako , ali opet tvoje su pare radiš sa njima šta hoćeš...
Puno sreće u Švabiji (trebaće ti)
 
Član
Dovezao sam sebi bmw 325i iz Slovenije. Ukupno me izišao 12500 km. Prodan je u Sarajevo i skoro godinu dana prodavan za 8000 km (otišao je i niže). Auto je bilo odlično a kod nas se prodalo za siću. Nemaš potrebe ići do Njemačke bar ne sa takvim razmišljanjem i budžetom. Kod nas se može uzeti dobro auto za manje novaca, pogotovo ako kupuješ rijeđa auta i benzince.

Mačke u vreći mogu prepoznati nakon 10 sekundi gledanja u oglas
 
Član
A ja jedva cekam da on ode u Njemacku potrosi jedno 500 € i vrati se u bosnu i kupi od svercera auto :D
Od tebe ? :)
Salim se...
Prodaje li onaj jos ona auta iz danske na onoj benziskoj u zivi-nice?

@tema
Druze nadji auta preko mobile de zapisi adrese i pici. Ne slusaj ove sto te sputavaju samo hrabro, za sve postoji prvi put. Nek je sa srecom.
 
Ne zaboravi putne troskove jos na sve to koji nisu mali. A ako imas zelju da ides u njemacku uplati u agenciji turisticko putovanje jeftinije ce te sve to doci. Bmw da bi te izasao 4500e ovde tamo ga ne smijes platit vise od 3000da je zlatan a za te pare nema zlatnog. U ovim postovima vidim i kontradiktornosti jer si ovde kupio golfa u losem stanju bilo ti zao dat 30-50km da ga pregledas u ovlastenom servisu a u svabiji ti nece bit zao dat 100-200e za to isto. Al ajd ja ti zelim srecan put i jos bolju kupovinu
nije meni bilo zao dati za pregled 50 KM nego sam obisao pola drzave i nista nije bilo kako sam vidio na piku i pitao na telefonu...i onda sam iznerviran u povratku iz Banja Luke ovog vidjeo al je bilo vec 18h navece i tad niko ne radi a i da radi auto nije registrovano pa kako ga voziti u servis a salon se nalazio negdje van grada gdje nema zive duse....3 kuce u 5 km...
tako da sam iznerviran rekao daj auto da se vec jednom rijesim...
 
U njemackoj ako hoces dobar primjerak e46 moras izdvojiti 13-15000km za njega, sto ce svako reci ti nisi normalan za te pare se uzme haman e90, pa u njemsckoj i austriji e30 sa originalnih ispod 100 000km recimo jedan ima 70 000km sve fabrika i kad da je sada iz salona izasao kosta 7000 eura sto bi svi rekli taj je lud ko ce mu toliko dati za to auto pa ima njih i po 900 eura, ima ali sa 350-400 000km na satu i stanju za uloziti jedno jos 2500 eura u njega i opet imas les.
E46 za 8-9000km da te izadje ovdje dok ga uvezes ili da ga odmah kupus za 8-9000km ovdje xe ti biti isto, macak u vreci sa vracenom km i tamo i ovdje... U danskoj e46 imas za 900 eura sa 550 000km sav se raspao pa do 7500 eura sa 145 000km originalnih...
Koliko para toliko muzike... Ako hoces ocuvano onda moras i platiti..
meni samo jedno nije jasno...ja shvatam da x vas ima vise iskustva od mene al kako ne kontate da ovaj svercer koji prodaje na piku za 8000 KM zeli minimun 1500 KM zarade na tom auto jer zasto bi se ganjao za 200 KM zarade kojih cu ja traziti da mi spusti prilikom kupovine i ako ga je on platio 6500 KM da bi zaradio 1500 i prodaje za 8000 KM kakvo je to auto?
vi meni kazete necu za 9000 uvesti dobro..pa nije ni to problem platit cu vise ali ne od svercera u nasoj drzavi...
nikad mi nece biti jasno zasto mislite da su auta iz uvoza u nasoj drzavi super...
iskreno kad bi vi svi krenuli da uvozite auta i prodajete uvezli bi te sa 400 000 km pa vratili sat i prodali da bi se mogli uklopiti u cijenu :D
 
Top