Uveli novi zakon jos vise saobracajnih nesreca

Uveli novi zakon jos vise saobracajnih nesreca

Član
moze se i alkoholu malo stati u kraj... evo, npr kod nas u ze, nekoliko puta su dosle patrole navecer na usce( gdje je izlaz iz nekoliko objekata) i fino zaustave, te "duvajte".... da posalju patrolu tako ispred klubova, pola ih ne bi makelo sa autom... ali i tu je onda problem, "unistavanja" posla klubovima...
 
Član
Limpi je napisao(la):
moze se i alkoholu malo stati u kraj... evo, npr kod nas u ze, nekoliko puta su dosle patrole navecer na usce( gdje je izlaz iz nekoliko objekata) i fino zaustave, te "duvajte".... da posalju patrolu tako ispred klubova, pola ih ne bi makelo sa autom... ali i tu je onda problem, "unistavanja" posla klubovima...

Pa to odma propada, ko ce tebi "dati" da zaustavljas ispred mog lokaka... Ne mislim da ce zabraniti, nego fino se dogovori s njima, dadne im nesto na pice i to je to.
Ja ti pouzdano mogu reci da je momak sto drzi diskoteku kod nas platio policiji koja je zaduzena za taj reon da uopste ne zaustavlja na tom dijelu, sto je i bilo tako. Mozda je nesto masnije platio, al` sta ga briga, svako ce otici kod njega i nece se bojati hocel` ga policija zaustaviti ili ne.
 
Član
Fiste je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
moze se i alkoholu malo stati u kraj... evo, npr kod nas u ze, nekoliko puta su dosle patrole navecer na usce( gdje je izlaz iz nekoliko objekata) i fino zaustave, te "duvajte".... da posalju patrolu tako ispred klubova, pola ih ne bi makelo sa autom... ali i tu je onda problem, "unistavanja" posla klubovima...

Pa to odma propada, ko ce tebi "dati" da zaustavljas ispred mog lokaka... Ne mislim da ce zabraniti, nego fino se dogovori s njima, dadne im nesto na pice i to je to.
Ja ti pouzdano mogu reci da je momak sto drzi diskoteku kod nas platio policiji koja je zaduzena za taj reon da uopste ne zaustavlja na tom dijelu, sto je i bilo tako. Mozda je nesto masnije platio, al` sta ga briga, svako ce otici kod njega i nece se bojati hocel` ga policija zaustaviti ili ne.

normala, patrola stoji negdje u blizini, eto radi pucnjave i toga, sada da ce zaustavit sto sjedas pjan ko letva, nece.... a opet "mladi" su najgori, pokupe se seke i ajmo se vozat/divljat... a kakav je zakon, tebi u 99% slucajeva moze pisat kaznu za brzinu, nek je malo novije auto, ti ides 80 "normalno, ogranicenje 60, iskoci iz zbunja i sta cemo, bude ili cvaja ili kazna....
 
Član
ooo kod nas plate muriju da ne stoji ispred njihovog kafica ili diska i jos malo doplate i poslju ih pred konkurencijski lokal CCCCC
i tako dobacivka non stop.....
 
Član
@almir_gr nemam se zasto ljutit,kupio mu kupio nemogu ja tu nista i da je to neko novo auto obicni bmw e36 325i,i ja sam dobio isto od starog auto prije nego sto sam polozio,stisnem i ja naravno al samo kuda mogu,al ima nesto sto nisam napisao,taj momak se pravi lud jer govori da nezna o cemu prica policajac i kasnije vice da mi bi znat tko je dojavio i sto nisam trazio dokaz on njih,jer ispada da mu je krivo sto je dao tog cenera,iz tog ispane da je on bogatasev sin i da mu nesmiju nista to mi je jedino krivo,ja ak napravim prekrsaj nek pise ili ako policajac bjezi od toga i zeli da se dogovorimo dogovorit cu se
 
Član
ma nije policija ništa kriva za ove "nesreće", kriv je mentalni sklop naroda... (eto ja prvi i ako pijem i kada se napijem i kad vozim, idem kući, idem skroz sporo, baš zbog te činjenice što sam pijan...)

al to dok mnogi shvate to će potrajat.

ne kazem da vlada nije kriva, slabim investiranjem u puteve, rasvjetu i ostale stvari... ali ja opet kazem da je tu 85% narod kriv što se nemože smiriti stalnim prepucavanjem, kurčenjem, zavidluku, divljanjem, glumom i sličnim stvarima...
 
Član
ma vlada jeste smece u onom pogledu sto su nam ceste kao makadam obicni..krenite samo putem zivinice-kalesija-zvornik ili tuzla-kalesija,bubrege cete sebi odbiti..ja sam mlad sofer,imam 21 godinu i 3 godine vozacku, i istina je da volim i ja stisnut auto.malo se ku**it,ali nikad ne preticem na punoj ili nikad ne vozim brzo kroz neka mjesta kad znam da mogu ili pogginuti ili nekog ubiti...sto se tice nasih policajaca,jbg ne mogu oni nikome pamet utuviti u glavu,samo jbg ako lik vozi 50 preko ogranicenja ili pretice na punoj,spucaj mu kaznu da mu usi otpadnu a nemoj da prodje sa 20 km...malo mi je krivo sto nekom penzioneru ili starijem covjeku drmnu kaznu od 40 km zato sto nije svjetla upalio u 13 sati popodne..to je glupost cista...za matu,vjerujem ti druze za tu situaciju,ja sam bio svjedok gdje je momak skinut sa radarom 180 na sat kroz mjesto gdje je ogranicenje 50 i prosao je sa 20 maraka kazne...ma treba policiji odrijesit ruke,pa da samaraju...pozdrav svima
 
Član
najveci problem pored uslova(ceste, signalizacija) su maloumni vozaci, koji voze auto od 50ks, dizel, staro 25 godina, i glume ferraria sa njim na cesti, takvi najvise ginu, skupa sa onima koji sjednu u noviji jaci auto, i misle da mogu zakocit sa 200 na 0 u 50m, provozajte se autoputem i vidjet cete da 90% ljudi idu lijevom trakom 100, blicajte, bibicite, on ne konta, ne gleda retrovizor, nije svjestan desavanja u prometu, da svaki vozac obraca paznju za covjeka ispred i iza sebe, a ne da kaze, ko ga jebe kad te pretice, dadne pun gas, neda ti dovoljno prostora, neko se izgubi, tu nastane panika i sudar, plus ko sto je boki rekao saobracajni znaci, koje niko uopce ne benda, i jos mali milion faktora... njih svakako nije briga, kupice jos 50 radara, poredat, punit budzet, ljudi nek ginu..
 
Astra je napisao(la):
najveci problem pored uslova(ceste, signalizacija) su maloumni vozaci, koji voze auto od 50ks, dizel, staro 25 godina, i glume ferraria sa njim na cesti, takvi najvise ginu, skupa sa onima koji sjednu u noviji jaci auto, i misle da mogu zakocit sa 200 na 0 u 50m, provozajte se autoputem i vidjet cete da 90% ljudi idu lijevom trakom 100, blicajte, bibicite, on ne konta, ne gleda retrovizor, nije svjestan desavanja u prometu, da svaki vozac obraca paznju za covjeka ispred i iza sebe, a ne da kaze, ko ga jebe kad te pretice, dadne pun gas, neda ti dovoljno prostora, neko se izgubi, tu nastane panika i sudar, plus ko sto je boki rekao saobracajni znaci, koje niko uopce ne benda, i jos mali milion faktora... njih svakako nije briga, kupice jos 50 radara, poredat, punit budzet, ljudi nek ginu..
Rijetko se kad sa tobom slazem, ali si ovdje definitvno u pravu. Jutros nekakav saban sa dvicom, raspada se dvica bukvalno, iskrivljeni tockovi, zadnji amortizeri rikavela, truhla. Ali zato je on stavio dvije rore koje samo sto nisu spale i sad on gasa nesto kao da se ganja samnom, kontam radi tvoje sigurnosti necu. Onda on po gasi poce nesto ''sisati'' i jedva stade pred semafor, od 60 do 0kmh mu treba 70 metara da stane... Eh takvi su najveci problem u prometu kod nas...
 
Top