Uveli novi zakon jos vise saobracajnih nesreca

Uveli novi zakon jos vise saobracajnih nesreca

Član
Većina poginulih u saobraćajnim nesrećama koje se događaju na bh. putevima starosti je između 18 i 30 godina, potvrđuju statistike policijskih struktura. U Federalnoj upravi policije (FUP) kažu da je 10 od 16 vozača, koliko ih je poginulo u julu ove godine, bilo dobi između 18 i 30 godina. "Trojica poginulih vozača bila su stara između 18 i 23 godina, sedmorica od 23 do 30, trojica od 30 do 40, po jedan vozač od 40 do 50 i od 50 do 60 godina, a dva u dobi od 60 i više godina", precizirali su u FUP-u.

Ivica Vrdoljak, portparol MUP-a Livanjskog kantona, kaže da su se na području tog kantona ove godine dogodile dvije saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom. "Poginula je po jedna osoba od 19, 20 i 25 godina", rekao je Vrdoljak.

U saobraćajnim nezgodama takođe najčešće stradaju mladi ljudi, pokazuju podaci MUP-a Kantona Sarajevo. "U nezgodama u prvih šest mjeseci ove godine na području Kantona Sarajevo najviše je povrijeđeno lica starosti od 25 do 30 godina, njih 84. Po broju povrijeđenih, kada govorimo o starosnoj strukturi, slijede osobe od 31 do 40 godina", precizirali su u MUP-u Kantona Sarajevo.

Na području rada CJB Doboj u prvih osam mjeseci ove godine poginulo je 17 lica, od čega je dvoje bilo starosti od 21 do 30 godina. "Najugroženiji su bili pješaci, a poginulo ih je šest od januara do avgusta ove godine. U istom periodu smrtno su stradala četiri vozača auta, po dva suvozača i biciklista, te po jedan putnik u autu, motociklista i vozač traktora", kazala je Ljerka Stanimirović, portparol CJB Doboj.

Stručnjaci iz oblasti saobraćaja upozoravaju da su upravo mladi ljudi najčešće krivci za nesreće na putevima prouzrokovane zbog prekoračenja brzine i vožnje pod dejstvom alkohola. "Statistike pokazuju da su krivci saobraćajnih nesreća na nivou BiH najčešće vozači starosti od 18 do 21, pa od 21 do 25 godina", kažu u Udruženju za unapređenje bezbjednosti saobraćaja Banjaluka.

Još ocjenjuju da je za mlade vozače najčešće karakteristično "divljanje" na putevima petkom i subotom u večernjim satima.

"Riječ je osobama od 21 do 30 godina, a saobraćajne nezgode i nesreće izazvali su najčešće u danima vikenda. Voze pod dejstvom alkohola i zbog toga se događaju nesreće sa fatalnim ishodom", pojasnio je Milenko Jaćimović, predsjednik Udruženja za unapređenje bezbjednosti saobraćaja Banjaluka.

U FBiH je, prema podacima FUP-a, u prvih šest mjeseci ove godine u saobraćaju poginulo 75 osoba. Broj smrtno stradalih lica u julu u saobraćajnim nesrećama na području Federacije BiH u odnosu na 100.000 stanovnika je 1,1, a prošle godine taj broj u istom mjesecu je bio znatno manji i iznosio je 0,7.OVO MOZE SAMO KOD NAS U BOSNI I HERCEGOVINI UVEDU NOVI ZAKON A ONO JOS VISE POGINE LJUDI PA NEIDE MI NIKAKO U GLAVU!!!!

U MUP-u RS kažu da su tokom prvih šest mjeseci ove godine u saobraćajnim nesrećama poginula 62 lica, što je, kako su dodali, za 28,7 odsto manje nego u istom periodu prošle godine.
 

DLS

Početnik
nama zakon pisu NEPISMENI ljudi ,koji su preko veze dosli na vlast i rade sta hoce
 
nema ovo veze sa zakonom, pogledajte samo tu djecu od 18-21.g. i malo popricajte s njima, vidite taj nacin razmisljanja i bice vam jasno zasto je tako, zakon kakav god da je od debila ne moze napraviti nista, ovo mladje sto stize do je sve zatupavije, a kako i nece kad su samo odrastali uz GTA i slicna sranja......
 
Početnik
imamo mi odlican zakon, samo se lose primjenjuje....
meni se Kakanj vise zgadio zbog toga, kod nas ima ukupno 1 kilometar glavne ulice kroz po grada, i tu svaku noc se nadje par debila koji divljaju, pijani, napuseni, i niko nista, cijeli grad zna ko dila drogu, ko se fiksa, ko vozi bez vozacke, ko vozi neregistrovano, al policija opet jebe mene zbog zadnje folije i neispravnog zmigavca...
 

LSD

Član
i tako ce biti sve dok se ne uhvatimo puske....motke...sjekirepa ne izadjemo na ulice
 
pitajte bilo koga relevantnog u ovoj drzavi da l ije zadovoljan novim zobs-om, reci ce vam da jest. a znate zasto? zato sto su povecani prihodi od kaznjava vozaca. zbog nekih apsurdnih pravila (smanjenje ogranicenja na 50, upaljena svjetla po danu, slovo P, voznja poslije 11...). a to sto ljudi ginu, sto su putevi katastrofalno...pa to je njima nebitno
 
Član
zakonom su se oni "ogradili" od losih cesta, jer su fino smanjili ogranicenja na 50/60 km/h, realno da je ne znam ti kakav put, mozes proci pri toj brzini... u sustini zalkon i nije toliko los, ogranicenja brzine su taman u skladu sa putevima, jest da su kao iz 70-80- ih.... pa pri registraciji, koliko ono placamo,100km za puteve, 60 za kanton ostalo za federaciju, tako nesto...

ali on se ne primjenjuje na svakom, zna se kako se prolazi bez kazni, ko sve vozi, a i masa sumahera sa strasnim bolidima na cestama, a omladina pogotovo... uzme od babe i samo puunnn pred sekama...
 
Član
Oggy je napisao(la):
imamo mi odlican zakon, samo se lose primjenjuje....
meni se Kakanj vise zgadio zbog toga, kod nas ima ukupno 1 kilometar glavne ulice kroz po grada, i tu svaku noc se nadje par debila koji divljaju, pijani, napuseni, i niko nista, cijeli grad zna ko dila drogu, ko se fiksa, ko vozi bez vozacke, ko vozi neregistrovano, al policija opet jebe mene zbog zadnje folije i neispravnog zmigavca...

i u kiseljaku je ista situacija.. prije ce mene zaustavit zbog maglenki nego "tatinog" sina koji pred njim proleti vise od 100km/h u mjestu gdje je ogranicenje 40-50 gdje je puno raje vikendom...:icon_confused:
 
Član
Kod nas u ovoj drzavi, neovisno o kojoj se stepenici drzavnog uredjenja radi, fali odgovornost. Niko za svoj katastrofalan rad, ili nerad ne odgovara.

Stavili su kamere na svakom koraku, drotova milion sa kojekakvim radarima, ovi izmisljaju glupave zakone, pa to vise niko pametan ne postuje. Spustili ogranicenje u naseljenom mjestu na 50, bez ikakvog razmisljanja, kao to je Eu standard. Samo Eu ima i autoputeve i ceste koje ne prolaze kroz naseljena mjesta, dok kod nas u kojem god smjeru isao, svakih 10-20 km naici ces na bar 1 naseljeno mjesto i onda tu zbog 2 kucice, trebas voziti 6-7 km 50 km/h. Citav taj zakon je postao smjesan. Kad vidis znak na cesti, vise ne kontas - mozda je on tu sa razlogom, nego kontas ko ga ebe, garant su ga stavili da mogu patrolu postavit 2 km dalje. Da ne spominjem raju koja voli brzu voznju i sve to, i nepostojanje neke staze ili boljeg poligona na koji bi mogao otici kad pozelis i vozati se kako zelis... Naravno da je problem nesreca nemoguce skroz rijesiti, ali da bi se izradom malo boljeg zakona i promjenom jos par sitnica moglo postici mnogo vise, mislim da bi.
 
Član
DLS je napisao(la):
nama zakon pisu NEPISMENI ljudi ,koji su preko veze dosli na vlast i rade sta hoce

Zakon manje-vise ima veze sa ovim, to je ne dvojbeno, ali da nam zakon pisu ne pismeni i ljudi koji su dobili posao preko veze je u potpunosti tacno. Ako ikad budete imali priliku da procitate sav zakon, a pritom razumijete se u dosta toga, poslije nekoliko stavki shvatice te koje se sve greske i gluposti pisu i prave. Jedan banalan primjer je taj, da se samo kod nas zove Saobracajna nesreca, dok se u Srbiji i svagdje drugo to zove Saobracajna nezgoda, sto i ima logike. Da li je nesreca ako se desi saobracajka steta 20KM, i kazem a jbt nesrece u pm ode 20 "maraka". Pojam nesreca ima znacenje za neko teze djelo ili neku stvar sto po mom misljenju nije adekvatan naziv u ovome slucaju. Sledeca primjedba ima na definisanje saobr. nesrece, gdje nije obuhvaceno niz faktora, koji su jako bitni i veoma ocigledni, i niz drugih primjera da ne nabrajam vise. Na zalost mi tu nista ne mozemo dok se radi, ovo sto se radi.
 
Član
prave se besmisleni zakoni kako bi se punili budzeti...i to je prica...najjaci je zakon posle 23h...
a najbolji put koji imamo je magistrala s dvije trake i 4 kanala...bez bankina, bez pola znakova, bez bijele linije cak itd. itd.
konja i divljaka ima svugdje a eto kod nas tako porazavajuci nivo nesreca..zakonom se svako moze ograditi ali treba biti koliko toliko drzave da imamo bar te dvije trake da valjaju, ili autoput kao sve normalne euro drzave...

da imamo auto put pa odes nabijes 200km/h , propisno se izduvas :)
 
Član
zakon ce nam uvijek biti ovakav nece se to nista promijenit,evo primjer od danas sjeo sam sa prijateljem u auto i naravno on da se malo pokaze kakvo mu je tata auto kupio malo ga stisno da se pokaze,pretice kamion na duploj punoj crti i nakon pola kilometra zaustavlja nas patrola i kaze mu pandur zaustavio sam te zbog onog sto si prije par minuta uradio i zbog tog ti ode vozacka i na kraju dadne mu 10km na kavu,zbog cega zato sto je on tatin sin,da sam ja il netko drugi koji jedva zaradjuje za kruha vozacka bi otisla odmah,zbog 10km ce takvi ubit sebe ili nekog drugog na cesti
 
Da ne ispadne da ih branim, ne branim, al' svi ste za cenera - cvaju da date policajcu kad imate tezak preksraj, a kad treba pljuvat po njima, eto nas svih idemo masovno da pljujemo... Sto se kaznjavanja tice, naravno da se slazem da stvarno imamo glupih zakona sa kojima se puni budzet. Putevi nam katastrofa, koje masno placamo, et' primjer ja krenem u Tuzlu, to je nekih 50 km, treba mi sat - sat i po da dodjem do gore, i to na 95% puta me mogu kazniti za prekoracenje ogranicenja brzine, dok u mene famelija u Austriju dodje za 3-4 sata, to je nekih cca 500 km u jednom smijeru, wtf :S... Kao sto rekoh ne branim ih, al' takva je situacija, da svi vozimo iznad ogranicenja, sad sve zavisi koliko ko vozi brzo, i kad nas zaustave, kad je kazna 100-200+ KM, noramala svi se fataju za dzep, mozel' cvaja... I sto ne mogu sranja onih "ja sam se borio za ovu drzavu", neku noc covjeka ustavise, ne registrovan, nema papire od auta, pjan letva, i upisa mu policajac 50 KM kazne samo, SAMO 50 KM, i on kao frajer izlazi jebe njemu, kako on njemu smije pisat kaznu, on je se borio za ovu drzavu bla, bla, umjesto da mu se zahvali sto mu je samo toliko pisao...

@mato19E nemoj se ljutit druze, al' ti mi vise zvucis k'o ljubomorna osoba jer je tom momku "stari" kupio novo auto.. Ti si kao uzoran vozac, koji nikad nije stisn'o papucicu gasa!
 
Član
bogami sam ja jos malo pa pola zivota za volanom,jako rijetko sam bio ostecen od strane policije,uglavnom sam bio posteđen i prosao bolje nego sto bi trebao.
cinjenica a i statistika ukazuje na to da uglavnom mađa populacija skrivljuje,ucestvuje i gine u saobracajnim nesrecama te mislim da bi trebalo stvari postorziti malo u tom smjeru....pogotovo po pitanju alkohola.
izgubio sam nekoliko kolega u nesrecama,niko ih nije ubio,sami su se ubili i to pod dejstvom alkohola+prevelika brzina
 
Top