UNIOR alati iskustva, savjeti, diskusija

UNIOR alati iskustva, savjeti, diskusija

Član
Ja sto imam UNIOR ali stari,stara prijeratna zaliha cak su neki i novi kljucevi. Ovaj sada UNIOR treba dobro paziti kada se kupuje..
 
Član
Dobar nema se sta reci, oni sarafcigeri stari, drske se vise ostetile od cekica.... ali sarafaju, nijedan nije proklizao!;)
 
Član
Stari unior je mnogo bolji od novog nema sta, recimo imam jednu staru krutu racnu unior koja je skoro pa penzionisana a nije pukla, a do tada su pukle 2 ove nove uniorove... Sto se tice kljuceva i racni opcenito, imam set racni "GEDORE" 1/2 mislim da je svabo u pitanju, i racne su mnogo kvalitetne, stvarno sam se iznenadio kvalitetom, cesto sa njom popustam sarafe koje bi trebao sa krutom racnom, i nikada jos nije izdala. Dok sa uniorovim racnama nisam zadovoljan, imao 2 stare proizvodnje 1 se pokvarila druga dobila noge, kupio jedan set dobio jednu malu i jednu veliku, al velika steka uveliko, tako da nisam zadovoljan sa uniorovim racnama, sarafcigeri da ne pricam pucaju k'o ludi, daleko je to sve od one stare proizvodnje.
 

LSD

Član
imam raznih kljuceva i alatki od prije rata i taj kvalitet je nezamjenljiv....jedini problem mi je sto sam pola rasuo i u nedostatku pojedinih nastavaka...kljuceva odlucim na kupovinu novog seta gedori.

SW-Stahl set kupljen u Becu na Mercedesovom servisu placen 141 Euro...nisam se pokajao nimalo...vrijedi para

269074_1832365216309_1455773345_31491819_7733564_n.jpg
 
Član
unior dosta dobar alat... al po meni hazet je dosta bolji.....

ja trenutno koristim lux pro... manje vise nije los, mada nije to to... morace se obnovii zaliha, primjetio sam na autopijaci na stupu prodaje se dosta starog alata, malo ove zesce marke, unior, hazet, vjerovatno ukradeno, cijene minimalne.... pa ko voli nek izvoli
 
I ja cu jednom otic u pohode na pijacu, ima dosta ukradenih dobri stvari, a sve dzaba :lol::lol:

Ja koristim lux set od 40 KM. Dobar za bicikla :D

Moj dedo koristi ovaj UNIOR ali ja mislim da je to on kupovo prije rata. Znaci sve stara skola.
 
Nista bez proxxon-a mozete pricati koliko hocete,imam jedan komplet od nekih 60-tak dijelova i nebi ga dao drugom na poslugu da se ćaba treba popraviti...

niksa je napisao(la):
raja sta je ovo ?
http://img17.imageshack.us/img17/8670/dsc02275g.jpg

frezeri,mogu biti za ventile...cak sto vise siguran sam da su za sirenje ili obradu kanal od ventila(zvona)

Back to topic...
Unior je postao nesto kao Samsung,nekada je bio udarna marka za kucanske uredjaje,ali danas je drugo ime za LG...Unior je dobra za hobby ili za potrebe u domacinstvu,ali za svakodnevne potrebe u nekoj automehanicarskoj radnji gdje se pomocu poluge odrcu sarafi nije...
 
Početnik
za obradu sjedista ventila,tj njihovo sirenje i za upustanja rupa s mogu koristiti
 
Član
kakav je ovaj set, nudi mu covjek na piku, kaze da je unior http://www.pik.ba/artikal/3098521/alat-gidore/
 
Član
Mislim da nije kompletna unior...Prvo kofer mi ne izgleda tako,vecinom su limeni.
Drugo,mali torx nastavci i slicno nisu unior,mala cegt. kao i gedore ispod 13mm :icon_rolleyes: Bar moje misljenje po slici...

Edit :
Artikal: Alat gidore

Sve je orginal ali ne prodaje se vise...
 
Top