Ulje za 4motion sistem HALDEX spojnica

Ulje za 4motion sistem HALDEX spojnica

Član
aham...pa najverovatnije da cu otici do ASA da provjerim i da uzmem sve sto mi treba,posto imam druga koji radi extra mehaniku auta,on ce to da odradi bez problema,da me ne kolju u ASI za ruke :)... HVALA SVIMA MNOGO
 
Legend
Meni je u asi rekao da nema filter, ako oni ne znaju onda je do mene.. ugl obaveztno mjenjati ulje, tesko se navici na prednji pogon :D
 
Član
Legend
Ici cu sutra do ase moram nesto uzeti, pa cu svakako da provjerim jos jednom..
Je li kod tebe filter kao ovaj sto je ado postavio ?
 
Član
jeste cep filter

ultimate-haldex-service-kit.jpg
 
Legend
Provjerit cu danas.. fakat je ista tuba (sad nisam siguran za oznaku) ali sam im dao saobracajnu i rekao da mi daju ulje i filter za haldex taj tip, poslije mi dade samo ulje kaze nema filter na ovom tipu haldexa.. no provjerit cu danas jos jednom svakako,,
 
Tiguan 2012
U servisnoj knjižici piše zamjena ulja haldex svake tri godine bez obzira na broj pređenih kilometara
Zamjena izvršena u Nipex-u:
1) Ulje za Haldex spojku 850 ml G060175A2 90,30 KM (bez PDV)
2) Usluga 20,00 KM (bez PDV)
sveukupno sa PDV: 129,05 KM
 
Član
Pozdrav svim clanovima foruma, namjeravam da kupim golfa5 4motion 2008 godiste, 1.9tdi 77kW, trenutno ima 170 xxx km, vozio sam ga na servis i tamo mi kazu da je sve ok sto se tice auta, samo je problem sto se desava da im dodje do kvara na zadnjem pogonu i da je servis toga dosta skup. Pa me interesuje koje je Vase iskustvo sa 4motionom, da li je bilo nekih ozbiljnijih ulaganja i da li je bilo kakvih problema sa 4motion-om ( haldex spojnicom, reduktorom i svim ostalim sto spada u 4motion ). Koje je neko Vase cjelokupno iskustvo i misljenje. LP
 
Top