Ulje za 4motion sistem HALDEX spojnica

Ulje za 4motion sistem HALDEX spojnica

Član
Pozzz ljudi...treba mi mala pomoc...kupio sam nedavno Boru 4motion pa bih htio da zamjenim ulje u Haldex spojci...jel ima neko mozda informaciju koje ulje ide,koja vrsta,gdje je najbolje kupiti...zvao sam Motorex i pitao za to,oni kao da sam pitao za ulje za svemirski brod :)))...hvala unaprijed...pozzzzz
 
Član
Izvoli!


foto_tub_s_maslom_v_muftu_haldeks.jpg
 
Član
druze kod mene je badzo mijenjao komplet diferencijal,i kupovao je neko ulje,znam da je litar tog ulja 70 KM a neki filter sto ide oko 90 KM,mogu ga pitati gdje je kupio pa da ti javim
 
Član
pa najvjerovatnije da cu tako i da uradim...da odem do ovlastenog i da to odradim...al imam dobrog prijatelja koji inace radi auta htio sam da mi on to zavrsi,pa reko da se raspitam ovde prije svega :)... hvala mnogo svima :)
 
Član
druze kod mene je badzo mijenjao komplet diferencijal,i kupovao je neko ulje,znam da je litar tog ulja 70 KM a neki filter sto ide oko 90 KM,mogu ga pitati gdje je kupio pa da ti javim
ajde ako ti nije problem pitaj ga,msm samo gdje mogu da uzmem...posto sam razimsljao da to odradim i da budem miran...pozz
 
Član
ajde ako ti nije problem pitaj ga,msm samo gdje mogu da uzmem...posto sam razimsljao da to odradim i da budem miran...pozz

U haldex ti ide ulje ove specifikacije sto vidis na slici G 052 175 A1 i ide 250ml samo! I to ces naci najvjerovatnije samo u originalu! A za diff ti ide GL5 SAE 75w90 specifikacija: G 052 145 A2 i ide 1 litar za zamjenu!
 
Član
U haldex ti ide ulje ove specifikacije sto vidis na slici G 052 175 A1 i ide 250ml samo! I to ces naci najvjerovatnije samo u originalu! A za diff ti ide GL5 SAE 75w90 specifikacija: G 052 145 A2 i ide 1 litar za zamjenu!
ok...onda cu potraziti u ASA to ulje,tamo mora da ima 100% :D...hvala mnogo :)
 
Legend
zavisno od tipa haldexa, kod mene nema filter na haldexu (leon cupra4 2002 god)
Po broju sasije ce ti sve dati, tako da nemas sta da razmisljas, obavezno ovog ulje kupuj u ovlastenom servisu (asa, quattro, nipex, ...)

imas haldexa koji imaju filter i koji nemaju, ja sam uzeo jednu tubu kao sto je ado postavio ove slike, dodje pakovanje kao silikon, kosta 45 maraka, zamjenis i rahat si 60k..
 
Član
zavisno od tipa haldexa, kod mene nema filter na haldexu (leon cupra4 2002 god)
Po broju sasije ce ti sve dati, tako da nemas sta da razmisljas, obavezno ovog ulje kupuj u ovlastenom servisu (asa, quattro, nipex, ...)

imas haldexa koji imaju filter i koji nemaju, ja sam uzeo jednu tubu kao sto je ado postavio ove slike, dodje pakovanje kao silikon, kosta 45 maraka, zamjenis i rahat si 60k..

Filter ti dodje ujedno kao cep! Tako da je za tvog leona i boru identican!

042456.jpg
 
Top