ulje?? BRZI ODGOVOR

ulje?? BRZI ODGOVOR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sipao sam prije valvoline 15W-40 dodje oko 25KM 4l. nije lose ulje uopste. sad nasuo selenia 20K 75KM 4l reko da probam i auto mi se bolje ponasa na ovim niskim temperaturama. kad sam isao na tehnicki izduvni gasovi su mi bolji nego sa valvoline uljem sto mi je na tehnickom i potvrdjeno da je kolicina cestica za pola manja nego pri upotrebi valvoline ulja. znaci ocito ima svrhu i zato kosta vise.

iskreno laik sam u tom podrucju ali mozda to nema veze sa uljem
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
elmir je napisao(la):
hvala vam raja, ode se raspitati koje cu nasuti u servisu pa ko ga hebe.. pozz

pa jesi li ikad zamjenio ulje od kako je auto kod tebe?
Ako nisi onda neznam sta da ti kazem osim da si neozbiljan!
Naspi isto sto si sipao do sada.

pa naravno jarane da sam mjenjao..radim to svakih 10 milja, ja sam s autom presao 16milja i mjenjao sam tek kad sam ga uzeo i nakon 10, sad presao 6 od zadnjeg mjenjanja i osjecam potrebu da nadolijem bar malo da mi nebi sta opasno bilo jer je jaranu jednom rikno motor nije bilo ulja:icon_mad: kad je seljak:icon_mad::icon_mad: ja bi se ubio kad bi mi se to desilo, kao sto je jucer i onaj neki milioner u njemackoj se bacio pod voz eeeeeee isto tako bi i ja..:lol::lol:
 
Član
elmir je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
elmir je napisao(la):
hvala vam raja, ode se raspitati koje cu nasuti u servisu pa ko ga hebe.. pozz

pa jesi li ikad zamjenio ulje od kako je auto kod tebe?
Ako nisi onda neznam sta da ti kazem osim da si neozbiljan!
Naspi isto sto si sipao do sada.

pa naravno jarane da sam mjenjao..radim to svakih 10 milja, ja sam s autom presao 16milja i mjenjao sam tek kad sam ga uzeo i nakon 10, sad presao 6 od zadnjeg mjenjanja i osjecam potrebu da nadolijem bar malo da mi nebi sta opasno bilo jer je jaranu jednom rikno motor nije bilo ulja:icon_mad: kad je seljak:icon_mad::icon_mad: ja bi se ubio kad bi mi se to desilo, kao sto je jucer i onaj neki milioner u njemackoj se bacio pod voz eeeeeee isto tako bi i ja..:lol::lol:
Pa onda dospi tog ulja koje si zadnje sipao kada si mjenjao!
Neznam cemu bespotrebna prica?
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
elmir je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
elmir je napisao(la):
hvala vam raja, ode se raspitati koje cu nasuti u servisu pa ko ga hebe.. pozz

pa jesi li ikad zamjenio ulje od kako je auto kod tebe?
Ako nisi onda neznam sta da ti kazem osim da si neozbiljan!
Naspi isto sto si sipao do sada.

pa naravno jarane da sam mjenjao..radim to svakih 10 milja, ja sam s autom presao 16milja i mjenjao sam tek kad sam ga uzeo i nakon 10, sad presao 6 od zadnjeg mjenjanja i osjecam potrebu da nadolijem bar malo da mi nebi sta opasno bilo jer je jaranu jednom rikno motor nije bilo ulja:icon_mad: kad je seljak:icon_mad::icon_mad: ja bi se ubio kad bi mi se to desilo, kao sto je jucer i onaj neki milioner u njemackoj se bacio pod voz eeeeeee isto tako bi i ja..:lol::lol:
Pa onda dospi tog ulja koje si zadnje sipao kada si mjenjao!
Neznam cemu bespotrebna prica?


bespotrebna prica je sto su mi u servisu mjenjali ulje!! ima kartica na motoru ali se sve obrisalo nevidi se sta pise pa da nebi 100km isao u servis da pitam koje ulje ide!! moze lock rijeseno je
 
Član
starog danas poslao u vitez u SOFU MM i oni mu dali SELENIA ZA DIZELE ali ona ***** materna gradacija 5W-40.. jel ja smijem nadonalit u ovo sto mi je prije bilo 10W-40 (jbg samo cu nadonalit dec,dva koliko bude potrebno:cool:):cool::cool:
 
Član
elmir je napisao(la):
starog danas poslao u vitez u SOFU MM i oni mu dali SELENIA ZA DIZELE ali ona ***** materna gradacija 5W-40.. jel ja smijem nadonalit u ovo sto mi je prije bilo 10W-40 (jbg samo cu nadonalit dec,dva koliko bude potrebno:cool:):cool::cool:

zna li iko????????????????? ljudi nemojte da sta zajebem, u servisu me maksimalno operu znam sto im nevozim radi ovakvih sitnica a ovi lokalni majstori FUJJJ..
 
Član
Koliko price oko ulja vise ni sam neznam, ovako JA NIKADA nebih nasuo u auto ulja razlicitih gradacija..

Ako je toliki problem i sa loko majstorima i sa ovlastenim servisima onda lijepo kupi inu ili modricu za dizela koji je u tebe znaci koliko ti treba za kompletnu izmjenu i zamijeni.. naravno i uljni filter..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top