ulje?? BRZI ODGOVOR

ulje?? BRZI ODGOVOR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
trebam nadonalit ulje u FIAT BRAVO 1.9 JTD koja SELENIA IDE???? DA MI NEBI STA ZAJEBAO PRODAVAC..??
 
Član
selenia TD

172490_1216971010.jpg


car%20oil_20k_turbodiesel.jpg
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
selenia TD

http://www.bizoo.ro/img/Ulei-Selenia-TD-10W40/img180/sale/172490_1216971010.jpg

posto sam ponovo tanak s parama interesuje me jeli plaho skupo?? uzeo bi litar jer mi netreba vise..
 
Član
10W40, mada u zimi je bolje 5W40 (tecnije). pod normalno bi morao negdje u motoru imati karticu, gdje je napisano koje ulje je zadnji put toceno..
 
Član
RCat je napisao(la):
10W40, mada u zimi je bolje 5W40 (tecnije). pod normalno bi morao negdje u motoru imati karticu, gdje je napisano koje ulje je zadnji put toceno..

mah u servisu ima kartica ali sve spalo sa nje nista se nevidi sta je pisano.. a shell je ulje ja mislim, ali sam cuo da mi je najbolje nasuti seleniu i da mogu slobodno seleniu nasuti mada je unutra shell.. jel to tacno??
 
Član
elmir je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
mozes ti uzeti i litar. imaju manja pakovanja

ok brtae, znaci samo da reknem "ulje selenia turbo diesel??" ima li ikakva ona oznaka nesto 10W 40 neam blage

selenia 20K ti je 10W-40
selenia racing 10W-60
selenia HPX 20W-60
selenia TD 10W-40
selenia VS max 15W-40

a evo i link da vidis neke podatke

http://www.flitalia.it/en/fl/manuale/en/omot_0104_au.htm
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
elmir je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
mozes ti uzeti i litar. imaju manja pakovanja

ok brtae, znaci samo da reknem "ulje selenia turbo diesel??" ima li ikakva ona oznaka nesto 10W 40 neam blage

selenia 20K ti je 10W-40
selenia racing 10W-60
selenia HPX 20W-60
selenia TD 10W-40
selenia VS max 15W-40

a evo i link da vidis neke podatke

http://www.flitalia.it/en/fl/manuale/en/omot_0104_au.htm

ok brate.. znaci selenia TD je to sto meni treba:cool::cool: hvala na pomoci;) nadam se da necu stosta zajebati hihiih
 
Član
elmir je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
elmir je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
mozes ti uzeti i litar. imaju manja pakovanja

ok brtae, znaci samo da reknem "ulje selenia turbo diesel??" ima li ikakva ona oznaka nesto 10W 40 neam blage

selenia 20K ti je 10W-40
selenia racing 10W-60
selenia HPX 20W-60
selenia TD 10W-40
selenia VS max 15W-40

a evo i link da vidis neke podatke

http://www.flitalia.it/en/fl/manuale/en/omot_0104_au.htm

ok brate.. znaci selenia TD je to sto meni treba:cool::cool: hvala na pomoci;) nadam se da necu stosta zajebati hihiih

nemas sta zajebati. naspi i vozi. ako sta sumnjas onda ti ne mogu pomoci.

elmir je napisao(la):
RCat je napisao(la):
10W40, mada u zimi je bolje 5W40 (tecnije). pod normalno bi morao negdje u motoru imati karticu, gdje je napisano koje ulje je zadnji put toceno..

mah u servisu ima kartica ali sve spalo sa nje nista se nevidi sta je pisano.. a shell je ulje ja mislim, ali sam cuo da mi je najbolje nasuti seleniu i da mogu slobodno seleniu nasuti mada je unutra shell.. jel to tacno??

raja kaze da se moze mijesati. ja iskreno ne bi mjesao. bolje onda kupi shell i nadoli a kad budes mjenjao ulje onda nali da sve bude selenia.
 
Član
elmir je napisao(la):
RCat je napisao(la):
10W40, mada u zimi je bolje 5W40 (tecnije). pod normalno bi morao negdje u motoru imati karticu, gdje je napisano koje ulje je zadnji put toceno..

mah u servisu ima kartica ali sve spalo sa nje nista se nevidi sta je pisano.. a shell je ulje ja mislim, ali sam cuo da mi je najbolje nasuti seleniu i da mogu slobodno seleniu nasuti mada je unutra shell.. jel to tacno??

Mozes mijesati marke ulja ali nebi trebao gradaciju dakle oznaka 10w-40 nebi smjela se mijesati sa npr 5w-10 itd itd

Pogotovo ako ti auto vec trosi ulje onda nemas razloga bacati pare i kupovati marku "ne citaj kvalitetu" vec nasuti ulja da ne fali..
 
Član
elmir je napisao(la):
hvala vam raja, ode se raspitati koje cu nasuti u servisu pa ko ga hebe.. pozz

pa jesi li ikad zamjenio ulje od kako je auto kod tebe?
Ako nisi onda neznam sta da ti kazem osim da si neozbiljan!
Naspi isto sto si sipao do sada.
 
Član
kolega bolje ti je sipati INA delta5 vec ga ne sipati/mijenjati nikako bez obzira da si kilo platio i 100KM... redovna izmjena i kontrola ulja, dakle odaberi sebi gradaciju pogledaj koja marka ulja ima oznaku za tvoj tip vozila i oprobaj.. gledaj, provjeravaj po potrebi nadosipaj i na iducoj izmjeni odluci dali opet to ulje ili neko drugo za koje mislis da bi bilo bolje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top