Ukloniti zatamnjena stakla na vozilima----MUP RS

Ukloniti zatamnjena stakla na vozilima----MUP RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kod nas je to vec zavladalo, NAZALOST, mene uhvatili i odma na van. tehnicki, koji sam odmah moro platit 27,50km i kazna za stakla 40km, stim da ako ti na tehnickom utvrde jos neku ne ispravnost moze jos kazni biti, meni nije srecom, uzeli mi saobracajnu, moro skinut sve folije i prednje i zadnje da bi proglasili auto tehnicki ispravno i posle 2 dana vratili mi saobracajnu, posto sdam skinuo folije opet iso na tehnicki da utvrde da je skinuto... strasno, sad mi auto isto k...;)
 
Član
ma neznaju vise sami sta ce i kako ce, mene 3 puta u sred kolone zaustavlja, ispred mene 5 auta iza i vise, jos mi kaze, vidim ova zajebana svjetla pa mislili neki frajer, to su mi dvojica priznala jer se znamo..pa me vise nista ne cudi..
 
Član
Kod mene su starog zaustavili u RSu i zalili ga voditi na tehnicki zbog zatamljenih stakala na zadnjoj sofersajbi. Bocna stakla im nisu smetala i morao je skinuti.
Po zakonu ni kod nas nije dozvoljena folija na prednjem i zadnjem staklu osim ako je fabricki zatamljeno staklo. U RSu ce te kazniti garant dok u federaciji ne prave velike probleme zbog toga...

Jetta
 
Član
Evo nesto o tom:

(1) U članu 46. stav 3. mijenja se i glasi:
“(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način
dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim
bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju.”.
(2) Poslije stava 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
“(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodatno
zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem
homologiranih reklamnih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza
leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača homologiranim
folijama bez refleksije.
(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila
Oru`anih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i
Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizovane
namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu
društva.”.

A ovo mi je rekao jedan prijatelj sto radi na tehnickom pregledu:

Evo ovako...
ako se auto uvozi sa zatamnjenim staklima..treba uzeti potvrdu od proizvodjaca u inostransvtu da to i to vozilo fabricki ima zatamnjena stakla i to ovde prevesti na nas jezik....ili ovde npr u predstavnistvu audija, mercedesa, bmwva za vozilo sa tim i tim brojem sasije uzeti istu potvrdu..savjetujem da se to vani odradi ako se planira uvoziti da se ovde ne gubi vrijeme...
sto se tice domacih auta..onaj ko lijepi foliju duzan je da vam izda potvrdu da je folija homologizirana prilikom uvoza...inace je nezakonito, prvo sa njegove onda i sa strane kupca te folije.
Sto se tice kaznjavanja, policija moze da vas kazni za zatamnjena stakla koja nisu u skladu sa pravilnikom, npr za prednja bocna, ali ne i za providnost zatamnjenih stakala jer je taj clan iz pravilnika uklonjen.em na tehnickom ta oprema nije obvezna....za sad.

ovo sto pricam su mi rekli nadlezni na masinskom fakultetu koji se bave time u skladu sa odobrenjem Vlade Rs i min.saobracaja.
 
Član
ovo vec i ptice na grani znaju sta smije i ne smije, te sta prolazi...

logicno da najvise crvaju "starija" auta sa jeftinim, tamnim folijama i opcenito mracna auta, stoposto zatamljenje, itd te u toku akcija stave naglasak na zadnju sajbu, jer dosta ih voza tamno nazad komplet, a naprijed nista i tuse onda za sajbu ...

dok nesto novije, ako je blazi procenat llumara i sl. nesto brandirano, u 99.9 % slucajeva nece tusit...
 
Član
35% llumar sva stakla osim šajbe, vozim nekih 6-7 mjeseci ovako, takav sam prosao i tehnicki, bez ikakvih problema. A na Fiatu sam im'o na zadnjoj šajbi foliju u stilu mrežice, 2-3 puta me zaustavili iz PU Ilijaš i pokušali ručati na moj račun... I pojeli su al' u curku, uvijek mi je draze dat' 40 kmeka u budžet nego njemu cvanciku u padže ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top