Ugradnja zadnjih zvucnika - Passat B6

Ugradnja zadnjih zvucnika - Passat B6

Član
Nisam uspio pronaci nije temu slicnu ovoj pa da zapocnem ovdje.
Planiram da ugradim zvucnike u zadnja vrata, passat b6.
Na 90% ovakvih vozila nazad je samo "rupa" pa tako i kod mene (ima neka da kazem spuzva koja prekriva rupu).
Podavno sam nabavio fabricke zvucnike za zadnja vrata, samo ih trebam ugraditi.
Na rcd-u sam nasao izlaze za zadnje zvucnike, obiljezio, spajao i radilo je.
Sad me zanima kuda je najlakse provuci kablove do zadnjih vrata ?
Citao sam neki idu kroz centralnu konzolu negdje a neki ipak kroz instrument tablu, pragom pa do B stuba i odatle u vrata.
Kada sam skidao gumu kroz koju ide instalacija vidio sam da bas i nema mjesta da se tu provuce kabal jer ima onaj fabricki veliki dzek.
O ovome pricam:
jetta-door-wire-harness.jpg
vw-jetta-door-wire-repair.jpg


On se vjerovatno moze izvaditi kao sto je slucaj na drugoj slici.
Pretpostvaljam da ima raje koji su ovo vec radili na vw-u pa da mi u par crtica objasne kako, kuda i sta i koji kabal je najbolje koristiti ?
 
Član
Jesi ti proveravao jel imas vec izvucenu instalaciju, meni logicno da vec ima izvucena e sad jbg ko ce ga znati, jesi zavirivao da nema iza tapacirunga kablova

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Mi
Jesi ti proveravao jel imas vec izvucenu instalaciju, meni logicno da vec ima izvucena e sad jbg ko ce ga znati, jesi zavirivao da nema iza tapacirunga kablova

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Mislim da nema instalacije do zvucnika.
Nisam siguran da li je 8 zica iz one uticnice ispod gume. Morao bih skinuti tapacirung pa da vidim.
 
Član
ja sam nekad na g5 busio dvije rupe taj crni široki konektor, provukao do zvucnika nove kablove, a ugl su išli po pragu i uz b stub može se to fino složiti.
 
Član
ja sam nekad na g5 busio dvije rupe taj crni široki konektor, provukao do zvucnika nove kablove, a ugl su išli po pragu i uz b stub može se to fino složiti.
Busio si ovaj dzek na dnu ?
Jedino tako bi se moglo provuci. Jel moguce da se ide na A stub pa gore nebom do B stuba i spustiti dole do konektora ?
 
Član
mozda i ima ali on nema znanja da to nadje, drugo a zasto bi imao ako nema zvucnika, trece bzv serete auta preko 100hilja danas imaju fejek izduve a vi zapeli za tu glupost.
 
Top