Udes, savjet potreban

Udes, savjet potreban

Član
Pozdrav ljudi,

trebam savjet kako izaci na kraj sa kojekakvim barabama

Prije cca 10 dana u krugu Peny Plusa u Nedžaricima udario me covjek sa kombijem.
Ja zovnem policiju, ljudi naprave zapisnik (koji nisam potpisao) dao ja izjavu (koju sam potpisao) dao i covjek izjavu ali kako sam skontao on kao da je naveo nekog svjedoka (to sam saznao nakon sve je zavrsen uvidjaj)

Nisam znao drugacije kako da objasnim sta se desilo, pa sam nacrtao..



Znaci, udjem na parking Peny-a, parking pun ko sibica i stanem na sred parkinga da vidim gdje sta i kako. Vidim da covjek sa kombijem izlazi u rikverc i ja ga sacekam. Covjek uredno izasao rikvercom, zatim se poceo kretat
naprijed. Ja lagano krenem da stanem na jegovo mjesto i taman kad sam dosao "ispod" njega vidim da je cica krenuo nazad (rikverc) jer nije mogao naprijed od nekoga da prodje i udari me u zadnji blatobran i karambolku.

Njemu naravno nista jer je kombi visok a mene poprilicno ostetio (potrebno ispravka lima te farbanje i jednog i drugog)

Policajac mi kaze da oni nemogu da odluce ko je kriv te da ce slucaj predati saobracajnom inspektoru. Juce kazna stigla od 100 KM uz objasnjenje da sam ja kriv sto sam se kretao pogresnim smjerom.
Jos me policajac iznervira na uvidjaju kad kaze da sam ja njega udario a ne on mene al sam ga iskulirao.

E sad.. ja ni u ludilu necu da platim nesto zasta nisam ni kriv. Hocu da se zalim al sa tim nemam bas iskustva.

Pise u roku od 8 dana da platim il da se zalim, sta predlazete?? Sta uopste mislite o ovome, jesam li ja zaista kriv??
 
Član
Svakako se zali... odneses nalog na sud on ti opali pecat i cekas poziv... ako ti bude trebao broj od advokata Dragana najjaci za saobracajne nesrece uzima 10% javi se;)
 
Član
pa ako imaju one strijelice po parkingu i ako si isao u skladu s njima onda nisi isao u pogresnom smjeru, ako si isao u kontru onda se to vjerovatno podrazumijeva kao pogresan smjer, ako je to jedini razlog koji su naveli da si ti kriv.
 
Član
Hvala Armine na preporuci al steta nije neka da bi advokat pristao na 10%. Udaren zadnji blatobran i skinuta boja sa bocne strane na zadnjem braniku. Bilo bi super kad bi od osiguranja izvukao zamjenu djelova (mogao bi sta i zaraditi sto bi rekli) ali ako mi budu dali samo "popravka" to ce biti samo da se pokriju troskovi. Tako da mi je to za advokata nidje veze, mada bi volio :) razumijes

xxfmanxx je napisao(la):
pa ako imaju one strijelice po parkingu i ako si isao u skladu s njima onda nisi isao u pogresnom smjeru, ako si isao u kontru onda se to vjerovatno podrazumijeva kao pogresan smjer, ako je to jedini razlog koji su naveli da si ti kriv.
To sam jedino uspio procitati da ovom uškrabanom papiru, danas imam namjeru da odem dole i da uslikam. Mislim da postoje strelice i da idu u moju korist
 
Član
imao sam takve dvije situacije jedna covjek izlazi iz parkingga i nije me vidjeo ja mu jos svirao i grune me platio mi na licu mjesta nismo zvali policiju nije bilo puno stete.
A druga ja iso na rikverc kad sam pogledao nikoga iza mene kad odjednom samo se covjek stvori iza mene njemu osteceno auto meni nista samo zgrebano ja dobio kazne 50km minimum a moje osiguranje njega isplatilo;)
mada nasa policija je cudna ako si iza nekoga bio ne vazno dali je on u rikvercc u tebe zapucao ti si kriv isto tako i za naglo kocenje;)
Mozes ici na sud ali mozda i izgubis parnicu ako on ima svjedoka a ao je covjek ok priznace da te je grunuo i gotovo;)
po ovim tvojim slikama ako je policajac slikao kod mene je slikano i ti usao u parking a on te zakacio imas jako dobre sanse na sudu.jer ti njega iz parkinga nisi mogao grunuti.
 
Član
Pa on je naveo to nekog svjedoka sto je najgore.... Neznam kako mogu dokazati da li je taj svjedok uopste bio tu.
I sam sam mogao zvati druga i reci ev ga svjedok al mislim da je situacija cista i nisam htjeo da sad petljam kad vidi belaja.

0mt7uv9l50rjjae8u8ym.jpg
 
Član
pise ruznije od mene nije ni cudo da nisi mogao procitati ja jedva procitajem a a ne pisem bas ljepo;)
a ja bi se definitivno zalio na njegov rukopis il si trebao traziti da ti procita sta je napisao on ovdje napisa da si ti kriv;)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
potrazi od osiguranja peny-ja snimak video nadzora. citav parking i objekat je pod video nadzorom
E vidis toga se nisam sjetio :)
Danas bas kad budem isao da bacim koju sliku cu upitat da li mogu dobiti snimak toga.
Nepoznajem bas taj zakon, da li je moguce uopste dobiti taj snimak od njihovog obezbjedjenja (s obzirom da sam civil)
 
Član
Vjerovatno nece dati tebi, ali policij hoce, nesto izmudruj oko toga, nek ga sacuvaj, pa spomeni na sudu i to...
 
Član
idi bolje odmah jer mozda oni to brisu reci kako je bilo i da si imao sudar zamoli ih jbg ako nista dadni na kavu bolje ista jer tako si osigurani dobivas ih na sudu jer imas uzivo da je on tebe grunuo a mislim da ce ti ustupiti snimak ako su imalo fer;)
 
Član
Sad sam zvao dva druga, obojica rade kao obezbjedjenje. Kazu da civilno lice nemoze dobiti taj snimak

Sve sto ih mozes zamliti jest da nebrisu arhivu na taj i taj dan radi suda, ili ako naletis na nekoga ko je dobre volje mozda i dobijes. Pare kako kaze neigra veliku ulogu tu
 
Član
pa imas li poznanika nekog u policiji da preuzme snimak trebao bi to sto prije jer npr sto znam samoposluge snimak parkinga cuvaju 2 do 3 dana
 
Član
c0d14c je napisao(la):
pa imas li poznanika nekog u policiji da preuzme snimak trebao bi to sto prije jer npr sto znam samoposluge snimak parkinga cuvaju 2 do 3 dana
Imam al necu da nikog molim.. sad kad mi je trebalo nidje nikoga, dal nije tu, il nemoze da ti nenabrajam.. Hvala u svakom slucaju ;)
 
Top