Udes m17 Janjici, Zenica -5.10-2011

Udes m17 Janjici, Zenica -5.10-2011

Član
Ma moze i 200 ljuljat dok dje u potok ne ljuljne. Neki dan sam vozio havere u Zenicu na Hladno pivo, nisam tom dionicom prosao od prosle godine. Blago receno uzas, sramota za lokalni a ne magistralni put, put se usuko na hiljadu mjesta nedo Bog naletit autom ode guma ode auto ode sve u p.m, nije mi jasno kako se nece dozvat u pamet pa da jednom srede taj dio. Ima djelova gdje je put stvarno dobar recimo od Mravica do Maglaja put uopste nije los, a dalje sto se ide prema Zenici put sve gori i gori kolotorazi nema sta nema. I ona odmaralista sto su napravili mogli su ih bar osvjetlit, a ne onako jbt stali u Vranduku moras palit farove da vidis nesto, nzm koja korist od onog ako ih ne mozes koristit nocu a intezitet saobracaja skoro jednak danju i nocu.
 
jedna od preglednijih dionica,cesta siroka...problem je sto ljudi precijene svoja auta,svi bi da im auto malo trosi,a kad da gasa da skace po cesti...toga nema :icon_rolleyes:
 
Član
meni fakat nije jasno kako su se ovdje polupali...
istina je da se vozi brzo,istina je da cesta nije najbolja,al' nije ni toliko losa kakvih ima...brate dragi ravnica,vidis kilometar ispred sebe,ja licno ga tu stisnem 140ak... :icon_confused:
 
Član
to je adi problem... pregledna dionica, ceste jeste siroka... ali ima dva reda spura i usjeka u svakoj traci, ide pravac, krivina pa pravac... i ta krivina je opasnija... ide se brzo, ne osjetis da te vuce, uletis i samo te pocne bacat... pogotovo po kisi, kada sam vozario, pa stalno prolazio, svega se nagledao, od grebanja bankine, do rezanja krivine jer ga pocne "nosit", a tek zimi, koma... pa onda kasnije uspori na 60tak, il staje da pripali cigaru...

judi precijene auta, ili vozi nesto jace sa cuvenim ljeto/zima gumama, lupi po gasu, ako je klizavo, sekunda treba da ga izbaci i kaci nekog/nesto...
 
Član
to je druga prica,sve sami šumaheri na cesti...
stisnem na ravnici pred krivinu smanjujem i zdra'o,al' ima svega ulijecu pravo fino u onu krivinu :D
 
Član
ma nije toliko ni los ovaj dio u lasvi,jest da ima udubljenja od kamiona,al negazi se 200 kmh,gazi ga do 140 ja licno na tom pravcu stisnem malo jace i na pravcu kroz radakovo,a zao mi je ovi ljudi sto su nastradali,dali je sad do procijene pri prestizanju ili neki drugi faktor to neznam....A po meni je gori dio puta kod stare folkoteke "hari" ako ko zna gdije je,kazu stari ljudi da je tu cesta presla preko greblja,i tu se vazda sudari desavaju,i niko nikad ne prezivi...:icon_confused:
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
ma nije toliko ni los ovaj dio u lasvi,jest da ima udubljenja od kamiona,al negazi se 200 kmh,gazi ga do 140 ja licno na tom pravcu stisnem malo jace i na pravcu kroz radakovo,a zao mi je ovi ljudi sto su nastradali,dali je sad do procijene pri prestizanju ili neki drugi faktor to neznam....A po meni je gori dio puta kod stare folkoteke "hari" ako ko zna gdije je,kazu stari ljudi da je tu cesta presla preko greblja,i tu se vazda sudari desavaju,i niko nikad ne prezivi...:icon_confused:

jel' to tzv "zli brijeg" ??
ako mislimo na istu lokaciju...
 
Član
Mislim ipak da je mislio kod Turbeta, i licno sam imao 3puta opasne situacije i vise puta nailazio na udese. Ljudi pamet u glavu,cuvajte je .
 
Član
namikbh je napisao(la):
Mislim ipak da je mislio kod Turbeta, i licno sam imao 3puta opasne situacije i vise puta nailazio na udese. Ljudi pamet u glavu,cuvajte je .

jbg,nezz gdje je folkoteka,ja sam mislio na onu dionicu oko kaknja,lafo prica isto kaze kao da je sagradjena preko nekog groblja...
 
s jbt znam svu trojicu iz Mostara stariji ljudi 50 i kusur godina nisu od velikog gasanja strašno ali hajde živa glava dobro je namirit ce se šteta
 
Član
islo se ovuda i preko 200,tako da je ljudski faktor kriv a ne cesta...cesta je sasvim ok,osim kolotraga,al uvalis u njih i nije frka...zao mi sto se ljudi polupase,al znalo je bit i gore;)
 
Top