Udes m17 Janjici, Zenica -5.10-2011

Udes m17 Janjici, Zenica -5.10-2011

Član
Na magistralnom putu M-17 u Janjićima kod Zenice, u sudaru tri putnička automobila i kamiona sedam osoba zadobilo je povrede. Sve povrijeđene osobe odmah su prebačene na Urgentni odjel Kantonalne bolnice Zenica. Prema prvim informacijama svi povrijeđeni nalaze se van životne opasnosti.

Povrijeđeni su supružnici iz VW "Venta" Sabiha (30) Salko Halilović (36) i njihova dva sina blizanca S.H. i S.H. (10), svi iz Travnika, te Esad Pobrić (26), Abdurahman Bečirović (51) i Suad Hasandedić (60), iz Mostara, koji su bili u Škoda Octaviji.

Do ove nesreće je došlo zbog preticanja na ovoj dionici magistralnog puta M-17.

IMG_4620.jpg


IMG_4636.jpg


preuzeto sa;
http://www.zenicablog.com/crna-hronika/nesree/8107-kod-janjica-sedmero-povrijedenih.html

nema nastradalih, al konkretno ova dionica je pravo kriticna postala, prvo spure i ulegnuca na istoj, a redovno se pretice... danas prolazim, taman odvoze octaviu na slepu, ide se u koloni, gusla... a lola iza ide, pretice i ulijece ko sretan... :icon_rolleyes:
 
Član
Prije sat vremena stojim kraj magistrale i govorim prijatelju,vidi venta na slepi,nema ni haube ni gepeka... :icon_evil: kad vidim ovo je to...ta dionica je bila i ostala najcrnja tacka na bh putevima...
 
to je dionica puta ako se ne varam blizu Lasvanske petlje a inace tu je ogranicenje 100km/h zbog toga se brzo i vozi ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
to je dionica puta ako se ne varam blizu Lasvanske petlje a inace tu je ogranicenje 100km/h zbog toga se brzo i vozi ;)

kako ce bogati na tom putu biti ogranicenje 100km/h, dje to ima:icon_confused:
 
jebes ga ako nije kada se prodje Zenica ogranicenje je 100km/h jer na toj dionici puta nema sporednih puteva ni naselja to je nasa stara brza cesta ako grijesim jebaji ga a panduri znaju cesto biti poslije lašvanske petlje ja sam vozio X puta kraj njih stoju i nikad me nisu zaustavili
 
Član
kreni od banja luke ovamo, i gdje nadjes znak ogranicenje 100km/h ja cu ga pojest,,, do autoputa ga nema sigurno, tako da si ti to pobrkao
 
et nek nema a ti vozi 60 sta me briga necu da se raspravljam samo znam kad prodjes zenicu bio je znak zabrane za zaprege bicikliste itd. a znak prestanka ogranicenja se nalazio izmedju Kaknja i Visokog toliko ako ne vjerujes pitaj starije koji su tu dionicu puta redovno prolazili ;)
 
Član
a jbg jarane, necu da se raspravljam, ja ti kazem da nema znak, ti ako ga nadjes ispravi me i to je to:cool:
 
pa fol i jest u tome sto ga nema policija to muti kako hoce i zaustavi koga hoce da mogu sebi veceru platit a ti kaznu platis a vozio 90km/h a ogranicenje 100km/h nije da ima znak ali ima tj. bilo je ono izmedju Kaknja i Visokog ogranicenje 80km/h pa prestanak ogranicenja 80km/h i koliko bi ti vozio poslije tog znaka opet 80 ili vise jbg
 
Član
druze ako je ovo magistralni put na njemu je max brzina 80km/h
jedino ako ovaj put nije magistralni onda je do mene;)
 
Član
(3) Na putu van naselja vozač ne smije vozilom da se kreće
brzinom većom od:
1) 130 km na čas na autoputevima;
2) 100 km na čas na putevima rezervisanim za saobraćaj
motornih vozila i brzim putevima;
3) 80 km na čas na ostalim putevima.
(4) Na putu van naselja vozač ne smije vozilom da se kreće
brzinom većom od brzine određene saobraćajnim znakom
postavljenim na putu.

Ako je na tom mjestu prestanak zabrane,onda je dozvoljena 100 km/h...nema znaka za brzinu,ali ako se dobro sjecam ima prestanak zabrane,a to je onda 100 maximalna :icon_biggrin:
 
Član
ernade davno je bilo ogranicenje 100km/h, ;) ali ima vec nekoliko godina kako je na cijelom m17 smanjena brzina na 80km/h, upravo radi broja nesreca...
 
Član
Limpi je napisao(la):
ernade davno je bilo ogranicenje 100km/h, ;) ali ima vec nekoliko godina kako je na cijelom m17 smanjena brzina na 80km/h, upravo radi broja nesreca... sada je tako, 80km/h je najveca dopustena brzina zakonski i po znaku, sve iznad mogu zaustavljat ;)

to je ono sto ja govorim cijelo vrijeme
 
Top