ubacivanje 2.0 dohc u mk1

ubacivanje 2.0 dohc u mk1

Član
nadam se da nepostoji tema na forumu...
ovako zanima me koliko je pametno ubacivanje pomenutog motora u golfa mk1, da li je velika komplikacija....zanima me sve od nosaca, poluosovina, mjenjaca, ovjesa, kocnica itd.... svaka informacija je korisna......
 
Član
mokeBass je napisao(la):
nadam se da nepostoji tema na forumu...
ovako zanima me koliko je pametno ubacivanje pomenutog motora u golfa mk1, da li je velika komplikacija....zanima me sve od nosaca, poluosovina, mjenjaca, ovjesa, kocnica itd.... svaka informacija je korisna......

to isto i ja upravo radim na kecmanu:) ako ti je motor u kecu fabricki 1.6 nebitno dizel ili benzin onda nosaci idu saraf na saraf mjenjac ti odgovara takodje od navdenih motora... Naravno mislim fizicki govorim sta i kako odgovara... koji je motor jel 9a?
Jel ostajes na K glavi ako je 9a?

Slobodno pitaj sto te zanima... Dobices odgovore ovdje ima jako pametnih ljudi na forumu;)

pozdrav i sretno u radovima ako se odlucis na taj korak
 
Član
u autu je 1.6 d, tek sam ga uzeo, poceo sam auto vracati u normalu, znaci mehaniku sam sredio tip top, i elektriku, fali me jos nekog alata, pa cu poceti i uraditi lim i ostalo, pa dok sve zavrsim vjerovatno ce i ici i 2.0 16v.... e sad znaci nosaci su isti, sta je sa poluosovinama mogu li iste, e sad mjenjac da li moze drzati 2.0, i koliko otprilike bi kostao kompletan swap navedenog motora..... hvala na inf svaka je korisna
 
Član
mokeBass je napisao(la):
u autu je 1.6 d, tek sam ga uzeo, poceo sam auto vracati u normalu, znaci mehaniku sam sredio tip top, i elektriku, fali me jos nekog alata, pa cu poceti i uraditi lim i ostalo, pa dok sve zavrsim vjerovatno ce i ici i 2.0 16v.... e sad znaci nosaci su isti, sta je sa poluosovinama mogu li iste, e sad mjenjac da li moze drzati 2.0, i koliko otprilike bi kostao kompletan swap navedenog motora..... hvala na inf svaka je korisna
Sto se tice mjenjaca nedavno mi je jednom poznaniku riknuo mjenjac na duji gti 8v i stavio je drugi mjenjac od 1,6 dizela i nije mu dugo trajao,par stotina km,bojim se da ga je benzinac previse zavrtio ali mozda je to bila i slucajnost,evo vw freak kaze da moze bilo koji mjenjac.Uglavnom bas me to zanima za mjenjac,valjda ce se javiti neko ko je to radio.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
u autu je 1.6 d, tek sam ga uzeo, poceo sam auto vracati u normalu, znaci mehaniku sam sredio tip top, i elektriku, fali me jos nekog alata, pa cu poceti i uraditi lim i ostalo, pa dok sve zavrsim vjerovatno ce i ici i 2.0 16v.... e sad znaci nosaci su isti, sta je sa poluosovinama mogu li iste, e sad mjenjac da li moze drzati 2.0, i koliko otprilike bi kostao kompletan swap navedenog motora..... hvala na inf svaka je korisna
Sto se tice mjenjaca nedavno mi je jednom poznaniku riknuo mjenjac na duji gti 8v i stavio je drugi mjenjac od 1,6 dizela i nije mu dugo trajao,par stotina km,bojim se da ga je benzinac previse zavrtio ali mozda je to bila i slucajnost,evo vw freak kaze da moze bilo koji mjenjac.Uglavnom bas me to zanima za mjenjac,valjda ce se javiti neko ko je to radio

da i ja sam jako radoznao jedva cekam da sastavim to sve jesam malo skeptican po pitanju mjenjaca od dizela cu ostaviti za pocetak... kako ici vidicemo al bar to nije frka 150km mjenjac i deri... jako je tesko naci 2y od 16v origigi... kontam da je prenos od dizela duzi pa kad se razvrti motor do 7000 rpm moguce da se razleti...
 
VW_freak je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
u autu je 1.6 d, tek sam ga uzeo, poceo sam auto vracati u normalu, znaci mehaniku sam sredio tip top, i elektriku, fali me jos nekog alata, pa cu poceti i uraditi lim i ostalo, pa dok sve zavrsim vjerovatno ce i ici i 2.0 16v.... e sad znaci nosaci su isti, sta je sa poluosovinama mogu li iste, e sad mjenjac da li moze drzati 2.0, i koliko otprilike bi kostao kompletan swap navedenog motora..... hvala na inf svaka je korisna
Sto se tice mjenjaca nedavno mi je jednom poznaniku riknuo mjenjac na duji gti 8v i stavio je drugi mjenjac od 1,6 dizela i nije mu dugo trajao,par stotina km,bojim se da ga je benzinac previse zavrtio ali mozda je to bila i slucajnost,evo vw freak kaze da moze bilo koji mjenjac.Uglavnom bas me to zanima za mjenjac,valjda ce se javiti neko ko je to radio

da i ja sam jako radoznao jedva cekam da sastavim to sve jesam malo skeptican po pitanju mjenjaca od dizela cu ostaviti za pocetak... kako ici vidicemo al bar to nije frka 150km mjenjac i deri... jako je tesko naci 2y od 16v origigi... kontam da je prenos od dizela duzi pa kad se razvrti motor do 7000 rpm moguce da se razleti...

Nemoj stavljat nikavak mjenjac osim 2y...2y je naj kraci i auto ide najbolje s njim...
Ostali mjenjaci nisu dobri za taj motor a i bolje ti je dati 300 km za 2y mjenjac nego skrsit ta dva od 150 i opet nemas nista
 
Član
to si upravu nema govora al jako je tesko naci taj mjenjac druze... jel ti vozis sa tim mjenjacem?
mislim jesi li probao razliku obicnii 2y mjenjac...
 
Član
VW_freak je napisao(la):
kontam da je prenos od dizela duzi pa kad se razvrti motor do 7000 rpm moguce da se razleti...

Upravo tako,eto ovoga je 112 ks motor poderao u 200 tinjak predjenih kilometara tijekom jedne brze voznje,nevjerujem da je slucajnost,sto ce mu tek 16v uraditi.Predug je dizelov mjenjac i ne izdrzi visoke okretaje.
 

MTR

Član
hajmo hajmo dalje i mene ovo interesuje , nesto se kontam za narednu godinu , ima vise opcija pa sad sta ispadne , najbitnija mi je skoljka
 
VW_freak je napisao(la):
to si upravu nema govora al jako je tesko naci taj mjenjac druze... jel ti vozis sa tim mjenjacem?
mislim jesi li probao razliku obicnii 2y mjenjac...

Jesam auto nemoze meda...samo origigi 2y...(po okretnom omjeru nije los od gti-a 8 ventila ali problem je sto je u 8ventila manja lamela nego u 16...malo koji opasniji start i zapali lamelu) Znam da je tesko naci mjenjac ja sam sebi prosle godine kupio vjerovatno zadnji prijemrak:icon_smile:

Imam ja svoj stari 2y mjenjac....malo kvrcka pri naglom saltanju u drugu...nista strasno,ja tako vozao dugo samo uletio mi ovaj drugi odlican pa sam uzeo
 
Član
druze pase tebi i ovaj od dizela al da ga vozis laganini bez visokih obrtaja i naglih startova al posto vidim da ubacujes 2,0 motor nije taj mjenjac za tebe brzo ces ostat negdije pokraj ceste tako da ti je najbolja opcija 2y i budes rahat.a neko mi je reko da se mogu naci i na kedyju 2y mjenjac pa provjeri ako ti nije sta.pozzz i sretno u daljim radovima
 
Top