ubacivanje 2.0 dohc u mk1

ubacivanje 2.0 dohc u mk1

Član
dzinn16v je napisao(la):
VW_freak je napisao(la):
to si upravu nema govora al jako je tesko naci taj mjenjac druze... jel ti vozis sa tim mjenjacem?
mislim jesi li probao razliku obicnii 2y mjenjac...

Jesam auto nemoze meda...samo origigi 2y...(po okretnom omjeru nije los od gti-a 8 ventila ali problem je sto je u 8ventila manja lamela nego u 16...malo koji opasniji start i zapali lamelu) Znam da je tesko naci mjenjac ja sam sebi prosle godine kupio vjerovatno zadnji prijemrak:icon_smile:

Imam ja svoj stari 2y mjenjac....malo kvrcka pri naglom saltanju u drugu...nista strasno,ja tako vozao dugo samo uletio mi ovaj drugi odlican pa sam uzeo

vjerovatno sinhron 2 brzine nista strasno :D koliko je taj love sto kvrcka :D
 
VW_freak je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
VW_freak je napisao(la):
to si upravu nema govora al jako je tesko naci taj mjenjac druze... jel ti vozis sa tim mjenjacem?
mislim jesi li probao razliku obicnii 2y mjenjac...

Jesam auto nemoze meda...samo origigi 2y...(po okretnom omjeru nije los od gti-a 8 ventila ali problem je sto je u 8ventila manja lamela nego u 16...malo koji opasniji start i zapali lamelu) Znam da je tesko naci mjenjac ja sam sebi prosle godine kupio vjerovatno zadnji prijemrak:icon_smile:

Imam ja svoj stari 2y mjenjac....malo kvrcka pri naglom saltanju u drugu...nista strasno,ja tako vozao dugo samo uletio mi ovaj drugi odlican pa sam uzeo

vjerovatno sinhron 2 brzine nista strasno :D koliko je taj love sto kvrcka :D

Je sinhron druge...i da se promijeniti kome se da zaj s tim...
dao bih ga za 150km
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
VW_freak je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
VW_freak je napisao(la):
to si upravu nema govora al jako je tesko naci taj mjenjac druze... jel ti vozis sa tim mjenjacem?
mislim jesi li probao razliku obicnii 2y mjenjac...

Jesam auto nemoze meda...samo origigi 2y...(po okretnom omjeru nije los od gti-a 8 ventila ali problem je sto je u 8ventila manja lamela nego u 16...malo koji opasniji start i zapali lamelu) Znam da je tesko naci mjenjac ja sam sebi prosle godine kupio vjerovatno zadnji prijemrak:icon_smile:

Imam ja svoj stari 2y mjenjac....malo kvrcka pri naglom saltanju u drugu...nista strasno,ja tako vozao dugo samo uletio mi ovaj drugi odlican pa sam uzeo



vjerovatno sinhron 2 brzine nista strasno :D koliko je taj love sto kvrcka :D

Je sinhron druge...i da se promijeniti kome se da zaj s tim...
dao bih ga za 150km


TREBAL KOME MJENJAC OD DIZELA 5 BRZINA :D ajd vidicemo nesto za to da napravimo....
 
Ima jedan 2Y na piku, meni se cini 230 KM. Bolje ti je daj ovoliko love za mjenjac da kasnije budes rahat :cool: A za kocnice...Probaj naci od 3 Gti-a ili od G60. ;)
 
lhasa_green_beast je napisao(la):
Ima jedan 2Y na piku, meni se cini 230 KM. Bolje ti je daj ovoliko love za mjenjac da kasnije budes rahat :cool: A za kocnice...Probaj naci od 3 Gti-a ili od G60. ;)

Prvo stavi diskove ozada...pa naprijed ganjaj najmanje 256mm...ili naravni jos bolje 280mm...

lhasa_green_beast je napisao(la):
Ima jedan 2Y na piku, meni se cini 230 KM. Bolje ti je daj ovoliko love za mjenjac da kasnije budes rahat :cool: A za kocnice...Probaj naci od 3 Gti-a ili od G60. ;)

Kupnja 2y mjenjaca bez probanja istog je uvijek macak u vreci...Svaki 16v je se sigurno krvnicki vozen i takoder saltan...dobro pripazi pri kupnji vrlo vjerovatno je da ces se razocarati kad ga stavis na auto;)
 
dzinn16v je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
Ima jedan 2Y na piku, meni se cini 230 KM. Bolje ti je daj ovoliko love za mjenjac da kasnije budes rahat :cool: A za kocnice...Probaj naci od 3 Gti-a ili od G60. ;)

Prvo stavi diskove ozada...pa naprijed ganjaj najmanje 256mm...ili naravni jos bolje 280mm...

lhasa_green_beast je napisao(la):
Ima jedan 2Y na piku, meni se cini 230 KM. Bolje ti je daj ovoliko love za mjenjac da kasnije budes rahat :cool: A za kocnice...Probaj naci od 3 Gti-a ili od G60. ;)

Kupnja 2y mjenjaca bez probanja istog je uvijek macak u vreci...Svaki 16v je se sigurno krvnicki vozen i takoder saltan...dobro pripazi pri kupnji vrlo vjerovatno je da ces se razocarati kad ga stavis na auto;)



Evo ga nema :icon_sad: Mora negdje dobar bit . :icon_rolleyes:
 
Član
Ako vec ubacujes 2.0 16v onda bi ti bilo preporuceno ako je ikako moguce da ubacis 02A mjenjac i ostale djelove poput hidraulike koji ce doci uz motor ako uzmes sta havarisano poput golf3 gti 16v sa ABF motorom

02A ima hidraulicni cilindar za potisnu plocu, sajle za saltanje i koristi 100mm case za unutrasnje kineticke zglobove

Ovo je najveci problem za prepakivanje u keca jer ti trebaju poluosovine od scirocca 16v ili golf1 kabrioleta a moras napraviti novi nosac za mjenjac jer stari ne odgovara

Ovaj mjenjac je kud i kamo jaci i izdrzivljiji nego starije varijante, kvacilo je puno lakse potisnuti i ima puno bolji osjecaj na lameli

Cak mozes koristiti ostale djelove poput elektronike za motor, satove itd itd

Ako bi krenuo ovim putem onda bi sa havarisanog auta mogao skinuti i 22mm kocioni glavni cilindar i veci servo koji su puno bolji od manjih golf1 varijanti

Tesko je uskladiti prednje kocnice sa golf3 na golf1 i po mom misljenju osim 22mm kocionog cilindra i serva ostalo nista ne treba

Ostavi zadnje bubnjeve standard samo obnovi cilindre i obloge a naprijed stavi diskove od golf2 16v 256mm sa klijestima od scirocco16v ili starijih audija pout audi 80 od neke 83 god ili tako nesto

Ovo je po meni super kombinacija sa finim osjecajem kocnice jer sam ja koristio isti setup
 
Top