U Hrvatskoj planiraju bojkotirati benzinske pumpe 22.02. Da li je to moguće kod nas?

U Hrvatskoj planiraju bojkotirati benzinske pumpe 22.02. Da li je to moguće kod nas?

Da li je kod nas mogu?e bojkotirati benzinske stanice radi skupog goriva?

  • Da

    Votes: 39 59,1%
  • Ne

    Votes: 27 40,9%

  • Total voters
    66
Član
Bojkot pumpi nema smisla!
Trebamo bojkotovati nase automobile ma koliko nam dragi bili. Kad bi se organiziralo da SVI KOJI TO MOGU, pet radnih dana odu pjeske ili biciklom na posao, moze i javnim prevozom, mozda bi se nesto i promjenilo. A sve dok mi svi na svaki i najmanji zadatak palimo auto, nista se nece mjenjati.
Bi li vi spustali cijenu artikla u vasoj prodavnici, koji ima odlicnu prodaju, bi naravno :lol:
 

rs6

Član
dumpors je napisao(la):
Bojkot pumpi nema smisla!
Trebamo bojkotovati nase automobile ma koliko nam dragi bili. Kad bi se organiziralo da SVI KOJI TO MOGU, pet radnih dana odu pjeske ili biciklom na posao, moze i javnim prevozom, mozda bi se nesto i promjenilo. A sve dok mi svi na svaki i najmanji zadatak palimo auto, nista se nece mjenjati.
Bi li vi spustali cijenu artikla u vasoj prodavnici, koji ima odlicnu prodaju, bi naravno :lol:

potpis !!!! ;)
 
Član
kod nas je gora situacije mnogo... i to je tako odavno, cjenovno smo daleko skuplji u odnosu na prosjecnu platu i zivotni standard od hrvatske...i to je gorivo- faktor bez kojeg se moze..da ne pricamo o osnovnim zivotnim namjernicama koje su cjenovno u rangu onih u njemackoj ili francuskoj, pa cak i skuplje...-ako zbog toga ne protestujemo , o ovome je smijesno i govoriti...;)
moze se to nazvati raznim imenima bojkot pumpi ovog onog, kod nas s obzirom na nasu svijest jako tesko da ce gradjani ista da urade....mi smo nacija ovaca sto jest jest, mora i to neko ;)
meni nebi bio problem ne koristiti auto ni par dan, al' ne moze se time mnogo postici...prije svega radi djela onih koji imaju novaca, velikih preduzeca , privatnika kojih boli racku za sitnom rajom, i koji brinu samo za svoje dupe...
jedino sto bi bilo pametno a sto je trebalo kod nas napraviti davno, a nismo (necemo ni sada) je organizovan protest, blokada nekih ulica itd., prije svih protest taksista , prevoznika itd.;)
tesko da ce mujo iz orahovice kod srebrenika pokrenuti sve to , takve stvari krecu od nekih organizovanih (povezanih interesom) grupa, a poznato je da su nasi gradjani organizovani kao i nasa prostitucija tako da nista od toga, pusimo ga samo...kupite priusa :cool:

p.s. potpis dumpors, moguce je i tako na duzi period, ali to je prije promjena zivotnog stila, nego bojkot...a i malo ljudi bi to moglo da uradi...

btw. ja takav bojkot odavno provodim, nisam upalio auto 15 dana :lol:
 
Treba smijeniti vladu sto zbog njih ne funkcionise ova nasa drzava i sto nema para , da ima posla i plata nebi ni bilo problem platiti benzin, nisu krive benzinske !!
 
Kod nas je 2002 benzin bio neku 1,30 po litri, a tada je i manje auta bilo na cestama. Po ekonomiji, upravo tada su cijene trebale biti vece, a evo danas kada ima vise korisnika, cijene bi trebale biti manje. No ne moze kod nas, mora gospoda zaraditi, a cijene se mijenjaju navise kada treba sta poskupiti. Da ides pjeske ili kako vec na posao, ici ce nekoliko hiljada, ali sta je sa djece i ostalih radnika u prigradskim naseljima, oni nece sigurno ici biciklom, tako da im ostaje auto i autobus, a opet nisi nista postigao... Treba krenuti od drzave, ali dzaba kad nam je ova djubrad na vlasti.
 
Član
OK, svima nam je jasno da nema nikakve fajde od bojkota pumpi, prije ili kasnije cemo se svi morati parkirati ispred magicnog brojila. Ono sto meni ne ide u vugla jesu udruzenja za zastitu potrosaca. Apsolutno nikakve reakcije na poskupljenja, ni prstom maknuli nisu. Vjerovatno su i tamo režimski kadrovi postavljeni, ili je naftni lobi uskocio nekome u padje... Jos jedan od razloga zasto su goriva poskupila u zadnje vrijeme jeste cinjenica da se jedino kod nas goriva dopremaju cestovnim saobracajem umjesto željeznicom koja je kud ikamo jeftinija! Apsolutna glupost (opet lobiranje). Do prije 6-7 godina voziti benzinca od 2.500-3000ccm je bila sasvim normalna pojava. Danas kad neko kaze da vozi 1.8 benzinca, raja ga cudno gleda, tipa đe'š benzinca, jesi normalan:icon_eek: Primanja ostaju ista, a cijene svega mogucega rastu do Boga milog, a sve dok budemo letargicno gledali na poskupljenja i komentarisali ista kao neki od kolega iz ovog topica, konstantno ce nas *ebavati ovi majmuni sa vlasti! JA SAM ZA. Za promjenu, za bojkot, za izlazak na ulice. Nije bitno, brate mili, jesi li iz Smederacije il' iz Republike Smrdske, ista nas sranja gaze, ne samo u automobilskoj industriji, nego inace u ovoj napacenoj nam državi. Ako iko bude zainteresovan da pravi protest, blokadu, bojkot, bilo shta, ja GARANTUJEM svoj dolazak, i dolazak jos barem 15-20 mladih ljudi kojima je svega ovoga preko glave.
 
Član
Cijene se mogu spustiti, korisnik je duplo jači od prodavača, ali i duplo gluplji (Nemojte se naci uvrjeđeni) ali tako je sve dok se sipa gorivo . Nece nitko od prodavaca reci ma jest ovo je gorivo skupo odo ja njega spustit ;)
Samo se treba pobunit. Skupi se malo vise ljudi i svatko na benzisku i nek sipa za 2-3 marke, pa kad se kolona skupi...........I tako svaki dan...Pogledajte u Grckoj reforme, uvedu nesto 50000 ljudi strajka i mozes kurcu svirat
 
Član
Ma ja se ne vozam puno ali znam prije je dizel bio skuplji u ljeto ali bi opet na zimu pojeftinijo a sad je i zimi skup mogu misliti na koliko ce izaću u ljeto biće 3km smim okladiti;)
npr. zima 1.80 ljeto 2.20.
sto se tice blokade nista bez 5 dana blokade npr auta ostaviti na ulazima benzinski i zakrčiti puštati vozila hitne itd ili kamijonima zakrčiti to možda i može u manjem mjestu 2-5benzinski ali kako u sarajevu gdje ih ima 50benzinski..
 
Član
Damir i Amel je napisao(la):
Treba smijeniti vladu sto zbog njih ne funkcionise ova nasa drzava i sto nema para , da ima posla i plata nebi ni bilo problem platiti benzin, nisu krive benzinske !!

a vidim tebi u lokaciji pise Bec...

:icon_exclaim: pricamo o cijeni goriva..... ja se sjecam kad sam bio mali da je litar benzina ili dizela, nisam siguran bio 1,05 KM... s ocem odem u Sarajevo i vratim se za 10 maraka... ok, ja razumijem da je cijena barela skocila ali nije moguce da je skocila toliko da je ovolika cijena goriva... problem je u tome sto cijena barela skoci i nasi dignu cijene, cijena barela padne, nasi ostavljaju iste one cijene i sve tako u nedogled tako da nam cijene nikad ni ne padaju... izadje se, blokiraju se 3-4 glavna putna pravca, blokira se ulaz i izlaz u glavni grad pa bi tako mozda nesto i postigli... ovako mozemo samo da http://www.youtube.com/watch?v=oXobejzkijo
 
Početnik
Cim se najavi ponovno poskupljenje, ja sam za to da se blokira ulaz u Sarajevo...vjerujem da bi i taxisti bili tu, prevoznici??
 
Administrator
Oggy je napisao(la):
Cim se najavi ponovno poskupljenje, ja sam za to da se blokira ulaz u Sarajevo...vjerujem da bi i taxisti bili tu, prevoznici??

:cool: to je možda još bolja opcija.

Organizovati blokiranje ulaska u veće gradove u BiH u isto vrijeme na neko određeno vrijeme, lupam sat, pa opet kroz 7 dana isto ponoviti samo ostati 5 sati, pa bi vidjeli...

Briga naftaše možda, ali vlada bi tu nešto morala da uradi 100%
 
Član
tom blokadom bi samo ostetili postene ljude koji idu na posao da zarade za zivot, nebi sigurno nijednog politicara... bolje bi bilo blokirat benzinske ili vladu :D
 
Član
Ebi te se tamo, cuj blokiraj Sarajevo :icon_mad: Blokiraj te Ploce ili granicne gdje ulaze cisterne, a ne Sarajevo ;)
 
Top