U Hrvatskoj planiraju bojkotirati benzinske pumpe 22.02. Da li je to moguće kod nas?

U Hrvatskoj planiraju bojkotirati benzinske pumpe 22.02. Da li je to moguće kod nas?

Da li je kod nas mogu?e bojkotirati benzinske stanice radi skupog goriva?

  • Da

    Votes: 39 59,1%
  • Ne

    Votes: 27 40,9%

  • Total voters
    66
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Organizatori bojkota preporučuju onima kojima je neophodno da "tankaju" svoja vozila dan ranije.

Jao preporuke za bojkot.Zato ce dan ranije biti takva guzva da ce poslovati za 2 normalna dana :lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
Organizatori bojkota preporučuju onima kojima je neophodno da "tankaju" svoja vozila dan ranije.

Jao preporuke za bojkot.Zato ce dan ranije biti takva guzva da ce poslovati za 2 normalna dana :lol:

Problem je sto se bez goriva NE moze...jedino ovi sto na plin voze mogu u plinarama sipat,a naftu i benzin moras nasuti na pumpi (ne uzimam u obzir mali broj ovih sto sipaju "ispod ruke")...tako da od bojkota ne moze izaci nista efikasno,jer ce vecina opet naredni dan otici nasuti gorivo na istim pumpama koje su pljuvali na bojkotu
 
Za mene je ovo glupost ,bojkotovanje 1 dan , svi znamo da moras tankati a jedan dan niko nece ni primjetiti , ako su napravili poso prije na dan onda sutradan nije problem !!
 
Član
Damir i Amel je napisao(la):
Za mene je ovo glupost ,bojkotovanje 1 dan , svi znamo da moras tankati a jedan dan niko nece ni primjetiti , ako su napravili poso prije na dan onda sutradan nije problem !!

samo ce dobiti jedan dan odmora, a poslovanje na istom nivou. ili ce nadoknaditi dan prije, ili dan poslije. sasvim svejedno :icon_biggrin:
 
Administrator
^ ispade da je upravo tako.
Kad je poskupljenje goriva, svi govore joj skupo, joj gdje će dalje... Možda oni baš time nešto postignu, možda ne od prvog pokušaja, već od drugog ili trećeg.

Ne znam koliko vas razmišlja o tome, da poskupljenjem goriva, poskupljuju i ostale životne namirnice, javni prevoz i td:icon_confused:


Ja ipak mislim da bi se kod nas to moglo organizovat, ako bi se određen period prije toga promovisalo na svim sajtovima, fb-u i td.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
^ ispade da je upravo tako.
Kad je poskupljenje goriva, svi govore joj skupo, joj gdje će dalje... Možda oni baš time nešto postignu, možda ne od prvog pokušaja, već od drugog ili trećeg.

Ne znam koliko vas razmišlja o tome, da poskupljenjem goriva, poskupljuju i ostale životne namirnice, javni prevoz i td:icon_confused:


Ja ipak mislim da bi se kod nas to moglo organizovat, ako bi se određen period prije toga promovisalo na svim sajtovima, fb-u i td.

sve se slazem,osim ovog zadnjeg:D
problem je sto ljudi nemaju alternative...sto bi promijenili cijene? da jos poskupe,vecina nas MORA nasuti gorivo, MORA platiti autobus i slicno...
 
Đubrad korporacijaska.... koliko će još cijene otić kad nastupi Embargo na uvoz Iranske nafte???

Mislim da je doslo vrijeme da se pomalo okreće el.automobilima...:icon_mad::icon_mad:
 
Administrator
naravno da se gorivo mora nasuti, ali protestima se mnogo toga postiglo, pa zašto ne bi i ovo(naravno opet napominjem da ne bi se postiglo od prvog puta). Pa vidi sliku u prvom postu. Gorivo bilo 1 KM. Za 100 kuna si dobio 25 litara, a sad za 100 kuna dobiješ 10 litara i udaraj se nogom u guzicu:icon_confused: Pa nije cijena po barelu skočila 200% od tada ga ga J.

Al' dok šutimo izgleda da nam je dobro
 
Član
gorivo kao i sve ostalo je skupo radi usranog poreza koji drzava non stop povecava.... Da bi proizveo neku sirovinu npr. pšenicu za kruh placas porez na gorivu , gnojivu itd. Da bi proizveo brasno od psenice placas mlin i porez na uslugu, pa onda porez na germu i uslugu pecenja kruha i na kraju opet porez na kupljeni krug i dok dodje roba do krajnjeg potrosaca vise poreza nego vrijednosti robe. Malo ugrubo je ovo ali otprilike to tako nekako ide.
Drzava mora naci novac za mirovine, place drzavnim sluzbenicima i slicno a jbg najlakse je udariti po onome bez cega nemozes GORIVO,STRUJA,VODA... Evo svi za gorivo govore a sto je struja 50% poskupila to malo tko spomene....
Dakle tovare se na bitnim stvarima bez kojih nemozes zivjeti i funkcionirati i prisiljen si to placati... Iako ima drugih nacina da se blagajna puni ali jbg, lakse je ovako. I nikakav kratkotrajni bunt i bojkot nece pomoci , a za dugotrajni nema mogucnosti ni izbora jer nemozes ici strajkati ako nisi gorivo nalio :D
 
Član
electroboy je napisao(la):
Đubrad korporacijaska.... koliko će još cijene otić kad nastupi Embargo na uvoz Iranske nafte???

Mislim da je doslo vrijeme da se pomalo okreće el.automobilima...:icon_mad::icon_mad:

Bas a onda ce kao struja biti jeftina.
 
Član
ja predlažem da svi pojedemo po jedan sendvić pa idemo strajkat glađu :lol:

natankat puna pa ćemo štrajkat ;)
 
Član
kod nas tesko... u ze se stalno kuka o zagadenje, dodju protesti 23 covjeka, od toga 20 prolaznika/penzinoera sto stanu da ubiju vrijeme...

capitalism-poster-fewer-choices.jpg


;)

6a01053620481c970b016760f1a65f970b-500wi


:D
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
gorivo kao i sve ostalo je skupo radi usranog poreza koji drzava non stop povecava.... Da bi proizveo neku sirovinu npr. pšenicu za kruh placas porez na gorivu , gnojivu itd. Da bi proizveo brasno od psenice placas mlin i porez na uslugu, pa onda porez na germu i uslugu pecenja kruha i na kraju opet porez na kupljeni krug i dok dodje roba do krajnjeg potrosaca vise poreza nego vrijednosti robe. Malo ugrubo je ovo ali otprilike to tako nekako ide.
Drzava mora naci novac za mirovine, place drzavnim sluzbenicima i slicno a jbg najlakse je udariti po onome bez cega nemozes GORIVO,STRUJA,VODA... Evo svi za gorivo govore a sto je struja 50% poskupila to malo tko spomene....
Dakle tovare se na bitnim stvarima bez kojih nemozes zivjeti i funkcionirati i prisiljen si to placati... Iako ima drugih nacina da se blagajna puni ali jbg, lakse je ovako. I nikakav kratkotrajni bunt i bojkot nece pomoci , a za dugotrajni nema mogucnosti ni izbora jer nemozes ici strajkati ako nisi gorivo nalio :D

nije bas tako, porez ne ulazi u nabavnu vrijednost, a od nabavne vrijednosti + troskova (u koje takodje ne ulazi pdv, jer se pdv izdvaja, pa se "prebija" sa izlaznim pdv-om) se formira prodajna vrijednost.


medjutim, sasvim druga stvar su akcize na gorivo, koje svako malo kad im nestane para u budzetu, povecavaju i to je ono sto pravi problem. takodje i ovi naftasi, podizu cijene kako im je cejf. svi zajednicki slozno posalju zahtjev za povecanjem (iz ko zna kojih razloga) i naravno ljudi im dozvole, boli neka stvar odgovorne vlasti za hebeni narod. cim su smanjenja u pitanju, smanje fening-dva, a povecanja nikad nisu bila ispod 5-6 feninga. s tim da na jedno smanjenje dodje barem 3-4 povecanja.

slazem se da ne treba sutiti i trpiti, ali treba naci djelotvoran nacin protesta. sta ces uciniti ako bojkotujes pumpu, nasuti mozda vode u gorivo?? naravno da ne, nego ces im nakon 2-3-5 dana otici i nadoknaditi sve sto nisi kupio, mozda sad po jos vecoj cijeni
 
Top