Tvrda crijeva i stvara mi pritisak golf 3

Tvrda crijeva i stvara mi pritisak golf 3

Imam golf 3 81 kw 213 000 predzenih km
Odnedavno mi se poceo javljat taj problem imam tvrda crijeva i pritisak u boci sve sam mjenjao, termostat, termoprekidac, racvu( bila zacepljena ), bocu i 3 cepa na njoj i opet tvtda ceijeva i imam pritisak kada otvorim.cep od boce antifriz poleti van nakon 20 min voznje da li je moguce da je dihtung jer na ono tanko crijevo u bocu ide voda bez prekida
 
Rekli su mi da je dihtung ok ne pusta nigdje vodu zamjeno crijeva gdje pustalo i ventilator na hladnjaku mi se spro pali treba bas da se ugrije a mjenjao sam termo prekidac izgleda da cu morati radit taj dihtung
 
Kad otvoriš čep od antifriza, izbijaju li mjehurići, i čuje li se na garež?
Ne ne cuje se nista i nema mjehurica ide vida bez prestanka na tanko crijevo u posudu i kaze mi jedan majstor koji je to sve mje jao da je to ok samo vozi kao i treba da budu tvrda to ok ali kada otvorim cep ne bi trebao da izbija vodu ako je sve ok jeli tako ? Izadze dosta zraka taj pritisak dali bitrebao staviti termostat koji prije otvara ili sta vec
 
Član
Ne ne cuje se nista kaze mi jedan majstor da je to ok samo vozi kao i treba da budu tvrda to ok ali kada otvorim cep ne bi trebao da izbija vodu ako je sve ok jeli tako ?
Ne smijes otvarati čep, ako je motor dostigao temp., tj. otvoren termostat.

Zašto? Zato što temp. antifriza u normalnim uslovima varira od 90-115'c. Jedan od razloga zašto ne prokuha, je i pritisak od 1-1.5bar pod tom temp.

A sad zamisli taj pritisak+blok motora+alu glava, i ti otvoriš čep, pritisak naglo pane... U najboljem slučaju strada dihtung, ili se samo opžržiš. Najgore da ne nabrajam

Ako već hoćeš da kontrolišeš to, otvoriš čep kad je motor hladan (mlak), i upališ ga i pratiš vodu.....

Ne smiju se pojaviti mjehurići. Voda (antifriz) ne smije smrditi na garež. Ventilator hi trebao da krene na oko 95'c, a prije toga naravno termostat da otvori.
 
Ne smijes otvarati čep, ako je motor dostigao temp., tj. otvoren termostat.

Zašto? Zato što temp. antifriza u normalnim uslovima varira od 90-115'c. Jedan od razloga zašto ne prokuha, je i pritisak od 1-1.5bar pod tom temp.

A sad zamisli taj pritisak+blok motora+alu glava, i ti otvoriš čep, pritisak naglo pane... U najboljem slučaju strada dihtung, ili se samo opžržiš. Najgore da ne nabrajam

Ako već hoćeš da kontrolišeš to, otvoriš čep kad je motor hladan (mlak), i upališ ga i pratiš vodu.....

Ne smiju se pojaviti mjehurići. Voda (antifriz) ne smije smrditi na garež. Ventilator hi trebao da krene na oko 95'c, a prije toga naravno termostat da otvori.
Sad sam se isao vozatinuz brdo jrdno 15 min temp je na 90 stepeni gornje crijevo je toplo donje hladno znaci nije otvorio termostat kaze mi majstor dobro je to kao nije se ugrijao dze se nece ugrijat vozim sve uz brdo i to bas ga tjeram i nema.mjehurica na hladan motor testirao sam sve
 
Ako temperatura stoji na 90 onda je otvorio termostat.Provjeri cep od ulja,vidi ima li onog bijelog slajma na njemu,isto tako i na sipci od ulja.
Provjeri i nivo rashladne tecnosti i ulja kad se motor ohladi..
 
Ako temperatura stoji na 90 onda je otvorio termostat.Provjeri cep od ulja,vidi ima li onog bijelog slajma na njemu,isto tako i na sipci od ulja.
Provjeri i nivo rashladne tecnosti i ulja kad se motor ohladi..
Ulje i voda ok kada se ohladi, na cepu nema nista bijelog sve ok temp je 90 ali donje crijevo je hladno a gornje toplo da me sat ne zeza mozda cudno mi skroz.pojede mi moje zivce dao sam.dosta para uvijek isto
 
Top