tuzla

tuzla

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
menjic je napisao(la):
Pa kolika je ta zaustavna staza da se svi zale.

Ja sa 80 mogu stati na 10ak 15 m dalje nisam mjerio i to je da se ne naprezem mnogo :)

A koliko ti treba da se zaustaviš pri brzini od 200 i više od 200km/h ???
 
Član
antrax je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Pa kolika je ta zaustavna staza da se svi zale.

Ja sa 80 mogu stati na 10ak 15 m dalje nisam mjerio i to je da se ne naprezem mnogo :)

A koliko ti treba da se zaustaviš pri brzini od 200 i više od 200km/h ???

kod brzine od 200km/h po losijoj cesti npr. 425.17m (14.59s) od toga se 379.71m (13.77s) koci

bremsweg_faustformel.jpg

(Geschwindigkeit = brzina u km/h)

http://www.internetratgeber-recht.de/Verkehrsrecht/frameset.htm?http://www.internetratgeber-recht.de/Verkehrsrecht/Rechner/rechner-bremsweg.htm

znaika.gif


:lol:

menjic je napisao(la):
Pa kolika je ta zaustavna staza da se svi zale.

Ja sa 80 mogu stati na 10ak 15 m dalje nisam mjerio i to je da se ne naprezem mnogo :)

po formuli 77.43m..
i ti kupujes durex XXL cini mi se? joke ;)

:lol:
 
Član
RCat je napisao(la):
antrax je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Pa kolika je ta zaustavna staza da se svi zale.

Ja sa 80 mogu stati na 10ak 15 m dalje nisam mjerio i to je da se ne naprezem mnogo :)

A koliko ti treba da se zaustaviš pri brzini od 200 i više od 200km/h ???

kod brzine od 200km/h po losijoj cesti npr. 425.17m (14.59s) od toga se 379.71m (13.77s) koci

bremsweg_faustformel.jpg

(Geschwindigkeit = brzina u km/h)

http://www.internetratgeber-recht.de/Verkehrsrecht/frameset.htm?http://www.internetratgeber-recht.de/Verkehrsrecht/Rechner/rechner-bremsweg.htm

znaika.gif


:lol:

menjic je napisao(la):
Pa kolika je ta zaustavna staza da se svi zale.

Ja sa 80 mogu stati na 10ak 15 m dalje nisam mjerio i to je da se ne naprezem mnogo :)

po formuli 77.43m..
i ti kupujes durex XXL cini mi se? joke ;)

:lol:



Mah... kanit se treba tih forumula... auta koja prolaze na 402m brzinom većom od 200km/h nisu ni F od fabrike... sve je to prepakivano... zato najbolje znaju oni koji ih izvoze tolikom brzinom ;)

Ali eto ako je Basta uspio stati normalno bez rizika, neznam uopšte što oko tog vodimo brigu... barem znamo svi kako njegov auto ide, treba tu silu zaustavit ;)
 
Početnik
Basta je tada isao 11.8, sto je dosta sporije od vremana koja je radio kasnije tokom prosle sezone. jer mu nije sve bilo OK na toj utrci. znaci logicno da nije isao brzinom kojom moze.

i tko to molim lijepo ovdje moze se zakleti da nece nitko drugi ici ispod 11.8, ha? ja nebih

nek organizator sredi ono sto moze, i to je to
 
MyX je napisao(la):
Jao jao, koja smo mi kriza od ljudi. Primitivizam, tvrdoglavost, zelja za dokazivanjem (ali u glupiranju), zelja za svadjom i ostale kojekakve slicne stvari nas prebijaju... Vazda se pokusava postici nekakav kompromis, a ustvari se samo jos vise zapetljavaju stvari..preskace se sa teme na temu, samo da bi se odrzala svadja. I uvijek je za to kriv nas ''mentalitet'' ili zato sto smo balkanci, a ne mi sami...ili u jos gorem slucaju, uvijek je neko drugi kriv za nesto.

Zar je toliko tesko konkretno odgovoriti na pitanje?? Zar je toliko tesko obezbjediti uslove da niko ne nastrada (ne daj Boze), (govorim o duzini zaustavne trake)??


Pozz od Meshe, vidimo se u nedjelju... ;)

MYX DOLAZIS LI SA KECOM SVOJIM U ZIVINICE DA STANEMO JA I TI PRVU ODMA
 
Član
I sta sad niko ne zna kolika je u stvari duzina tog zaustavnog puta ????????????????????????????

Ili ja nisam vidio ?

Naravno da ne kupujem durex, to je samo trosenje para. Ljepse je bez, probajte :icon_smile:
 

MyX

Član
dajdza 16v je napisao(la):
MYX DOLAZIS LI SA KECOM SVOJIM U ZIVINICE DA STANEMO JA I TI PRVU ODMA

Ne dolazim sa kecom, jer nije jos zavrsen..ali dolazim sa Hyundai Getz, 1.1 mashina..mislim da ne mozes protiv ove sile :lol: :lol: :lol: :lol:
 

MyX

Član
GreenDevil je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
eh tamam onda ja i ti da stanemo :D


mozes se i sa mnom potezat :cool::cool:


Super da znam...stavit cu Type R papucice, jacaPi Alu podmetace, M look retrovizore, olaksane ratkape, blatarice u boji auta i mozda jos poneku sitnicu..poredam sve ovo i imam dodatnih 75 ks...mozda da ponesem jos nekoliko vijaka za zavrnuti u branik, koji takodjer po komadu oslobadjaju dodatnih 10ks pritiskom na samo jedan crveni gumbic... :lol: :lol: :D
 

MyX

Član
Prefarbaj i D u crveno, onda ce tek da bude pravi lom..mozda oboris i rekord staze... :lol: :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top