turbopunjac na 64 KS

turbopunjac na 64 KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
znaci..
isplati li se stavljati turbinu na auto (hyundai i10) od 49 kW?
da li bi mi to diglo konjazu do nekih 90-100 ( moze i vise xD ) ??
kolko bi me to kostalo otprilike ?
i sta jos vuce ta turbina sa sobom, koje jos nezaobilazne preinake?

citao sam puno i nekako mi je ovo najprihvatljivije, jer auto je od staraca i relativno je nov i glupo mi je u njega ubacit neki stariji motor i razjebavat auto, tako da se turbina cini odlicnim rjesenjem.

hvala na odgovoru, nemojte me grdit odmah :DD
 
Član
ali gledao sam ostale opcije..nisu prihvatljive...ovo se cini najprihvatljivijim.. sta mislis koliko bi me doslo ?
 
Početnik
moze sve moze,samo treba ti milion stvari,kao prvo taj motor ce tesko zavrtit turbinu tj kasno bi se budila,treba ti ispusna grana usisna grana,dovod povrat ulja hladnjak ulja,milion senzora i zajebancija..znaci to ti se nikako neisplati neces dobit nista ;)
 
Član
ubacis d16z6 motor za 500-600e, uradis jos neke zajebancije za 500e, tipa izduvna, usisna, komp i to sto ja radim i eto ti to sto zelis, a kvalitetno :D
 
Član
saša to mi je bila jedna od opcija, ali stari mi nije dao da ubacujem stare motore umjesto novog(doduse sranje)..
 
kostalo bi te puno para a ne bi dobio vise od 10-15ks
bolje kupi kakvo starije auto do 1000€ i to sredjuj a ostavi starcima motokultivator, ovaj Hyundai-a
 
Legend
kad pogledas sve sto trebas uradit, tesko da se isplati..
kao sto i sam znas, predpostavljam da si se informisao..
turbo kompresor (tzv turbina) uzima izduvne gasove, pokrece turbinu koja je na istoj osovini sa kompresorom i on gura u motor zrak pod pritiskom (od pritiska ti direktno zavisi koliko ces imati konja, naravno i od goriva..)
to ti vuce odmah 2 stvari, vise goriva, druga usisna, izduvna grana, drugi filter.. (posto predpostavljam da na taj motor fabricki nije isao turbo, sve dijelove moras sam praviti, i kontati sta i kako napraviti..)

sljedece, elektronika, koja to sve kontrolise, mora biti uskladjena sa turbinom, maf senzorom, dotokom goriva.. i tu moras paziti, najispljatljivije bi ti bilo uzeti unichip q i njega programirati, sumnjam da tvoj fabricki ecu ima sve te opcije..

naravno, posto je motor male litraze (zapremina cilindara), moras gledati da stavis manju turbinu, jer nemas puno izduvnog gasa.. k12 bi ti bila mjera za taj poduhvat, po meni..

i na kraju, da ne pricam o obradi motora, zamjeni dihtunga, i da vozis u strahu koliko ce klipovi i klipnjace izdrazi sav taj novi "pritisak"..

po meni, neisplativa investitica, ti kako hoces :icon_smile:
 
Član
Kao prvo pronjusaj na netu jel u tebe radilica sa 3 ili 5 lezajeva...ako je sa 3 lezaja kao kod mene odmah zaboravi svu tu pricu, jer nece izdrzati...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top