tuning kutije

tuning kutije

Član
super-mario-subwoofer.jpg
 
Član
A da ja pitam taj low society furku
ABS((LOG(freq 1)-LOG(freq 2))/LOG(2))
Sta postizete extenzijom pola oktave od 20-30hz u svakodnevnom slusanju?
Koja to muzika ide bez klipa toliko nisko???
Evo npr Handle my bizness by Young Jeezy slow-d (preuzeta s jednog USA foruma preradjena od strane DECAF-a znaci nize ne ide)
i kako aj vidim peak od 34hz:icon_question:
tP34K.jpg


I gdje su ti silni sistemi i MUZIKE sto idu svakodnevno na 30ku all day every day!
Strucnjaci!
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
nenad je napisao(la):
Pa kad vec trazis savjet sta tu neku misteriju oko woofera pravis :icon_question:

Reci sta je u pitanju i dobices potrebne informacije i savjete u vezi kutije, presmjesna tema.

Sigurno je ova mrcina http://www.ground-zero-audio.com/de/produkte/subwooferchassis/gzpw-15spl.html ali neće da kaže, to će biti surprise :icon_biggrin:

Taj ne može 30hz odradit nikako;)
 
Član
Joke-zgb je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
nenad je napisao(la):
Pa kad vec trazis savjet sta tu neku misteriju oko woofera pravis :icon_question:

Reci sta je u pitanju i dobices potrebne informacije i savjete u vezi kutije, presmjesna tema.

Sigurno je ova mrcina http://www.ground-zero-audio.com/de/produkte/subwooferchassis/gzpw-15spl.html ali neće da kaže, to će biti surprise :icon_biggrin:

Taj ne može 30hz odradit nikako;)

Nize ide type R 15'' :D
 
davore, pa kad sagledas tuninge kutije i sam peak je par hz gore, na 30hz tuningu je to sigurno oko 35hz zavisno od woofera, znas i sam da tuning ustvari nije najglasnija frekvencija koju ce odsvirat. mada slazem se za to da ima malo muzike koja ima u sebi toliko niskih stvari, al zato imaju bass testeri sa kostantnih 30hz :lol:
 
Član
:lol::lol::lol::lol: baš se tako vozam gradom veceras i slusam bass "testere", kad murija... :lol::lol::lol::lol:
 
Član
Ma ljubane za tebe se ne brinem samo me zanima gdje su te MUZIKE :D
A tunirati kutiju da i 20-30 pokriva je ko podesiti da ti auto najmanje trosi na 300km/h (jer svi mi cesto idemo 300 pa nam je tada potrosnja bitna) i bitno je da je spremna kutija da odvibrira 20hz kada se jednom neka pjesma i nadje
 
Top