Tuning kucista --zavrseno---

Tuning kucista --zavrseno---

RE: Tuning kucista

zato sto je sto ovo kuciste 90% od sitne metalne mrezice tako da je prozracno, a vec sam rekao nije mi bila fora kupit gotovo nego napravit.
 
RE: Tuning kucista

rale_cazin je napisao(la):
zato sto je sto ovo kuciste 90% od sitne metalne mrezice tako da je prozracno, a vec sam rekao nije mi bila fora kupit gotovo nego napravit.

drug djaba ti je objasnjavati, 1000 ljudi 1000 cudi, svak bi ovako onako, ukusi su razliciti, a o ukusima se ne raspravlja

tebi svaka cast na trudu i na tome sto si podjelio sa nama ovo ;);)
 
RE: Tuning kucista

zen3dom je napisao(la):
rale_cazin je napisao(la):
zato sto je sto ovo kuciste 90% od sitne metalne mrezice tako da je prozracno, a vec sam rekao nije mi bila fora kupit gotovo nego napravit.

drug djaba ti je objasnjavati, 1000 ljudi 1000 cudi, svak bi ovako onako, ukusi su razliciti, a o ukusima se ne raspravlja

tebi svaka cast na trudu i na tome sto si podjelio sa nama ovo ;);)

Najjaci si do sad ;);)
 
Član
RE: Tuning kucista

rale_cazin je napisao(la):
zato sto je sto ovo kuciste 90% od sitne metalne mrezice tako da je prozracno, a vec sam rekao nije mi bila fora kupit gotovo nego napravit.

A nisam znao izvini ja mislio ti kupio sve gotovo pa pokusavas perfomance izvuci iz sistema. I ja sam ti takav sto se tice Chase Moddinga vidi moje staro kuciste i rupe na podu tu je bio 120 mm ventilator koji je uvlacio zrak a ispod kucista je bio veliki komad aluminijuma sa ripnama.
DSC00426.jpg


jest da je super hladilo ali je vuklo prasine puno.

Sad sam ubacio maticnu sa Xeon procesorima u staro kuciste pa cu vidit kako radi, samo steta sto je AGP port a ne PCIex za graficnu.
 
Član
RE: Tuning kucista

Vec smo navikli na ovom forumu da cim neko uradi nesto drugacije od ostali da ce se naci par onih koji ce ti odma na prvu reci da to nevalja,bez obzira koliko je u to utroseno necijeg vremena,zivaca,volje,a da ne kazem novca i ostalog,samo furaj svoj fazon,ako moze ubaci 5 napojni,a sto ce neko reci nevalja ti to,a ti si to uradio za svoj ceif i bas zato sto niko drugi to nema nek te boli uvo,a kao i sto si sam cini mi se rekao da hoces nesto unikatno samo tako nastavi i naravno ubacuj slike,sta da kazem vise osim sretno i svaka cast,sto se mene tice uradio si extra posao;)......

PS-Vidi limpija sto je nacitan,nisam znao da si mali hakercic:D,trebat ces mi zbog nekih stvari pa ce mo se cuti....sory za off:icon_exclaim:
 
Član
RE: Tuning kucista

e struja kakvih sam ja sve cirkuzarija imao, od vodenog pa nesto rikne, trebaju ti dvojica da nosis sve dijelove, ganjalo se to pravo nekad, a sada se preslo vise na auto, ovo slabije... isfuras ono da svijetli, "huci" te skuplja prasinu, eno kod buraza je sada tako, sve svijetli ko plavo bozicno drvce, doduse povadio je neonke i to :lol: a ja sam presao na "black silent kombinaciju, ma ko bubica, jest da mi je ova "gromada" na procu iskrivila maticnu, al sta joj mogu :D

btw. evo nekih linkova kako se to pravo radi:
http://www.mnpctech.com/case-mod-paint-computer-pc-case-mod-how-to.html
http://forum.benchmark.rs//showthread.php?t=216028&page=1
 
Član
RE: Tuning kucista

Sve zavisi kako se gleda i s koje strane šta je cilj, dobtii respect samo što je džaba uhlupo 100h vremena i xxx para za kojim će kasnije žaliti ....

Ljudi su mi rekli par stvari koji su argumentovano i dokazano bolji, to što neko hoće da kaže da u kućištu ima 2 napojne i 6 ventilatora je druga stvar.

Btw o kojem se ventilatorima radi, koje ja vodeno hlađenje?
 
Član
RE: Tuning kucista

svaka čast drug na projektu,ti furaj svoje drugačiji si,ti najbolje znaš svoje potrebe,
najlakše je kupiti govoto ili gotove komponte za moding i sve složiti,ko ima volje i ideja sam može napraviti 100 puta bolje kućište od nekog brand name,ko ne vjeruje neka malo pregleda sajtove i forume o moddingu šta ljudi rade....
i ja se već dugo vremena bavim moddingom kasnije ću postaviti neke projekte,
ti na ovom pospremi malo kablove imaš kupiti i snake skin za kalbove ,i stavi 3 venta neka ti upuhuju zrak a 3 da izvlače bolje će se hladiti
 
RE: Tuning kucista

Sminka ti je ovo kume sto si uradio, mogo si mi posudit 1 ventilator, ovaj moj bruji kao oni na Dvici dizelu :D (nista protiv golfa, i ja ga vozim :D). Respect za ovo sto se trudish, ovo moje kuciste meni samo sluzi da krijem kondome i prashinu da skuplja :D
btw. pusti ove sto pricaju sto ovo sto ono, negdje nesto procitaju pa bacaju shuplje :D :D
 
RE: Tuning kucista

Cek, sta ce pogoniti jedna napojna a sta druga?? Pazi da neimadnes problema zbog toga, npr ako je u grafu jedna napojna u drugu grafu druga ili u maticnu druga, prilicno sam skeptican da bi to tako stvaralo ogromne probleme i da bi bilo paljevine, ja bih na jednu napojnu spojio maticnu i grafulje i bilo sta sto jos ima konektor a povezano je direktno na plocu, a na drugu ventilatore i mozda diskove al opet...
 
Član
RE: Tuning kucista

panajotis je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
svijetli ko u disku :cool:
samo mali ti taj coolercic na procu :D

haha kupi pa ugradjuj veci ... mozes i ventilator iz auta :lol:

kakav ventilator iz auta, da oglusim :lol: ja sam ti u "silent" fazonu
evo najveci sto kod mene moze stat, a da plocu ne iskrivi puno, te da se moze stavit stranica kucista sa izolacijom :D


Uploaded with ImageShack.us
 
Top