Tuning kucista --zavrseno---

Tuning kucista --zavrseno---

Ev bilo mi simpaticno za postaviti na forum ipak je ovo isto tuning :p
kupio nove komponente za racuar, posto su sve komponente extra jake i igrackica ne fali morao sam kupiti midi kuciste u koje ce se upasati 2 napojne jedinice, katana kuler na procesor, vodeno hladjenje cipseta i graficke, potenciometar za 6 kulera svaki 12cm,senzori i alarm toplote komponenata i drugo :p
par dana se flekasalo na kucistu da se napravi prostora kulerima.
stranice su dobile velike otvore za zrak, tako i prednja strana kucista.
danas kuciste lakirano u crno, sa par tamno zelenih detalja.
montirao sam ga da vidim kako je ispalo, evo par slika mada cekam ostale komponente koje ce se kompletirati za desetak dana pa ce onda konacne slike.

1y912.jpg


1zlwydg.jpg


vpgeoi.jpg
 

DLS

Početnik
RE: Tuning kucista

saka cast . a zasto 2 napojne jedinice ,nekaq dobra marka preko 800w to sve solidno moze da goni
 
RE: Tuning kucista

ati 4870 x2 8, giga rama,6 kulera pupma vodenog ladenja,diskovi....
jedna napojna bi bila uvjek maksimalno opeterecena, pregrijavala se i brzo izdahla, ovako sve rastereceno dva tagana rade bolje.
 

DLS

Početnik
RE: Tuning kucista

rale_cazin je napisao(la):
ati 4870 x2 8, giga rama,6 kulera pupma vodenog ladenja,diskovi....
jedna napojna bi bila uvjek maksimalno opeterecena, pregrijavala se i brzo izdahla, ovako sve rastereceno dva tagana rade bolje.

dali koristis vodeno hladjenje samo na procesoru ili si negdje nabavio i blokove za graficke pa i njih hladis;)
 
RE: Tuning kucista

Dva napajanja su suvisna.
Corsair hx620 (620W) pogoni tu konfiguraciju bez problema.
Koliko sam procitao ti stavljas zracno na proc, a vodeno na cipset i grafu:icon_question:
Ako vec stavljas loop onda prvo stavljaj na proc.;)
 
Član
RE: Tuning kucista

kakvih sest "kulera", mislis 6 ventilatora, cooler i ventilator(fan) ti nije isto ;)

dvije napojne bespotrebno, bilo koji brand-name od 600w ce to gurat bez problema..

ako ides na vodeno, stavi i na proc, te cipset, ni nemas potrebe za ventovima onda, eventualno dva, jedan "usis/izduv"...
 
RE: Tuning kucista

6 ventilatora je i svi upuhuju zrak, a sa strana kucista ce izlaziti, a hladenje ce biti hibrid vodenog i zracnog hladenja jer nijedno ni drugo nemogu ohladiti sta mislim napraviti procesor je black edition tako da je otkljucan mnozilac i sabirnica klokam jezgre sa 2.8 na 4.5....
Napojne su iskrsle brend, moze jedno bogoniti al to nije to, kad su naletjela oba po dobroj cjeni zasto da ne od viska napona glava ne boli :p
kad sve zavrsim poslikat cu i objaviti rezultate klokinga
 
Član
RE: Tuning kucista

ja mislim da je ovo pretjerano za ovu konfiguraciju......pa za 4 sli gtx 480 ti treba napajanje od 1200 w i proc i7 extreme i jos 16 gb rama......
 
RE: Tuning kucista

zajebi sve price, mislim da si odradio extra posao, rasteretio masinu i vidim planira se opako s njom,,,

a reci mi sto ati serije 4, sto nisi isao serije 5, skupa ili ?????
 
Član
RE: Tuning kucista

drug, bez ljutnje... ali to sto ti govoris i hoces radit preseravanje... redom: kog ce ti 6 ventilatora da upuhuju zrak... a da ti izlazi samo kroz otvore... stvarat ces ajmo reci "pozitivan" pritisak, ulazi vise zraka nego sto moze izaci a to znaci da se zrak zadrzava u kucistu sto naravno nije dobro, nema efekta odvlacenja toplote...

onda ako mislis tako klokat proc, sto btw. nikad ne mozes reci sa sigurnoscu da ce radit na toj tacno brzini, zavisi od primjerka, ploce, keksica, sto moze biti problem ako se koriste svi slotovi i maksimalan ram... logicnije da proc hladis vodeno... ovo za dvije napojne, bespotrebno komplikovanje, jos tagan... koji je nekad davno bio slavan, eto malo su popravili situaciju sa "pipe rockom" modelom, jest da im je bio potreban novi oem...
 
RE: Tuning kucista

Nebio ulazio u danje diskusije, kao sto sam na pocetku rekao ovo je tuning kuciste, da sam htio sve najjace komponente kupit i poslozit uradio bi to, medjutim ovako sam isao ciljano na odredjene komponente, a dobit cu istu snagu racunara i imati jedinstven racunar.
oko dvije napojne se digla frka bezveze,uostalom ljepse je vidjti dvije nego jednu, puno kablova, crjeva od vodjenog hldenja koja svijetle i jos puno toga. Naravno da se moglo bez toga svega al bio mi je ceif tako uradit, jer sve ovo sto uradim nigdje se nemoze kupit bit ce jedinstveno, istokareno i napravljeno rucno.
 
Član
RE: Tuning kucista

svakom njegovo, neko voli da komp svijetli ko bozicno, neko da se ne vide niti kablovi niti da se cuje ;) ako vec furas one fazone da svijetli, moj savjet: sakrij i poslozi ove kablove od napojnih, jer su dvije pa ih ima... "osnovno" ostavi, presvuci ih u one pvc cijevi sto idu instalacije, uzmes fluroscentu boju za vodu, imas sa kristalcicima i ostalim pizdarijama, pa bude ko "lava" lamp
 
Član
RE: Tuning kucista

Evo jedan moj tuning :) homemade rack mislim da je oko 40U visine kako jedan omanji čiko a evo kako izgleda taj čikica:

u njega može stati jedno 10 računara :), ali tu ima svega od servera,desktop računara, rutera, switcheva a ev jedan desktop kako izgleda , sve ventilirano kako treba totalno nečujno izolirano i 24/7 upogonjeno.



A zar nisam hardcor :D
 
Član
RE: Tuning kucista

Ne znam koliko si platio kuciste ali taj problem si mogao rijesit sa nekim brand kucistem. Ja sam prije par dana kupio sebi Thermaltake Xaser III kuciste polovno.
100_0626.jpg


Ima ostecenje na lijevom uglu i naprijed sto pise Thermaltake bi trebalo svijetlit i fali kontroler za ventilatore ali za 30 KM koliko sam platio ja sam super prosao. Kuciste ima 7 Ventilatora koji skoro besumno rade.

u kucistu je bila maticna ploca Asus PC DL Deluxe sa dva Xeon procesora od po 2,4 Ghz ovih dana cu stavit u staro kuciste pa da vidim jel radi.
 
Top