Tuned by Liga ... Reparacija farova - Astra G

Tuned by Liga ... Reparacija farova - Astra G

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Kao sto naslov kaze, potpuna reparacija EA farova za Astru G...

Na zahtjev vlasnika je odradjeno:
- rastavljanje farova
- ciscenje farova
- zamjena sjenila na projektoru
- postavljanje novih led dioda (na zahtjev vlasnika)
- poliranje plastika farova
- zatvaranje farova...

Posla preko glave, a evo i slika... ;)

27xi0kp.jpg
iqhtvp.jpg


Farove rastavljam industriskim fenom, da kazem provjereno i drzim se toga...
Nisam se bas trudio da to slikam, al bude jos projekata pa necu ostati duzan... ;)

igywyb.jpg
2db7cav.jpg


Vlasnik se zalio na jako los snop svijetla, pa sam rastavio komplet projektor,
da bi dosao do sjenila istog i opravdao sumnje da je sjenilo izgorilo...

s3ndch.jpg
2nvw0h4.jpg


dmpuky.jpg


Znaci operacija uspjela, pacijent ne daje znakove zivota... pocinje ozivljavanje... ;)

Dogovor je bio da se promjene sjenila projektora i posto nismo mogli da nadjemo polovne da da nisu u slicnom stanju,
uzeli smo nove za nastavak projekta...

1zwd8g8.jpg
4l5pt.jpg


radi samog polozaja i prostora za projektor isao sam na varijantu da sve ostane OEM,
sem sjenila koje smo u svakom slucaju morali mjenjati...

2qmgmk2.jpg


Novo je ipak novo... ;)

Malo sam ovo ono i uspio da prolagodim, tj napravim nove nosace da bi se sve to moglo
vratiti na mjesta i opet funkcionisati...

2cs9uz8.jpg
2wqv28z.jpg


To je bilo spremno nakon sat, dva... pa je doslo na red osvijetljenje prstenova koje nija radilo kako treba...
e tu nisam imao prostora za manevar jer je vlasnik donio smd led trakice na kojima je bilo
po 3 diode koje je trebalo poredati u prsten umjesto standardnih sijalica... u procesu sam morao odrezati
nosace prstenova jer vise nije bilo prostora za njih...

skxgtt.jpg
t7ct3o.jpg


vqtlj8.jpg
2j4xbo1.jpg


Dobri stari duplofan je zamjenio nosace i ujedno malo anulirao tacku koju prave diode jer su preblizu prstena, al sta je tu je... ;)

Onda sam vratio sve na svoje mjesto... pa lagano trljanje od 800 do 3000 graulaze vodobrusnog pa pasta i to je to... ;)

wwjifo.jpg
339len6.jpg


4htr8l.jpg


Mala usporedba poslije poliranja... slike su lose pa se i ne vidi, al vlasnik je prezadovoljan... ;)

35a6638.jpg


Farovi su vec na autu, al nismo stigli slikati pa cu to ostati duzan... :icon_smile:

NAPOMENA!
Nije pravilo da se ovako radi, mozda neko zna bolje, losije, brze i sl...
 
Član
dragi Liga al' uzivam u tvojim temama,hah,treba da nosis titulu doktora! svaka cast na ovome,na proljece ces aBd dobiti i moje farove jer ih hocu u crno da prelakiram :D
de mi reci jesu ovo sa Andreove astre farovi?
 
Član
odlicno majstore, extra je ispalo

ja sam radio skoro isti zahvat na farovima toyote avensis, poznato je da imaju strasno kratak vijek sjenila u projektorima, pa sam i ja radio isto sto i ti, mijenjao drugim projektorima i farbao unutrasnjost farova. ima posla, nikad kraja
 
Sutra pijemo kafu pa cu ja to da ocjenim iz prve ruke :lol: Uzo je i filter polovan bmc al panelac imas ti sredstvo za ciscenje?
 
Legend
Little Dragon je napisao(la):
Sutra pijemo kafu pa cu ja to da ocjenim iz prve ruke :lol: Uzo je i filter polovan bmc al panelac imas ti sredstvo za ciscenje?

Jok ja, ja to otkuham pa na ruke... :lol: Kaze da je zadovoljan, meni licno se nije svidio izbor dioda al to je jedino sto smo imali na raspolaganju...
mada je ispalo dosta dobro... vidjet ces et sutra... ;)
 
@LIGA

Mali off...

Na jednom vozilu mi je usljed blagog sudara... nesto "zeznuto" u faru.. tj poceo je magliti, a nikad prije se to nije desavalo... da li bi ti to mogao srediti? :D
Radi se o Clio-u 2008, oni farovi sa socivima...
 
Legend
GrandMaster je napisao(la):
@LIGA

Mali off...

Na jednom vozilu mi je usljed blagog sudara... nesto "zeznuto" u faru.. tj poceo je magliti, a nikad prije se to nije desavalo... da li bi ti to mogao srediti? :D
Radi se o Clio-u 2008, oni farovi sa socivima...

Vjerovatno je unutra doslo do nekog ostecenja ili zacepljenja izlaza za kondenz...
al dok ne bi vidio ne bi 100% tvrdio da je to...
mada je to skakljiv problem... uvjek se OD JEDNOM DESI neka promjena i pocne da magli...
ako se nigdje ne vidi fizicki da je ostecen, sve sto mozemo mi uraditi jeste,
predihtovati far i nadati se da vise nece magliti... ;)
 
Član
Sorry na OTu ali da ne otvaram novu temu rekoh da upit postavim ovdje...

U pitanju je Astra G sa istim farovima kao na ovoj temi. Naime, posto mi je auto na parkingu, neki delegat ( ili delegatica) mi je malko udario u lijevu karambolku i pri tome zakacio je i far. Kvar na limariji sam sanirao, polijepio sam nosace farova ali unutrasnji mehanizam koji regulise visinu snopa ne radi, ili je polomljen i far mi baca prema dole. Da li bi mozda moglo da se to napravi?

Isto tako, kad bi vec skidao far, zamijenio bi Angel Eyes prstenove (posto nisam jos nasao ubodne diode a da ne riknu brzo) sa onim DIY sa foruma sto lik napravi od PVCa za zaluzine.
 
Legend
AdoSA je napisao(la):
Sorry na OTu ali da ne otvaram novu temu rekoh da upit postavim ovdje...

U pitanju je Astra G sa istim farovima kao na ovoj temi. Naime, posto mi je auto na parkingu, neki delegat ( ili delegatica) mi je malko udario u lijevu karambolku i pri tome zakacio je i far. Kvar na limariji sam sanirao, polijepio sam nosace farova ali unutrasnji mehanizam koji regulise visinu snopa ne radi, ili je polomljen i far mi baca prema dole. Da li bi mozda moglo da se to napravi?

Isto tako, kad bi vec skidao far, zamijenio bi Angel Eyes prstenove (posto nisam jos nasao ubodne diode a da ne riknu brzo) sa onim DIY sa foruma sto lik napravi od PVCa za zaluzine.

Drug... svakako bi morao da vidim farove u zivo prije nego sto ista napisem, jer bi sve to bilo nagadjanje... ;)

Liga... 061/366-250, napetis da vidim o cemu se radi bez obaveza ikakvih... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top