Trzanje prilikom pustanja i dodavanja gasa

Trzanje prilikom pustanja i dodavanja gasa

Član
pa dobro al eto isao sam u servis i opet nista..ma volio bi samo ono da vidis kad se to desi da probamo negdje drugom trecom da vidis kako se to ponasa nekako mi glupo da moze biti od mjenjaca toliko da se osjeti..hajde cucemo se kad mognes pa da vidis to..
 
Sto se cimanja tice, moze biti prednji nosac, nosac mjenjaca i luft u diferencijalu mjenjaca.. da si vidio jednog audija kako se ponasao sa luftom u diferencijalu, pa moras dobro razmisliti kad ces gas da otpustis i pazljivo da dodajes .. i ti se cudis da je luft u diferencijalu mjenjaca, kao da je jucer iz fabrike izasao .. boga pitaj koliko je km prevalio ...
 
Član
a
Sto se cimanja tice, moze biti prednji nosac, nosac mjenjaca i luft u diferencijalu mjenjaca.. da si vidio jednog audija kako se ponasao sa luftom u diferencijalu, pa moras dobro razmisliti kad ces gas da otpustis i pazljivo da dodajes .. i ti se cudis da je luft u diferencijalu mjenjaca, kao da je jucer iz fabrike izasao .. boga pitaj koliko je km prevalio ...
da zaboravio sam reci ovi iz servisa su rekli da taj prednji nosac sto sam stavio "zvaće " da nije bas najbolji ali vjerovatno da je bolji od novog iz ovih radnji..a i kad je ugaseno auto kad rukom pomjeram malo motor on se mrda taj prednji a misim da bi trebao biti malo tvrdji jer ono kad vozim drugom trecom motor se napne i nagne nazad i kad ja pustim gas motor se vrati malo naprijed vjerovatno i zaljulja se i isto kad dodam gas on se napne ponovo i pomjeri..
 
Član
Ja opet tvrdim da je malo do lufta u zglobovima i do lufta u mjenjacu,( diferencijal, u srcu lamele itd)
 
Član
Da ne otvaram novu temu pisat cu ovdje. Imam slican problem samo sto kod mene nije trzanje prilikom dodavanja gasa vec neko kuckanje i lupanje ispod haube, najgore je sto se to pojavi i traje par kilometara i prestane.. pa se nakon par dana pojavi opet. Danas vozim u 5 brzini i odjednom podje kuckat nesto, ubacim u 4 i dam gas isto lupa., pustim ga u leru ne cuje se nista.. odem kod mehanicara, on sjedne u auto i kaze nista se ne cuje da je sve u red, digne ga na dizalicu i tvrdi da je sve dobro.. Jeli imao netko slicno iskustvo, kako da se rijesi problem. Svejedno hvala.. U pitanju je Golf 2 1.6D
 
Član
Neznam jesam li sve procitao ali nisam nigdje vidio da si gledao zadnji nosac.Druze to ne stoji na dva nosaca koji se spominju u cijeloj temi nego na tri.Ako ti je zadnji koji je obicno gumeno smece los motor ce ti valjat ovako i natezat prednji taman da je prednji nov.
Takodje ljuljanje i valjanje motora nema veze sa poluosovinama i diferencijalom.
Ubaci u prvu,nepali auto,otvori haubu i guraj nazad pa onda povuci naprijed.Bilo koji iole majstor bi ti tako trebao skontat koji nosac nevalja.
 
Član
Isti slucaj imao sa svojim autom,ustvari oba slucaja i rijesenje je bilo zamijena jedne poluosovine kompletne,ona je pravila te probleme,pogotovo kod pustanja gasa auto ne da trzne vec protrza,dakle ne prekine ubrzanje odma jednim trzajem vec dva tri uzastopna,isto tako i pri kretanju....Ako vec nisi gledao mozda je to kvar,nisam siguran ali dajem predpostavku jer sam imao isti taki kvar na svome autu...
 
Član
zamjeni takodje i taj jos jedan nosac on ti je na desnoj strani do kabine najcesce on zna otici jer je kao ii seleni ono imaa prazninee i lakse pukne nego ovi ostali..
 
Član
Da ne otvaram novu temu pisat cu ovdje. Imam slican problem samo sto kod mene nije trzanje prilikom dodavanja gasa vec neko kuckanje i lupanje ispod haube, najgore je sto se to pojavi i traje par kilometara i prestane.. pa se nakon par dana pojavi opet. Danas vozim u 5 brzini i odjednom podje kuckat nesto, ubacim u 4 i dam gas isto lupa., pustim ga u leru ne cuje se nista.. odem kod mehanicara, on sjedne u auto i kaze nista se ne cuje da je sve u red, digne ga na dizalicu i tvrdi da je sve dobro.. Jeli imao netko slicno iskustvo, kako da se rijesi problem. Svejedno hvala.. U pitanju je Golf 2 1.6D
Kineticki do mjenjaca
 
Član
Po ovom klipu sto si postavio i corav covjek moze zakljuciti da taj prednji nosac nevalja,i neznam ko te navrati da kupujes polovan nosac motora to ni u ludilu hajd da je neki drugi dio ali nosac koji nije uopste skup.Znaci promjeni taj prednji i zadnji tj nosac mjenjaca i rijesit ces problem sigurno.
 
Top