Trzanje prilikom pustanja i dodavanja gasa

Trzanje prilikom pustanja i dodavanja gasa

Član
Auto golf 2 td kad idem recimo trecom i pustim naglo gas auto se trzne i isto tako kad dodam gas malo jace osjeti se kako se motor trzne ..prvo su mi rekli da je prednji nosac motora ali sam ga zamjenio i opet se isto osjeti.. i prije se desavalo kad pod rucnom provjeravam nosace da se motor mrda naprijed nazad a sad s novim prednjim nosacem malo manje se pomjera ali se i dalje vidi da se pomakne i naprijed i nazad
 
Član
Trzal u leru kad naglo das gas ili samo u voznji. Lupne li motor kad ga ugasis na kljuc?
 
Član
Probaj ugasiti auto sa pritisnutim kvacilom pa probaj opet ugasiti u leru sa pustenim kvacilom. Ako ima razlike moras skidati mjenjac da vidis sta je sa setom kvacila u njemu je problem ne trazi dalje sta je oko motora gubis vrijeme. A to sto se pomjera motor kad kreces pod rucnom to mora zato i postoje nosaci motor se ne moze fiksirati niti postoji da je fiksiran za sasiju.
 
Član
Probaj ugasiti auto sa pritisnutim kvacilom pa probaj opet ugasiti u leru sa pustenim kvacilom. Ako ima razlike moras skidati mjenjac da vidis sta je sa setom kvacila u njemu je problem ne trazi dalje sta je oko motora gubis vrijeme. A to sto se pomjera motor kad kreces pod rucnom to mora zato i postoje nosaci motor se ne moze fiksirati niti postoji da je fiksiran za sasiju.
nema razlike pri gasenju hmm
 
Član
Ne mora značiti da je do kvačila..

Sličan slučaj je radio BOSCH pumpu i brizgaljke i poslije nije imao problema...
 
Legend
Ja sam gledao kada je probavao, prednji nosac je zamijenio jer je imao veliki hod,
ali isto se ponasao i nosac mjenjaca, znaci samo sto ne izleti iz lezista...
Najbolje bi bilo da odes u servis (da valja) da ti utvrde kvar, jer do sutra mozemo nagadjati
sta bi moglo biti... ;)
Motor se mora micati naprijed nazad radi opterecenja, al ne bi trebao da lupa kao kod tebe...
Odes u servis sto sam ti rekao i nek oni razmisljaju sta je... pa ja... ;)
 
Član
Ja sam gledao kada je probavao, prednji nosac je zamijenio jer je imao veliki hod,
ali isto se ponasao i nosac mjenjaca, znaci samo sto ne izleti iz lezista...
Najbolje bi bilo da odes u servis (da valja) da ti utvrde kvar, jer do sutra mozemo nagadjati
sta bi moglo biti... ;)
Motor se mora micati naprijed nazad radi opterecenja, al ne bi trebao da lupa kao kod tebe...
Odes u servis sto sam ti rekao i nek oni razmisljaju sta je... pa ja... ;)

ma znas kakavi su majstori druze jedan kaze jedno drugi drugo ne znam ni sam sta bi vidjecu da zamjenim i taj nosac mjenjaca pa cemo vidjeti al pitao sam jos par majstora i reko da sam stavio taj prednji nosac drugi tj taj tvoj neki kazu ne valja onda taj nosac ,to sto cima pri davanju gasa i pustanju je samo od prednjeg nosaca..
 
Upravo, prednji nosac sluzi da se motor ne giba naprijed nazad mada tu istu funkciju ima i nosac mjenjaca ... neznam jesi li probao metodu za utvrdjivanje koji je nosac otisao, da zategnes rucnu i polako otpustas kvacilo dok je mjenjac u brzini da vidis kako se motor giba i koji nosac ne valja... to je najsigurniji test .... ovako mozes samo nagadjati .. normalno, nosac ce imati neko malo natezanje ali ako previse odstupa taj je otisao .. ako svi nosaci budu OK, provjeravaj set kvacila...
 
Član
Upravo, prednji nosac sluzi da se motor ne giba naprijed nazad mada tu istu funkciju ima i nosac mjenjaca ... neznam jesi li probao metodu za utvrdjivanje koji je nosac otisao, da zategnes rucnu i polako otpustas kvacilo dok je mjenjac u brzini da vidis kako se motor giba i koji nosac ne valja... to je najsigurniji test .... ovako mozes samo nagadjati .. normalno, nosac ce imati neko malo natezanje ali ako previse odstupa taj je otisao .. ako svi nosaci budu OK, provjeravaj set kvacila...

evo snimio sam klip a prednji nosac sam zamjenio i stavio ovaj od Lige e sad ne znam da li je on dobar i jel ovo previse pomjeranja..najvise me nervira ovo kad pustim gas i kad dodam u brzini 2-3 trzne se...
 
Top